Πέμπτη 23 Οκτωβρίου 2014
 
 

Η ανθρωπιά έχασε το λεωφορείο

Καταγγελία για νέο κρούσμα ρατσιστικής συμπεριφοράς, αυτή τη φορά με θύμα ΑμεΑ, σε λεωφορείο στην Αθήνα
Η ανθρωπιά έχασε το λεωφορείο
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Βρέφος στη θερμοκοιτίδα, η Μαρία, υπέστη εγκεφαλική παράλυση. Μεγάλωσε σε ένα αναπηρικό καροτσάκι το οποίο είναι πια κομμάτι του εαυτού της - χωρίς αυτό δεν μπορεί να μετακινηθεί. Στα 18 της σήμερα, η κανονικότητα της ζωής της εξαρτάται από αυτό.

Η Μαρία ζει όπως όλοι οι συνομήλικοί της. Πηγαίνει στο σχολείο - με το καροτσάκι της φυσικά. Η μητέρα της, Ελένη Στάμου, τη συνοδεύει καθημερινά μέχρι το σχολείο, κάνουν μαζί τη διαδρομή από το σπίτι, πάντα με το αστικό λεωφορείο.

Από αυτή την Παρασκευή, όμως, η Μαρία αισθάνεται άβολα στη θέα του λεωφορείου που φθάνει στη στάση. Θα την αφήσουν να ανεβεί για να πάει στο σχολείο ή θα τη διώξουν; Το εξήγησε ο οδηγός στην εμβρόντητη μητέρα της. Μπροστά στο παιδί, που υπέστη σοκ και έκλαιγε γισ πολλή ώρα μετά.  

Την Παρασκευή το πρωί, όπως κάθε ημέρα, οι δυο τους περίμεναν σε συγκεκριμένη στάση της λεωφόρου Μεσογείων, κοντά στο σπίτι τους. Το λεωφορείο έφθασε, σταμάτησε, αλλά δεν μπορούσαν να ανεβούν. Η πόρτα άνοιξε μπροστά ακριβώς στον κάδο απορριμμάτων και το καροτσάκι δεν χωρούσε να περάσει.  

«Ζήτησα από τον οδηγό να μετακινήσει ελάχιστα το λεωφορείο μπροστά προκειμένου να καταφέρουμε να μπούμε», λέει η κυρία Στάμου. Δεν περίμενε αυτό που θα ακολουθούσε. Εμβρόντητη, όπως και η κόρη της, άκουσε τον οδηγό να της λέει «είναι η δεύτερη φορά που το κάνεις αυτό, αν το ξανακάνεις δεν θα σε αφήσω να ανέβεις ξανά στο λεωφορείο».

Οπως λέει η κυρία Στάμου «σαν να μην έφθανε αυτό, με το που ανεβήκαμε στο λεωφορείο είχαμε και συνέχεια. Ο οδηγός, αλλά και μία επιβάτης επίσης, με κατηγόρησαν πως κρυβόμουν πίσω από την κολόνα, ώστε να μη με βλέπει ο οδηγός. Λες και είχα οποιοδήποτε λόγο να κάνω κάτι τέτοιο».
  
Η μητέρα της 18χρονης, όταν έληξε η περιπέτεια και η κόρη της έφθασε στο σχολείο, επικοινώνησε με τον ΟΑΣΑ για να καταγγείλει το περιστατικό. Από εκεί την ενημέρωσαν ωστόσο ότι, προκειμένου να διερευνηθεί η υπόθεση, πρέπει να προχωρήσει σε έγγραφη καταγγελία, ώστε εφόσον αποδειχθεί η βασιμότητά της ο οδηγός να υποστεί πειθαρχικές κυρώσεις.

«Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι, ο λόγος που αναφέρω το περιστατικό δεν είναι πάντως κάποια προσωπική κόντρα με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Είναι γιατί τέτοιες συμπεριφορές αυξάνονται και πληθύνονται σε καθημερινή βάση», λέει στο vima.gr η κυρία Στάμου.

Η ίδια γνωρίζει από πρώτο χέρι ότι «στην Ελλάδα τα άτομα με αναπηρία αντιμετώπιζαν πάντα την έλλειψη υποδομών. Αυτό ίσχυε πάντα και τώρα πια φαίνεται ότι θα ισχύει για πάντα». Αλλά, όπως παρατηρεί, «τα τελευταία χρόνια, ίσως ως συνέπεια και της κρίσης, ο κόσμος έχει γίνει αγενής, ο καθένας κοιτάζει μόνο τον εαυτό του».

