ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤV

Πλούσιο ευρωπαϊκό πιάτο με ποδόσφαιρο και μπάσκετ

Τριήμερο ευρωπαϊκών διοργανώσεων σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ ξεκινάει την ερχόμενη Τρίτη με ελληνικό ενδιαφέρον σε όλα τα μέτωπα. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Τρίτη (21.45, Μega) τη βελγική Σταντάρ Λιέγης. Την Τετάρτη (17.45, novasports 1) το Μαρούσι ανοίγει στο ΟΑΚΑ την αυλαία για τις ελληνικές ομάδες στην Ευρωλίγκα μπάσκετ ανδρών με αντίπαλο την περυσινή φιναλίστ της διοργάνωσης ΤΣΣΚΑ Μόσχας ενώ την ίδια ημέρα ο Ολυμπιακός υποδέχεται (19.

Τριήμερο ευρωπαϊκών διοργανώσεων σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ ξεκινάει την ερχόμενη Τρίτη με ελληνικό ενδιαφέρον σε όλα τα μέτωπα. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Τρίτη (21.45, Μega) τη βελγική Σταντάρ Λιέγης. Την Τετάρτη (17.45, novasports 1) το Μαρούσι ανοίγει στο ΟΑΚΑ την αυλαία για τις ελληνικές ομάδες στην Ευρωλίγκα μπάσκετ ανδρών με αντίπαλο την περυσινή φιναλίστ της διοργάνωσης ΤΣΣΚΑ Μόσχας ενώ την ίδια ημέρα ο Ολυμπιακός υποδέχεται (19.00, ΣΚΑΪ) στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας τη γαλλική Ορλεάν. Ο πρωταθλητής Ευρώπης Παναθηναϊκός αγωνίζεται την Πέμπτη (21.30,

novasports 1) στην Ιταλία με αντίπαλο την Αρμάνι Μιλάνο. Για το Γιουρόπα Λιγκ η ΑΕΚ την Πέμπτη (20.00, ΑΝΤ1) αγωνίζεται στη Λευκορωσία με την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, ενώ για την ίδια διοργάνωση ο Παναθηναϊκός υποδέχεται (22.05,

ΑΝΤ1) στο ΟΑΚΑ την αυστριακή Στουρμ Γκρατς.

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10
Λοκομοτίβ Μόσχας- Σπαρτάκ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ρωσίας), 13.00, novasports 2 (Ζ)

Μπλάκμπερν- Μπέρνλι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 15.00, novasports 3 (Ζ)

Νάπολι- Μπολόνια, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 16.00,

Conn-Χ ΤV3 (Ζ)

Ουντινέζε- Αταλάντα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 16.00, Conn-Χ ΤV2 (Ζ)

Λάρισα- Ξάνθη, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 16.45, novasports 1 (Ζ) Ατρόμητος- Λεβαδειακός, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 16.45,

novasports 2 (Ζ)

Σπάρτα- Αϊντχόφεν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ολλανδίας), 17.30, Σπορ+ (Ζ)

Γουίγκαν- Μάντσεστερ Σίτι, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 18.00, novasports 3 (Ζ)

Φόρμουλα 1, (γκραν πρι Βραζιλίας), 18.15, ΑΝΤ1 (Ζ)

Ντόρτμουντ- Μπόχουμ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 18.30, Conn-Χ ΤV2 (Ζ)

Καβάλα- Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 19.00,

novasports 1 (Ζ)

Ηρακλής- Πανιώνιος, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 19.00,

novasports 2 (Ζ)

ΑΕΚ- Πανθρακικός, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 21.15, novasports 1 (Ζ)

Μίλαν- Ρόμα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 21.45,

novasports 3 (Ζ)

Τουλούζ- Παρί Σεν Ζερμέν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 22.00, novasports 2 (Ζ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 19/10
Πανσερραϊκός- Διαγόρας, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 18.00, ΕΤ3 (Ζ) Παναθηναϊκός- ΠΑΟΚ, βόλεϊ (Α1 ανδρών), 19.00, novasports 3 (Ζ) Φούλαμ- Χαλ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 20.00,

novasports 2 (Ζ)

Μάλμε- Γκέτεμποργκ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Σουηδίας), 20.00, novasports 7 (Ζ)

ΤΡΙΤΗ 20/10
Ολυμπιακός- Σταντάρ Λιέγης, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, Μega (Ζ)

Αλκμααρ- Αρσεναλ, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 2 (Ζ)

Λίβερπουλ- Λυών, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 3 (Ζ)

Ιντερ- Ντιναμό Κιέβου, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 4 (Ζ)

Μπαρτσελόνα- Ρουμπίν Καζάν, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, novasports 6 (Ζ)

Στουτγάρδη- Σεβίλλη, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 7 (Ζ)

