Σούπερ Λίγκα: Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννενα 3 – 1

Η αυλαία της αγωνιστικής πέφτει τη Δευτέρα, όπου ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει στη Λεωφόρο τον ΠΑΣ Γιάννενα και θέλει με νίκη να μείνει στο κυνήγι της κορυφής και στο -3 από τον Ολυμπιακό.

Το απόλυτο στην έδρα του διατήρησε ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» επικράτησαν 3-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η «αυλαία» της 7ης ημέρας στην Super League, επέστρεψαν στο -3 από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ έφτασαν και τις τέσσερις εντός έδρας νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο εφετινό πρωτάθλημα.

Ο Καρέλης στο 17ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, η οποία βρήκε δίχτυα και στο 60΄ με το εύστοχο πέναλτι του Πέτριτς, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αμπεΐντ στις καθυστερήσεις (90+3΄). Οι Ηπειρώτες μείωσαν στο 71`, επίσης με πέναλτι του Τσάβες.