Ακόμα ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι για την 5η αγωνιστική της Bundesliga. Η Μπορούσια Ντόρτμουντ έχασε μία σπουδαία ευκαιρία να φύγει με το «τρίποντο» από την έδρα της Άντραχτ.

Το τελικό 2-2 αποδεικνύει πως αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν από αρκετές ευκαιρίες, κάτι που αποτελεί πραγματικότητα, αφού οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 18 τελικές, ενω οι Βεστφαλοί 16.

Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στην κατοχή της μπάλας με ποσοστό 63%. Ο Άξελ Βίτσελ άνοιξε το σκορ για την Ντόρτμουντ στο 11ο λεπτό, για να έρθει η απάντηση των «αετών» λίγο πριν από την λήξη του ημιχρόνου με τον Αντρέ Σίλβα (43′).

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα έδειχναν πως οι «κιτρινόμαυροι» θα πάρουν ένα σπουδαίο «διπλό» για την συνέχεια του πρωταθλήματος, ωστόσο ένας δικός τους ποδοσφαιριστής τους πλήγωσε άθελά του.

Ο Τόμας Ντιλέινι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 88ο λεπτό και έγινε ο μοιραίος…

Πλέον η Ντόρτμουντ έχασε την ευκαιρία να «σκαρφαλώσει» στην δεύτερη θέση με 12 βαθμούς, ξεπερνώντας την Μπάγερν που έχει 11.

Μετά την δύσκολη αποστολή στη Φρανκφούρτη, έμεινε στην τρίτη θέση με 10 βαθμούς.

Οι «αετοί» έχουν συγκεντρώσει επτά βαθμούς σε πέντε αγωνιστικές, και βρίσκονται στην ένατη θέση.

Ολυμπιακός: H πρώτη ομάδα στη Ελλάδα που «ανέβηκε» στην πλατφόρμα TikTok

Αχαϊα: Έκανε ρεζίλι το παιδί της στον αγιασμό του σχολείου – Η μάνα το στιγμάτισε στους συμμαθητές του!

Vodafone Triple Play μόνο από 22,20€/μήνα. Πρόλαβε την προσφορά!Vodafone TV|Διαφήμιση

Πώς να Αφαιρέσετε Ένα Σπασμένο Κλειδί Από Μια Κλειδαριά Χωρίς να Χρειαστείτε Κλειδαρά.Συμβουλές και Μυστικά|Διαφήμιση

Παίξε το πιο εθιστικό παιχνίδι της χρονιάςForge Of Empires – Free Online Game|Διαφήμιση

Αυτό το μικρό σπιτάκι από ξύλο είναι μόνο 27μ2 αλλά μόλις το δείτε μέσα θα θέλετε να ζήσετε εδώ!Readbakery|Διαφήμιση

ΣΧΟΛΙΑ

Απαλλαγείτε από τις ρυτίδες ακολουθώντας αυτη την απλή μέθοδοBeauty|Διαφήμιση

5 Ιστότοποι Γνωριμιών που αληθινά λειτουργούν στην ΕλλάδαTop 5 Dating|Διαφήμιση

Τέλος εποχής για την Χριστίνα Τσιλιγκίρη

Αποθέωσε Ολυμπιακό η UEFA! (pic)

Μείωσε ΤΩΡΑ στο Μισό τον Λογαριασμό Ρεύματός σου!!!Energydeal.gr|Διαφήμιση

September’s Smile Deals! Βρες τα αγαπημένα προϊόντα του μήνα έως -70%!Smile|Διαφήμιση

Pampers Super Προσφορές Σεπτεμβρίου 1+1 & 2+2Pharm16|Διαφήμιση

Αυτό συμβαίνει στο σώμα σας όταν τρώτε αυτά τα φαγητά κάθε πρωίBrightStory|Διαφήμιση

Το «έγκλημα» του ΠΑΟΚ τώρα πληρώνεται

Οι Ιταλίδες φοιτήτριες που πήγαν Μύκονο και πήραν… άριστα σε όλα (vid)

Φθηνότερες τιμές ξενοδοχείων. Σύγκρινε τα πριν κλείσεις.Kayak.com|Διαφήμιση

Ευέλικτα προγράμματα αγοράς για λίγες ημέρες από την Citroen!Citroen|Διαφήμιση

Οι Τιμές Στο Ρεύμα Θα Ανέβουν! Πρόλαβε -30% Με Το Κύρος Της Motor OilNRG|Διαφήμιση

SUPERLEAGUE «Πάγωσε» το ΟΑΚΑ ο Γκέρερο; Ετσι έκανε το 0-1 ο Ολυμπιακός (vid) 22/09/2019 21:38

SUPERLEAGUE «Καρφιά» Φερέιρα για τους παίκτες του! 22/09/2019 21:37

SUPERLEAGUE Α.Σ. Άρης: «Άδικο για μας το 2-2» 22/09/2019 21:37

BUNDESLIGA Αυτοκτόνησε στο 88΄ η Ντόρτμουντ (2-2) 22/09/2019 21:35

SUPERLEAGUE Από μηχανής… Αραμπούλι έσωσε τον βαθμό για τον Πανιώνιο (1-1) 22/09/2019 21:25