Στα μεγάλα σουτ που έβαλε η Βέχτα στα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα στάθηκε ο Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς, μετά την ήττα της ΑΕΚ από τη γερμανική ομάδα με 79-75 για το Basketball Champions League.

Ο άσος της Ενωσης τόνισε ότι οι Κιτρινόμαυροι θα πρέπει να είναι πιο συγκεντρωμένοι σε άμυνα και επίθεση και να παρουσιάσουν καλύτερη εικόνα στα επόμενα παιχνίδια.

Συγκεκριμένα, ανέφερε: «Για εμάς δυστυχώς ήταν μια μεγάλη ευκαιρία να αποδείξουμε μπροστά στο κόσμο μας ότι χτίζουμε κάτι.

Η προετοιμασία ήταν δύο μέρες για το παιχνίδι αυτό και ήταν πολύ καλή. Παίξαμε για 40 λεπτά. Θεωρώ ότι κάποια κρίσιμα σουτ ήταν καθοριστικά για να κερδίσει η Βέχτα.

Όλοι μέσα στην ομάδα θέλαμε να κερδίσουμε. Δεν εκμεταλλευτήκαμε την ευκαιρία και τώρα πρέπει να δουλέψουμε να γίνουμε καλύτεροι.

Πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι σε άμυνα και επίθεση στα τελευταία κρίσιμα σημεία κάθε αγώνα».