Η κυρία Στάμου για τις ανάγκες της θεραπείας της κόρης της έχει επισκεφθεί και χώρες της Δυτικής Ευρώπης. «Μου έκανε πάντα εντύπωση σε αυτές τις πόλεις πόσοι άνθρωποι με καροτσάκια κυκλοφορούσαν στον δρόμο - ακόμα και κατάκοιτοι σε κρεβάτια έβγαιναν βόλτα στο πάρκο. Είχες την εντύπωση πως είχε προηγηθεί κάποια καταστροφή, κάποιος πόλεμος. Μετά από λίγο καιρό συνειδητοποιείς πως η διαφορά είναι ότι εκεί αυτοί οι άνθρωποι κυκλοφορούν. Εδώ είναι κλεισμένοι στα σπίτια τους»...

Η ιστορία της κυρίας Στάμου έρχεται στο φως λίγο μετά από την καταγγελία που έγινε στον Συνήγορο του Πολίτη και αφορούσε τη συμπεριφορά οδηγού αστικού λεωφορείου στη Θεσσαλονίκη. Σε εκείνη την περίπτωση το «πρόβλημα» ήταν το χρώμα των επιβατών.

Υπενθυμίζεται ότι το μεσημέρι της Τετάρτης στη Θεσσαλονίκη οδηγός λεωφορείου του ΟΑΣΘ ανάγκασε δύο αφρικανούς μετανάστες να κατέβουν από το όχημα, το οποίο εκτελούσε το δρομολόγιο στη γραμμή 26, απαντώντας στις διαμαρτυρίες των άλλων επιβατών: «Ναι, ρε, είμαι χρυσαυγίτης. Τρέχει κάτι;». Γι' αυτή την υπόθεση παρενέβη ήδη ο εισαγγελέας.


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Θεσσαλονίκη: Οδηγός κατέβασε δύο μετανάστες από το λεωφορείο 
Παρέμβαση ΣΥΡΙΖΑ για τη διευκόλυνση μετακινήσεων των ΑμεΑ 
Καταδικάστηκε ο οδηγός λεωφορείου που κατέβασε αφρικανούς επιβάτες 
 
 
σχόλια (123)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    γιατο καροτσακι στο λεωφορειο | 24/02/2014 19:06
    αραγε στο ρεπορταζ γραφει ποσοι επιβατες κατεβηκαν να βοηθησουν να ανεβει το κοριτσι με το καροτσι ? θαηθελα να το μαθω.ευχαριστω
    cav0707
    απάντηση00
     
     
    @ Και ο Χίτλερ τα είχε βάλει με τους ανάπηρους | 15/04/2013 18:51
    Α ΠΑ ΠΑ ΠΑ ΠΑ ....ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ.....Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΘΑ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕΙ ΤΟΥ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ!!!!!!
    ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΑΠΙΛΑ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑ
    απάντηση12
     
     
    Και ο Χίτλερ τα είχε βάλει με τους ανάπηρους | 15/04/2013 13:01
    Εκτός των άλλων είχε δολοφονήσει και 5000 παιδιά που ήταν δινοητικά ή σωματικά ανάπηρα.
    Αθηναϊδα
    απάντηση102
     
     
    Οδηγός κακής διάθεσης | 15/04/2013 12:23
    Οι οδηγοί λεωφορείων δεν είναι σαν αυτόν της διαφήμισης ε; Σιγά την έκπληξη. http://wp.me/p1Oqbz-sV
    kou_kou_roukou
    απάντηση42
     
     
    δεν μπορουσε | 15/04/2013 11:54
    δεν μπορουσε κυρια μου να κανει πιο μπροστα! ισως μιλουσε ο ανθρωπος στο υπηρεσιακο κινητο (αυτο που του πληρωνει η υπηρεσια του) με καποιο καλο γκομενακι, ισως με τον κολλητο για το χθεσινο ματς, ισως... πολλες άλλες δικαιολογιες! θες κι εσυ η αναπηρη να σε σεβαστει ο ματσο αρτιμελης οδηγος που ξυνει ... τη μυτη του και οτι άλλο και να σε εξυπηρετησει. α, οταν θα εχουν απεργια για τα εργασιακα δικαιωματα τους που καταργουνται να μην ξεχασεις σαν καλη πολιτης να τους υποστηριξεις γιατι θα σε πουν φιλη της τροικας.
    οργη
    απάντηση203
     
     
     
    Παραμυθια | 15/04/2013 10:50
    Η κυρια Σταμου και η κυρια Δημητριου και η κυρια Μητσου....Ρε αν δεν δειξετε την φωτογραφια της κυριας που εκανε την καταγγελια δεν σας πιστευουμε ...Απο το μυαλο σας τα βγαζετε....
    Ανώνυμος / η
    απάντηση447
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Δεν ειμαστε καλα | 15/04/2013 10:04
    Δηλαδη και ο οδηγος που κατεβασε αυτους που δεν πληρωσαν εκανε λαθος ; Ουτε αυτο ηταν καλο ; Ε τι σκατα θελετε ρε γαμ..το ;
    Λεωνιδας Κ
    απάντηση1428
     
