Έχοντας τον Κριστιάνο Ρονάλντο σε «δαιμονισμένη» κατάσταση (4 γκολ) η Πορτογαλία επικράτησε εκτός έδρας με 5-1 της Λιθουανίας, φτάνοντας στην 2η συνεχόμενη νίκη της στον 2ο όμιλο. Με νίκες συνέχισαν οι Γαλλία και Τουρκία επί των Ανδόρα και Μολδαβία αντίστοιχα.

Τρομάζει κόσμο αυτή η Πορτογαλία και αυτός ο Κριστιάνο Ρονάλντο! Ο 34χρονος άσος πήρε από το χέρι την εθνική του ομάδα και πετυχαίνοντας 4 γκολ την οδήγησε στην εκτός έδρας νίκη με 5-1 επί της Λιθουανίας.

Ο Πορτογάλος σταρ άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Αντριουσκεβίσιους να ισοφαρίζει στο 28′. Ο Ρονάλντο συνέχισε το… βιολί του και στο 62′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ τρία λεπτά αργότερα έκανε το 1-3!

Στο 76′ σκόραρε για το 1-4 ολοκληρώνοντας το προσωπικό του καρέ των γκολ, με τον Καρβάλιο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 1-5.