Ήττα της Γιουβέντους από τη Ρεάλ Μαδρίτης σε φιλικό, απουσίαζε ο Ρονάλντο

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 3-1 τη Γιουβέντους σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «FedEx Field» του Μέριλαντ, στο πλαίσιο του International Champions Cup.

Η «γηραιά κυρία», η οποία δεν είχε στη σύνθεσή της τον Κριστιάνο Ρονάλντο, προηγήθηκε στο 12ο λεπτό με το αυτογκόλ του Ντάνι Καρβαχάλ, ωστόσο η «βασίλισσα» ισοφάρισε έξι λεπτά πριν από το ημίχρονο με το γκολ του Γκάρεθ Μπέιλ.

Στο β΄ μέρος ανέλαβε… δράση ο Μάρκο Ασένσιο, ο οποίος αντικατέστησε στην ανάπαυλα τον Ίσκο, και με δύο γκολ στο 47΄ και το 56΄ χάρισε τη νίκη στους Μαδριλένους.