     
    Σε εκείνη την περίπτωση το «πρόβλημα» ήταν το χρώμα των επιβατών. | 15/04/2013 08:40
    Το πρόβλημα σε εκείνη την περίπτωση σεναριογράφε είναι ότι ήταν τζαμπατζήδες...και άμα δεν γνωρίζεις, προφανώς γιατί δεν χρησιμοποιείς λεωφορεία, ότι οι ελεγκτές σε κατεβάζουν από το λεωφορείο για να σου πάρουν τα στοιχεία και να σου βάλουν πρόστιμο, που μάλλον οι αλλοδαποί για τους οποίους κλαψουρίζεις δεν πλήρωσαν... μετά γράφετε άρθρα εναντίον των λαθρεπιβατών ...δηλ να πληρώνουν οι έλληνες και οι πακιστανοί να κάνουν βολτιτσες τζάμπα.... Έλεος πια...πλήρωσε εσύ τα εισιτήρια των λαθρο- μεταναστών και δεν θα υπάρχει πρόβλημα…. Με γεια τα χάλια σας.....
    ΛΑΛΑΚΗΣ Ο ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΣ
    απάντηση1320
     
     
     
    Απόλυση εδώ και τώρα! | 15/04/2013 01:22
    Και οι δύο οδηγοί πληρώνονται από τους φόρους μου. Απαιτώ την άμεση απόλυση τους, χωρίς περιστροφές.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση2912
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    DUSTUXOS AUTH EINAI H ALHTHEIA | 15/04/2013 01:16
    epeidh metakinoume panta me ta MMM exo tuxei se apeira peristatika san auto pou perigrafetai edo...kai oxi mono me anaphrous alla kai me hlikiomenous tous opoious oi odhgoi den frontizoun katholou gia to pos tha mpoun h tha bgoun apo to leoforeio arnoumenoi adiafora na xamhlosoun to leoforeio gia na mpoun h bgoun autoi oi anthropoi... dustuxos oi kollades htan einai kai tha einai gia polles klotsies... kati akoma sxetika me tous agathous "lathro"...merikes meres prin mia parea 14traxronon asxhmonouse mesa sto leoforeio..enas apo autous htan allodapos..enas mauros...enas hlikiomenos tous ekane parathrhsh..o arapaklas prospathise na epitethei ston hlikiomeno...as to skefthoun auto oi filoi..
    ST
    απάντηση88
     
     
    Παραλογια | 14/04/2013 23:06
    Μηπως ειναι Αυγητις;
    Φωνη
    απάντηση43
     
     
    H ανθρωπιά το έχασε γιατί το πρόλαβε η βλακεία! | 14/04/2013 21:32
    Σίγουρα κάτι μας ραντίζουν ή κάτι μας ταϊζουν δε γίνεται! Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση, να στρεφόμαστε υπέρ των λαθραίων αλλοδαπών που καταστρέφουν κάθε μέρα τον τόπο για να τους υπερασπιστούμε!! Άσε σε λίγο που θα γίνουμε Λίβανος ή Ιράκ ή Συρία με τους Ισλαμιστές να ανατινάζονται να σας πω πόσο ωραία θα περνάμε!
    Φέρτε κι άλλους λαθραίους!
    απάντηση1220
     
     
    Ας ρίξουμε μια καλή ματιά στον καθρέφτη | 14/04/2013 19:57
    Και για να μην ακολουθούμε το εύκολο δόγμα της ενοχοποίησης των άλλων ας αναλογισθούμε ποσα αυτοκίνητα είναι σταθμευμένα στις διαβάσεις μπλοκάροντας το ειδικά διαμορφωμένο για τα αναπηρικά καροτσάκια κράσπεδο χωρις να σκεφθόμασθε τους συμπολίτες μας που έτσι δεν μπορούν να πάνε πουθενά. Το πραγματικό πρόβλημα δεν είναι ο ένας ή δύο μεμονωμένοι οδηγοί (oι περισσότεροι είναι εντάξει) αλλά η συμπεριφορά όλων μας απέναντι στους συμπολίτες μας που είναι διαφορετικοί. Το θέμα με τον οδηγό στη Θεσσαλονίκη είναι άσχετο.
    Ελενα
    απάντηση153
     
