Ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τον Πανιώνιο που δίνει μαζί με έναν όμιλο ομάδων μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Οι κυανέρυθροι μπορεί να ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς με την πρώτη περίοδο να λήγει με το υπέρ τους 23-20, αλλά σταδιακά η απόδοσή του έφθινε και έδωσε το δικαίωμα στον  ΠΑΟΚ να χτίσει ένα δικό του σερί και να πάει στα αποδυτήρια με ένα υπέρ του +4 (47-43).

Στο δεύτερο μέρος ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν απόλυτος κυρίαρχος. Δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα και στο τέταρτο δεκάλεπτο έχτισε μια διψήφια διαφορά την οποία διατήρησε μέχρι και το τελικό 83-73.

Ο ΠΑΟΚ είχε σε εκπληκτική μέρα τον Γουίλιαμ Χάτσερ (23π με 9/14 σουτ), με τους Γκος (17π) και Μαργαρίτη (12π) να είναι άξια στηρίγματα. Από την άλλη για τον Πανιώνιο ο Ντόρσεϊ (12π/17 ριμπ), μαζί με τους Δίπλαρο (13π) και Παπαντωνίου (12π) προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να φέρουν τη νίκη στην ομάδα του Βασίλη Φραγκιά.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 47-43, 65-56, 83-73