Πού γίνονται δωρεάν rapid test την Τρίτη

Σε 174 σημεία σ όλη την επικράτεια

Σε 174 κεντρικά σημεία όλης της χώρας θα πραγματοποιούνται την Τρίτη δωρεάν rapid test στους πολίτες, από τις Κινητές Μονάδες του ΕΟΔΥ.

Υπενθυμίζεται πως η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

1. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
2. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
3. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
4. Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, ‘Αγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
5. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
6. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
7. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος &; Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
8. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
9. Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11, έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
10. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
11. Δ. Θερμαικού, ΚΑΠΗ Μηχανιώνας, Μάρκου Μπότσαρη, 09:30-14:30
12. Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00
13. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00.
14. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου, 09:30-15:00
15. Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Αγ. Παύλου, Ηπείρου 9, 09:30-15:00
16. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
17. ‘Ανω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
18. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
19. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
20. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
21. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
22. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
23. Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Κοινότητα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 11:30
24. Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
25. Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
26. Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Iδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
27. ‘Ανδρος, Κ.Υ. ‘Ανδρου 09:00 – 17:00
28. ‘Ανδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00
29. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, ‘Αργος, 09:00-15:00
30. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
31. Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Σκαφιδακίου, Σκαφιδάκι, ,09:30-11:30
32. Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Σταθαίικων, Σταθαίικα, 12:30-14:30
33. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
34. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
35. Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 9:30-14:00
36. ‘Αρτα,Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
37. ‘Αρτα, Δημαρχείο ‘Αρτας, 08:00-14:30
38. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
39. Αχαΐα, Πάτρα, πλατεία Γεωργίου Παπανδρέου, 09:00-14:30
40. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
41. Βοιωτία,Κ.Υ.Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
42. Βοιωτία,Αίθουσα Συνεδριάσεων στο Δημαρχείο Ορχομενού,Ορχομενός,09:00-13:30
43. Βοιωτία,Αίθουσα Συνεδριάσεων στα Πέτρινα Κτίρια Δήμου Αλιάρτου,Αλίαρτος, 09:00-14:00
44. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
45. Γρεβενά, Δεσκάτη, Κεντρική Πλατεία, 10:30-12:30
46. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
47. Δράμα, Κοινότητα Λευκογείων, 09:00- 13:30
48. Δράμα, Κοινότητα Μικροκλεισούρας, 09:30 – 13:30
49. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
50. Έβρος, Κοινότητα Αγριανής Έβρου 09:30-11:30
51. Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00
52. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
53. Έβρος, ΚΑΠΗ Δικαίων Ορεστιάδας, 10:00 – 12.00
54. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
55. Έβρος, Οικισμός Αλώνια, 10:30 – 14:00
56. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού , Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00 – 14:00
57. Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκιδας, 09:00 – 15:00
58. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
59. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
60. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
61. Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, Πολυτεχνείου 2, 09:00-14:30
62. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30
63. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
64. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
65. Ημαθία, Κοινοτικό Κατάστημα Επισκοπής, Επισκοπή Νάουσας, 09:00-15:00
66. Ημαθία, Κοινοτικό Κατάστημα Αγίου Γεωργίου Βέροιας, 09:00-15:00
67. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
68. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
69. Ηράκλειο, Isobox – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
70. Ηράκλειο, Κλειστό Γήπεδο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 08:00-09:00
71. Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
72. Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
73. Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
74. Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
75. Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
76. Ηράκλειο, ‘Ανω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
77. Ηράκλειο, Κάτω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
78. Ηράκλειο, Λευκοχώρι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
79. Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
80. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
81. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
82. Ικαρία, Κέντρο  Υγείας Ευδήλου   9:00 – 16:00
83. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
84. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
85. Ιωάννινα, Κεφαλόβρυσο (Δημαρχείο) 10:00-13:00
86. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας (Αίθουσα Νικόλαος Μάρτης), 09:00-15:00
87. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
88. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
89. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
90. Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00.
91. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
92. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
93. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 10:00-14:00
94. Καρδίτσα, Τ.Κ. Ματαράγκας Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-13:00
95. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
96. Καστοριά, ‘Αργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30
97. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο , Μάντζαρου 5, 09:00-14:00
98. Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, Σκαραμαγκά 4, 09:00-14:00
99. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00
100. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
101. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
102. Κως, οδός υγείας,παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
103. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 10:00-15:00
104. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00-16:00
105. Λακωνία, Νοσοκομείο Μολάων, 9:30-13:30
106. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 08:00-15:30
107. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30
108. Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο/Αίθριο 08:00-15:30
109. Λάρισα, Φάρσαλα /Είσοδος Δημαρχείου 09:00-12:00
110. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς /Δίπλα από Τα Γραφεια Του Κυνηγετικου Συλλογου 09:00-12:00
111. Λάρισα, ΚΤΕΛ – Γεωργιάδου 08:00-15:30
112. Λάρισα, Ε΄ ΚΑΠΗ Κάρλας & Λαζαρίδων/’Αγιος Γεώργιος 08:00-15:30
113. Λάρισα, Γ΄ ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου/ Ηρώων Πολυτεχνείου & 23 Οκτωβρίου 08:00-15:30
114. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00
115. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00 – 14:00
116. Λέσβος, Πηγή, 10:00-15:00
117. Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης, 08:30-15:45
118. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
119. Λευκάδα, Περιφέρεια Λευκάδας, κεντρική είσοδος, Αντωνίου Τζεβελέκη 1,10:00-11:00
120. Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο- Γενικό Νοσοκομείο Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 -14:45
121. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη &
Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
122. Μαγνησία, Παραλία Βόλου,Έναντι Πανεπιστημίου,08:00-14:00
123. Μαγνησία, Μεταξουργείο,Καραμπατζάκη και Αναπαύσεως, 08:00-14:00
124. Μαγνησία, Aγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.ΥΓΕΙΑΣ),Αλμυρός 08:30-13:30
125. Μαγνησία, Σταθμός ΟΣΕ, Αγριά, 08:00-14:00
126. Μαγνησία, Πλατεία Αγ.Κυριακής,Τρίκερι, 10:00-13:00
127. Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
128. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
129. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
130. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
131. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
132. Ξάνθη, Πολύσιτος, 10:00-13:00
133. Πάρος, Ιατρείο Κώστος, 07:30-08:30
134. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-14:00
135. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον 08:00-16:00
136. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσά, Χατζηδημητριου &Εθν. Αντίστασης, 8:00-16:00
137. Πέλλα, Ξενιτίδειο, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 10:00-14:00
138. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
139. Πιερία, ΚΥ Λιτοχώρου, 09:00-14:00
140. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
141. Πρέβεζα, Δημαρχείο Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
142. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ,Ρέθυμνο,09:00-14:00
143. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Aγ.Γεωργίου,Καλλιθέα, 09:00-14:00
144. Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
145. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
146. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
147. Ρόδος, Πλατεία Κύπρου, 09.00-14.30
148. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
149. Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου 08:00-14:00
150. Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου 08:30-14:00
151. Σάμος, Πλατεία Βαλασκατζη, Καρλόβασι, 10:00-13:00
152. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
153. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-14:30
154. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
155. Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
156. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
157. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-11:00
158. Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας, 08:00-11:00
159. Τρίκαλα, Ε Καπη Τρικάλων, 11:00-15:30
160. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
161. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-14:00
162. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
163. Φθιώτιδα, Κοινότητα Υπάτης, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 09:00-11:00
164. Φθιώτιδα, Κοινότητα Μοσχοχωρίου, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 11:30-13:30
165. Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, Δήμος Στυλίδας, 09:00-12:30
166. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
167. Φωκίδα, ‘Αμφισσα,Πνευματικό Κέντρο,08.00-14.00
168. Φωκίδα, Γαλαξίδι,Κιόσκι,09.00-13.00
169. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
170. Χαλκιδική, Δημαρχείο Ιερισσού, Ιερισσος, 09:00-15:00
171. Χαλκιδική, Πολιτιστικό κέντρο Ορμύλιας, Ορμύλια, 09:00-15:00
172. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
173. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
174. Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Δείτε επίσης
Κοινωνία
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk