• Αναζήτηση
  • Προμηθέας – Παναθηναϊκός στα προημιτελικά του Κυπέλλου

    Ολοκληρώθηκε η κλήρωση για το Κύπελλο Ελλάδας, όπου ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Προμηθέα με τον Παναθηναϊκό στους «8» και φυσικά ο δρόμος του Ολυμπιακού. Δείτε όλο το πρόγραμμα της διοργάνωσης.

    Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας για τη νέα σεζόν ολοκληρώθηκε και η διοργάνωση παρουσιάζει το δικό της ενδιαφέρον.

    Συγκεκριμένα, η κληρωτίδα έβγαλε μεγάλη αναμέτρηση στα προημιτελικά με τον Προμηθέα Πάτρας να υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, ενώ η ΑΕΚ θα περιμένει να μάθει αντίπαλο, με το πιθανότερο να είναι ένας από τους Άρη ή Ηρακλή.

    Στα υπόλοιπα ζευγάρια της οκτάδας το Περιστέρι θα παίξει με τον Ήφαιστο, ενώ ο Ολυμπιακό, ή ο Πανιώνιος ή ο Ερμής Αγιάς θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ. Οι ερυθρόλευκοι φέτος ξεκινούν από πολύ νωρίς τις υποχρεώσεις του στο Κύπελλο, όπως διαβάσατε και νωρίτερα στο «10».

    Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου:

    Α’ Φάση
    1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019
    1ος ΟΜΙΛΟΣ
    01. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ
    02. ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    03. ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ Ν.Φ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
    04. ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
    05. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΦΗ
    06. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
    08. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ

    2ος ΟΜΙΛΟΣ
    09. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
    10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
    11. ΧΑΝΘ – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
    12. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
    13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
    14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
    15. ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
    16. ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

    Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019
    17. Νικητής Α15 – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
    18. Νικητής Α7 – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
    19. Νικητής Α2 – ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
    20. Νικητής Α6 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
    21. Νικητής Α3 – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
    22. Νικητής Α12 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.(?)
    23. Νικητής Α4 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
    24. Νικητής Α10 – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
    25. Νικητής Α1 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
    26. Νικητής Α11 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
    27. Νικητής Α5 – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
    28. Νικητής Α16 – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
    29. Νικητής Α9 – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
    30. Νικητής Α14 – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ
    31. Νικητής Α13 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
    32. Νικητής Α8 – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

    Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019
    33. Νικητής Α31 – Νικητής Α19
    34. Νικητής Α17 – Νικητής Α22
    35. Νικητής Α23 – Νικητής Α30
    36. Νικητής Α26 – Νικητής Α25
    37. Νικητής Α27 – Νικητής Α28
    38. Νικητής Α21 – Νικητής Α24
    39. Νικητής Α20 – Νικητής Α32
    40. Νικητής Α29 – Νικητής Α18

    Β’ Φάση

    B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019
    41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-ΡΟΔΟΥ
    42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΛΑΥΡΙΟ
    43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – [άγνωστη]
    44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
    45. ΑΡΗΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
    46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
    47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ-Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

    B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019
    49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α48
    50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α42
    51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43
    52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

    B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019
    53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50
    54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

    Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες
    Κυριακή 10/11/2019
    55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΠΑΟΚ
    56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
    57. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΑΓ. ΕΥΘ. ΚΕΡ. «Ο ΦΑΡΟΣ» (ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ)
    58. ΑΕΚ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α53

    Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες
    ΤΕΤΑΡΤΗ 12/02/2020
    59. –
    60. –
    Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020

    Αθλητισμός
    One Channel
    Ο νέος ενημερωτικός τηλεοπτικός σταθμός της Ελλάδας