Νικηφόρα με σκορ 0-3 πέρασε ο Ολυμπιακός από τον Βόλο στην πρεμιέρα των Play Off της Super League, κλειδώνοντας τη νίκη ήδη από το πρώτο ημίχρονο.

Οι απειλητικές διαθέσεις του Ολυμπιακού φάνηκαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και μόλις στο 7΄ άνοιξε το σκορ με τον Κασάμι, ο οποίος με δυνατό σουτ με το αριστερό έγραψε το 1-0. Με την άμυνα να έχει κυριαρχικό ρόλο και ελέγχοντας το ρυθμό, οι Πειραιώτες έψαξαν γρήγορα και το 2-0, το οποίο ήρθε στο 36΄, «κλειδώνοντας» το «διπλό». Ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει στον Μπακαμπού, ο οποίος με κεφαλιά σημείωσε το 14ο τέρμα του στη Super League.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός έπαιξε για να διαφυλάξει το 2-0 και το κατάφερε, ενώ όταν του δόθηκε η ευκαιρία για τέρμα το πέτυχε με σχετική άνεση. Συγκεκριμένα, στο 81΄ ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από γωνία, στέλνοντας μπάλα στα δίχτυα και διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.