Μικρά «εγκλήματα» στο Ατρόμητος ΠΑΟΚ 2-3

Το «έγκλημα» στο τρίτο λεπτό με το ακυρωθέν γκολ του Ατρόμητου, τα «εγκλήματα» του Θεοδωράκη στα τέρματα του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο, εκείνα της άμυνας στην εκπνοή που κόστισαν δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά κι ένας Βέλλιος να προσπαθεί να κρατήσει τους Περιστεριώτες όρθιους (2-3).

Το «έγκλημα» στο 3ο λεπτό με το ακυρωθέν γκολ του Ατρόμητου, τα «εγκλήματα» του Θεοδωράκη στα τέρματα του ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο, εκείνα της άμυνας στην εκπνοή που κόστισαν δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά κι ένας Βέλλιος να προσπαθεί να κρατήσει τους Περιστεριώτες όρθιους (2-3).

Περισσότερα εγκλήματα, κακούς χειρισμούς της τεχνολογίας και αδικαιολόγητα ατομικά λάθη μετρήσαμε στο Περιστέρι. Στο παιχνίδι του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική της Superleague (2-3).

Μόνο στο πρώτο 45λεπτο, όπου οι Ασπρόμαυροι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 2-0, είχαμε: Στο 3′ ακυρωθέν γκολ για τον Ατρόμητο (δόθηκε επιθετικό φάουλ του Καχίλα πάνω στον Εσίτι).

Στο 16′ γκολ του Άκπομ ο οποίος προ κενής εστίας έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ, σε μια οριακή φάση που δεν είναι ξεκάθαρο αν υπάρχει οφσάιντ. Στο 22′ γκολ του Μάτος με τον κίπερ των γηπεδούχων να κάνει κάκιστη εκτίμηση της φάσης.

Στο 45+1′ γκολ του Βέλλιου που μείωσε σε 1-2 για τον Ατρόμητο, με τον βοηθό να σηκώνει (λανθασμένα) τη σημαία του και μέσω VAR το γκολ να κατακυρώνεται ορθώς (1-2).