«Γκέλα» για την Κλαμπ Μπριζ, σκόραρε ο Βέλλιος (vid)

Η Κλαμπ Μπριζ έμεινε στο 0-0 με την Κορτράικ, ενώ η Μπέβερεν κέρδισε εκτός έδρας την Αντβέρπ, με τον Βέλλιο να «σφραγίζει» τη νίκη των φιλοξενούμενων

Νέα βαθμολογική απώλεια υπέστη στο Βέλγιο η Μπριζ, η οποία υποχρεώθηκε σε «λευκή» ισοπαλία από την Κορτράικ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

Ακόμη κι έτσι, πάντως, η πρωταθλήτρια έπιασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας την Αντβέρπ, που γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Μπέβερεν. Το δεύτερο τέρμα των νικητών πέτυχε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Απόστολος Βέλλιος, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο 90′, αντί του Φόρτε.  Αυτό ήταν το 4ο γκολ που πέτυχε στη φετινή σεζόν ο 26χρονος επιθετικός σε 13 ματς με τη φανέλα της Μπέβερεν.