     
    εχει ξαναγινει θεμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! | 14/04/2013 16:58
    Γιατι δεν μπαινει ενας στο κοπο να δωσει στοιχεια για τους μισθους των οδηγων ,τα ρεπο τους και γενικα τα προνομια που απολαμβανουν???? Παιρνουν περισσοτερα απ τον Προεδρο της Δημοκρατιας!!!!!! Οι μπαστουνοβλαχοι που διοριστηκαν απο τους διεφθαρμενους πολιτικους μας. Περιμενετε συμπεριφορα οδηγου λεωφορειου στη Κοπεγχαγη η στο Αμστερνταμ??? Τι σχεση εχουν τα γαιδουρια με τη πορτοκαλαδα??? Καμμια!!! Αλλη τοση εχουν κι αυτοι.
    picasso
    απάντηση559
     
     
     
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ | 14/04/2013 12:38
    ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΟΣΟ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΒΛΑΚΩΘΕΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ;..ΠΟΣΟ ΕΧΕΤΕ ΧΑΖΕΨΕΙ;...ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΦΛΩΣΕΙ Η ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ 35 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ;...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΑΣ ΣΚΕΨΗ;...ΚΑΤΑΠΙΝΕΤΕ ΑΜΑΣΗΤΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ;...ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΕ ΛΕΩΦΟΡΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΥΠΕΡΥΨΩΜΕΝΑ ΚΡΑΣΠΕΔΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΡΑΣΠΕΔΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΗΡΟΥΣ ΩΣΤΕ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΑΙΑ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΕΙΔΙΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΠΙΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΝΑΠΗΡΙΚΑ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ.ΤΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑΣ ΚΑΔΟΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ!!!ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΩΡΕ Ο ΚΑΔΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΡΑΣΠΕΔΟ;..ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ;;;
    Εθνικιστης
    απάντηση26104
    Απαντήσεις  4 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Υπενθυμίζεται ότι το μεσημέρι της Τετάρτης στη Θεσσαλονίκη οδηγός λεωφορείο........ | 14/04/2013 11:13
    ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ??? ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΤΑΝ ΠΟΤΙΖΕΙ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΟΥς ΔΥΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΞΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΑΠ'ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ. ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ!!! ΠΩς ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ 18ΧΡΟΝΗ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ??????????????????
    ΚΛ
    απάντηση5184
     
     
    ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ... | 14/04/2013 11:02
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΥς ΛΑΘΡΕΠΙΒΑΤΕΣ (ΕΚΕΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ)....ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΥΧΗ (ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ 18ΧΡΟΝΗ) ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ (ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ, ΤΕΤΟΙΑ ΖΩΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΛΑΟΣ ΕΤΣΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ---> ΒΛ. ΟΔΗΓΟΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ). ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ Χ.Α. ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ. ΖΗΤΩ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΜΕ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.
    ...
    απάντηση4447
     
     
    Πατε στραβα. | 14/04/2013 10:28
    Το μεσαιο τμημα του λεωφορειου ειναι φτιαγμενο ετσι διχως καθισματα για να μπαινουν καροτσια για αναπηρους και για παιδια. Μενω στο εξωτερικο και εδω κανεις δεν τολμαει να καθησει στη μεση του λεωφορειου οταν βλεπει πως στη σταση περιμενει ενα καροτσι για να μπει στο λεωφορειο. Η αναισθησια που εχω παρατηρησει στην Αθηνα οταν ερχομαστε ειναι περαν καθε φαντασιας. Νομιζετε πως οι ευρωπαιοι ειναι κρυοι ανθρωποι και εχθρικοι και πως στην Ελλαδα ειμαστε Καλοι Φιλιτιμοι και πανω απ ολα εχουμε τα παιδακια μας. Γιαυτο τους εχουμε φτιαξει μια ωραια πολη να χαιρονται καλες συγκοινωνιες παιδικους σταθμους δεν καπνιζουμε στο ιδιο δωματιο με παιδια κλπ. Πατε πολυ στραβα στην Ελλαδα φιλοι μου. Ξυπνηστε !
    Επισκεπτης
    απάντηση1302
     
     
    ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ | 14/04/2013 08:51
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η γαιδουριά ενος οδηγού με την ΧΑ ,και τις μεθόδους της στο συγκεκριμένο επεισόδιο .Οσοι μετακινούμαστε με λεωφορεία στην Αθήνα έχουμε να θυμηθούμε αρκετά επεισόδια με την γαιδουριά των μονίμων υπαλλήλων-οδηγών προς τους επιβάτες, εδώ και πολλά χρόνια. Το σχέση εχει αυτό με πολιτική μόνο εσείς το καταλαβαίνετε.
    KΩΣΤΑΣ
    απάντηση5727
     
-