Ντεμπρετσένι- Φιορεντίνα, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 23.45,

novasports 2 (Μ)

Ρέιντζερς- Ουνιρέα, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 23.45,

novasports 3 (Μ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 21/10
Μαρούσι- ΤΣΣΚΑ Μόσχας, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 17.45,

novasports 1 (Ζ)

Ολυμπιακός- Ορλεάν, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 19.00, ΣΚΑΪ (Ζ)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας- Μάντσεστερ Γιουν. , ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 19.30, novasports 2 (Ζ)

Τσιμπόνα- Σιένα, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 19.30,

novasports 7 (Ζ)

Φενέρ/Ούλκερ- Μπαρτσελόνα, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 19.45, novasports 3 (Ζ)

Ζαλγκίρις Κάουνας- Βιλερμπάν, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 19.45, novasports 4 (Ζ)

ΠΑΟΚ- ΑΕΚ, χάντμπολ (Α1 ανδρών), 20.00, Σπορ+ (Ζ)

Ρεάλ Μαδρίτης- Μίλαν, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

ΝΕΤ (Ζ)

Πόρτο- ΑΠΟΕΛ, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 2 (Ζ)

Τσέλσι- Ατλέτικο Μαδρίτης, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 3 (Ζ)

Μπορντό- Μπάγερν Μονάχου, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, novasports 4 (Ζ)

Γιουβέντους- Μακάμπι Χάιφα, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45, novasports 6 (Ζ)

Βόλφσμπουργκ- Μπεσίκτας, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 21.45,

novasports 7 (Ζ)

Ζυρίχη- Μαρσέιγ, ποδόσφαιρο (Τσάμπιονς Λιγκ), 23.45,

novasports 2 (Μ)

Ρίβερ Πλέιτ- Σαν Λορέντζο, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αργεντινής), 00.30, novasports 4 (Ζ)

ΠΕΜΠΤΗ 22/10
Αφή Ολυμπιακής Φλόγας, 12.00,

ΕΤ1 (Ζ)

Χίμκι- Ρεάλ Μαδρίτης, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 19.00,

novasports 1 (Ζ)

Λιέτουβος Ρίτας- Εφές Πίλσεν, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 19.45, novasports 7 (Ζ)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ- ΑΕΚ, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 20.00,

ΑΝΤ1 (Ζ)

Μπενφίκα- Εβερτον, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 20.00,

novasports 3 (Ζ)

Λάτσιο- Βιγιαρεάλ, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 20.00, novasports 4 (Ζ)

Σαχτάρ Ντόνετσκ- Τουλούζ, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 20.00,

novasports 6 (Ζ)

Αρμάνι Μιλάνο- Παναθηναϊκός, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 21.30, novasports 1 (Ζ)

Παρτιζάν- Μάλαγα, μπάσκετ (Ευρωλίγκα ανδρών), 21.45,

novasports 7 (Ζ)

Παναθηναϊκός- Στουρμ Γκρατς, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 22.05, ΑΝΤ 1 (Ζ)

Γαλατά- Ντιναμό Βουκουρεστίου , ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 22.05, novasports 3 (Ζ)

Φούλαμ- Ρόμα, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 22.05, novasports 4 (Ζ)

Σέλτικ- Αμβούργο, ποδόσφαιρο (Γιουρόπα Λιγκ), 22.05, novasports 6 (Ζ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/10
Καλαμάτα- Δόξα Δράμας, ποδόσφαιρο (Β΄ Εθνική), 15.00,

Conn-Χ ΤV1 (Ζ)

Λεβερκούζεν- Ντόρτμουντ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 21.30, Conn-Χ ΤV1 (Ζ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/10
Γουλβς- Αστον Βίλα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 14.45,

novasports 1 (Ζ)

Μπάγερν- Αϊντραχτ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γερμανίας), 16.30, Conn-Χ ΤV1 (Ζ)

Λοκομοτίβ Μόσχας- Σατούρν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ρωσίας), 18.00, novasports 7 (Ζ)

Αστέρας Τρίπολης- Ατρόμητος, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 16.45,

Σκάι, (Ζ)

Ολυμπιακός- Εργοτέλης, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 19.00, ΝΕΤ (Ζ) Σαμπντόρια- Μπολόνια, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ιταλίας), 19.00, Conn-Χ ΤV3 (Ζ)

Πανιώνιος- ΠΑΣ Γιάννινα, ποδόσφαιρο (Α΄ Εθνική), 19.00,

novasports 1 (Ζ)

Τσέλσι- Μπλάκμπερν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 19.30, novasports 2 (Ζ)

Μπορντό- Λε Μαν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Γαλλίας), 20.00,

novasports 4 (Ζ)

Σταντάρ Λιέγης- Βάρεγκεν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Βελγίου), 21.00, Conn-Χ ΤV3 (Ζ)

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk