Στο 14-2 ανέβηκε ο Ολυμπιακός, ο οποίος έπαιξε χωρίς τους Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος, Γιαννούλη Λαρεντζάκη, Φιλίπ Πετρούσεφ, Νικόλα Μιλουτίνοφ, Μουστάφα Φαλ και τους Σακίλ ΜακΚίσικ, Λουκ Σίκμα, Μόουζες Ράιτ που δεν βρίσκονται στο ρόστερ του πρωταθλήματος.

Στο 7-9 έπεσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος παραμένει σε τροχιά εξάδας για να μην μπλέξει στα playout.

Ο Ολυμπιακός έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 12 πόντους από 4/19 σουτ, αλλά με 15-0 σερί στη δεύτερη περίοδο και 30π., έγειραν την πλάστιγγα προς τη μεριά τους.

Μπροστάρης ξανά ο Άλεκ Πίτερς με 14 πόντους και 3/5 τρίποντα σε εκείνο το σημείο.

Ο ΠΑΟΚ μείωσε στο -8 στην τρίτη περίοδο και έπαιξε καλή άμυνα, ωστόσο οι γηπεδούχοι επανήλθαν σε διψήφια επίπεδα και δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου στη συνέχεια.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 42-29, 64-43, 77-62