• Αναζήτηση
  • Χάντμπολ: Ο ΠΑΟΚ φρέναρε τον ΑΣΕ Δούκα

Ο ΠΑΟΚ υποχρέωσε τον ΑΣΕ Δούκα στην πρώτη του φετινή ήττα στην Α1 χάντμπολ των ανδρών, νικώντας τον 28-21 στο κλειστό του Ευόσμου, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική.

ΤοΒΗΜΑ Team

Ο ΠΑΟΚ υποχρέωσε τον ΑΣΕ Δούκα στην πρώτη του φετινή ήττα στην Α1 χάντμπολ των ανδρών, νικώντας τον 28-21 στο κλειστό του Ευόσμου, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» πήρε κεφάλι στο σκορ μετά το πρώτο δεκάλεπτο και στο β΄ ημίχρονο αύξησε τη διαφορά, μην επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να γίνουν απειλητικοί. Ο ΠΑΟΚ  ισοβάθμησε  έτσι με τον Ολυμπιακό στη δεύτερη θέση της κατάταξης με επτά βαθμούς, ενώ η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων υποχώρησε στην τέταρτη θέση.