από metereologos.gr
Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
 

Επίθεση από το γιο του Κουφοντίνα στον Κυριάκο Μητσοτάκη

Μέσω Facebook
Επίθεση από το γιο του Κουφοντίνα στον Κυριάκο Μητσοτάκη
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Επίθεση στον πρόεδρο της ΝΔ Κυριάκο Μητσοτάκη εξαπέλυσε μέσω Facebook ο γιος του Δημήτρη Κουφοντίνα, Εκτωρ, για το ζήτημα της διήμερης άδειας του πατέρα του από τη φυλακή.

«Πέφτουν οι μάσκες λοιπόν. Βλέπουμε ποιοι παρενέβαιναν στη δικαιοσύνη που αρνιόταν το δικαίωμα στην άδεια εδώ και 8 χρόνια, παραβιάζοντας κατάφωρα και συστηματικά τον νόμο, ζητώντας επίμονα μια δήλωση αποκήρυξης» σημειώνει στην ανάρτησή του ο Εκτωρ Κουφοντίνας.

Και προσθέτει: «Σήμερα δεν έγινε τίποτε άλλο από το πιο απλό και αυτονόητο: Εφαρμόστηκε ο νόμος. Ο ισχύον νόμος. Ο αστικός νόμος. Έστω και με καθυστέρηση 8 ετών. Το μόνο που είναι “αδιανόητο” κ. Μητσοτάκη είναι το θράσος σου. Μια λέξη μόνο: Siemens».


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (11)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Και ποιοι τελικά είναι «οι εχθροί σου»? | 10/11/2017 18:17
    Αναλύοντας λίγο τις δολοφονίες του μπαμπάκα σου καταλήγω στο συμπέρασμα ότι θα απαντήσεις «ΟΛΛΟΙ, ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ…». Και ως δικαιολογία, μάλλον θα αναφερθείς στο τραγουδάκι «Εξαρτάται μου λες εξαρτάααται…»
    Michail Leon
    απάντηση00
     
     
    ο γιοκας | 09/11/2017 18:56
    Να και ο γονος,που υπογραμμιζει με νοημα τον"αστικο "νομο.Θαθελα ναξερα αν το καθαρμα ο μπαμπακας του ηταν στο χωμα,οπως του αξιζει,θα μας κουναγε το δακτυλο η κανα μπιστολι. Το μηλο κατω απ τη μηλια.
    DKK
    απάντηση145
     
     
    Δεν είναι αστικός ο νόμος | 09/11/2017 16:53
    άσχετε, ρώτα πρώτα και μετά γράφεις μπαρούφες.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση104
     
     
     
    Ηθικο πλεονεκτημα | 09/11/2017 11:04
    Ως αντικομμουνιστης, ως φιλελευθερος πολιτης και θεωρωντας την αριστερα επιθετικο προσδιορισμο, που δηλωνει ανικανοτητα, π.χ. δυο αριστερα χερια, ειμαι υπερ της αποφυλακισης οχι μονο του Κουφοντινα, αλλα και του Γιωτοπουλου. Η κεντρικη ιδεα του φιλελευθερισμου ειναι το δικαιωμα του καθενα να πιστευει οπου θελει. Αρα δεν τιθεται θεμα μεταμελειας. Εαν οι ψυχολογοι και το δικαστικο συμβουλιο κρινουν, οτι δεν υπαρχει κινδυνος τελεσης νεων αδικηματων τοτε ναι, αλλως οχι. Το μεγαλειο και το ηθικο πλεονεκτημα της δημοκρατιας ειναι, οτι δεν εκδικειται, αλλα επιδιωκει την επανενταξη των απολωλοτων προβατων. Εμεις ορατιζομαστε εναν καλυτερο κοσμο, οχι η αριστερα. Εμεις εχουμε το ηθικο πλεονεκτημα.
    Γιαλαμας Ισαακ
    απάντηση87
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Δικτατορία των psycho. | 09/11/2017 11:03
    Δεν είναι και παρσάμπλ μαμώ το. Όλοι τους είναι ..άστα!
    kiko
    απάντηση21
     
     
    Ηλίθια πελατάκια του fb όλοι σας ! | 09/11/2017 10:43
    Ρε φίλε, Έκτωρα το βάφτισε το γιό του ; Και τι τον βάφτισε , Χριστιανό Ορθόδοξο ; Δεύτερον, να πω ότι κακώς το Ελληνικό Δημόσιο ξοδεύεται για τους κατηγορούμενους και απασχολεί θέσεις στις φυλακές που είναι για ποινικούς. Κάντου μια απέλαση δια βίου , να πάει σε όποια χώρα θεωρεί φιλική και τέλος.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση102
     
     
    Μήπως, αντιθέτως, τώρα είναι που έγινε παρέμβαση στην Δικαιοσύνη; Δεδομένου ότι πάντοτε | 09/11/2017 09:21
    η παροχή αδείας σε καταδίκους τελεί υπό την κρίσι της Δικαιοσύνης; Η οποία Δικαιοσύνη, κανονικά, δεν πρέπει να δίνει άδεια σε καταδικασθέντες για βαρύτατα αδικήματα (κατά της ζωής)! Ακόμη δε "κανονικότερα", τέτοιοι εγκληματίες θα έπρεπε να υφίστανται την θανατική ποινή σε ευνομουμένη πολιτεία - που προφανώς δεν είναι η ελληνική, μα και όσες άλλες δημοκρατίες, κακώς, κάκιστα, έχουν καταργήσει την θανατική ποινή ακόμη και γιά ιδιαζόντως ειδεχθή εγκλήματα ή τρομοκρατία. Που είναι και η περίπτωση του λεγάμενου... για τον οποίον ο υιός έχει το θράσος να ζητεί άδειες και, κατά βάθος, θα ήθελε να κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερος (ή και με παράσημο;) ώστε να συνεχίζει το θεάρεστο έργο του...
    Ν. Πειρουνάκης
    απάντηση67
     
     
    Νόμος είναι το δίκαιο του κουμπουροφορου. | 09/11/2017 08:58
    Μην εμπιστεύεσαι τούς αστικοδημοκρατικους νόμους συντροφε Έκτορα, είναι παγίδα για να μας εντάξουν στο σύστημα. Δεν πρέπει να δεχτεί ο Daddy τέτοιες χάρες.
    φανουρης
    απάντηση133
     
     
    ΘΡΑΣ0Σ!!!! | 09/11/2017 08:48
    Θράσος λοιπόν!!!! Ο γιος εκείνου, που ο πατέρας του δολοφόνησε τον γαμπρό του, να τον κατηγορεί αποπάνω για θράσος!!!! Τι στο διάολο δεν έχει μείνει δράμι μυαλό σ΄αυτή την έρμη την Ελλάδα?
    ΑΚΤΙΒΙΣΤΗΣ
    απάντηση143
     
     
    Θέλω να μιλήσω γενικά... | 09/11/2017 08:46
    Έχουν καταλάβει μερικά κ@θίκια τον λόγο που βρίσκονται κάποια άτομα στην φυλακή; Ή μήπως να λυπηθώ τους τρομοκράτες; Τελικά εμείς θα κρίνουμε τον Νόμο και αν λειτουργεί σωστά η δικαιοσύνη; Ή να πιστέψουμε ότι η δικαιοσύνη λειτουργεί υπέρ τζακιών; Όλα τα άλλα είναι απλή φασαρία στην πολύβουη Αθήνα και των πολιτών της που προσπαθούν να σταθούν απέναντι στην τρομοκρατία. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΑΣ! ΜΟΝΟ ΟΡΓΗ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΣΑΣ.-
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    απάντηση43
     
-