Δύσκολη νίκη για την ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πέρασε από το Κάουνας κερδίζοντας με 84-79 τη Ζαλγκίρις μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Οι Μοσχοβίτες ήταν μπροστά στο πρώτο ημίχρονο (34-44) και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά οι Λιθουανοί παίζοντας τρομερή άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά με 54-52 στο 28’. Το παιχνίδι έγινε σούπερ ντέρμπι με τον Χάκετ όμως […]

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πέρασε από το Κάουνας κερδίζοντας με 84-79 τη Ζαλγκίρις μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι Μοσχοβίτες ήταν μπροστά στο πρώτο ημίχρονο (34-44) και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά οι Λιθουανοί παίζοντας τρομερή άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά με 54-52 στο 28’.

Το παιχνίδι έγινε σούπερ ντέρμπι με τον Χάκετ όμως στα τελευταία 70’’ του αγώνα να βάζει δυο μεγάλα τρίποντα και η ρωσική ομάδα πήρε τη νίκη με το τελικό 84-79.

Τα δεκάλεπτα: 17-28, 34-44, 59-55, 79-84.