Μετά από μια σειρά κακών εμφανίσεων οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο έψαχναν κάπου να ξεσπάσουν και το έκαναν απέναντι στους Σέλτικς. Πραγματοποιώντας ονειρικό πρώτο 24λεπτο το Μιλγουόκι συνέτριψε 135-102 την ομάδα της Βοστόνης.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, παρά το γεγονός ότι χρειάστηκε να αγωνιστεί μόλις 25 λεπτά,  ήταν ξανά εκ των πρωταγωνιστών της ομάδας του. Ο «Greak freak» είχε μία πολύ οικονομική βραδιά (24 πόντοι, 10/13 δίποντα, 4/5 βολές, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ), ωστόσο αυτό ήταν αρκετό για την ομάδα του.

Στον αγώνα λεπτά συμμετοχής πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ο οποίος μέσα σε εννιά λεπτά πρόλαβε να τα κάνει όλα. Αποθεώθηκε, χρεώθηκε με τεχνική ποινή, έβαλε έξι πόντους και πρόσφερε μια εντυπωσιακή φάση με τάπα.
Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μπόμπι Πόρτις ο οποίος είχε 28 πόντους και τον ακολούθησε ο Λίλαρντ με 21. Στην αντίπερα όχθη ο Τέιτουμ έμεινε στους επτά πόντους, ενώ πρώτος σκόρερ των Σέλτικς ήταν ο Χάουζερ με 15 πόντους.
Χρόνο συμμετοχής βρήκε και ο Μίχαλιουκ. Ο Ουκρανός φόργουορντ, ο οποίος συνδέθηκε τόσο με τον Ολυμπιακό όσο και με τον Παναθηναϊκό το περασμένο καλοκαίρι, είχε εννιά πόντους με 2/3 τρίποντα.

Μπακς – Σέλτικς 135-102

Τα δωδεκάλεπτα: 41-23, 75-38, 111-70, 135-102

Μιλγουόκι Μπακς (Έιντριαν Γκρίφιν): Μίντλετον 5 (2/9 σουτ, 2 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Γιάννης Αντετοκούνμπο 24, Μπρουκ Λόπεζ 15 (4/4 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 1/2 βολές, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 μπλοκ), Μπίσλι 16 (4/8 τρίποντα, 4 ριμπάουντ), Λίλαρντ 21 (3/4 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 6/6 βολές, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Πόρτις 28 (6/12 δίποντα, 5/6 βολές, 1/2 βολές, 12 ριμπάουντ), Κόνατον 2, Τζάκσον (4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Πέιν 7 (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Μπότσαμπ, Λίβινγκστον 2, Θανάσης Αντετοκούνμπο 6 (3/5 δίποντα, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 μπλοκ, 4 φάουλ σε 8:54), Γκριν 9 (2)

Μπόστον Σέλτικς (Τζο Μαζούλα): Μπράουν 10 (5/13 δίποντα, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Τέιτουμ 7 (2/6 σουτ), Πορζίνγκις 6 (3/9 σουτ, 4 ασίστ), Γουάιτ 2 (1/4 σουτ), Χόλιντεϊ 6 (2/9 σουτ), Μπρισέτ 13 (4/5 δίποντα, 5/6 βολές), Χάουζερ 15 (4/8 τρίποντα, 4 ριμπάουντ), Πρίτσαρντ 21 (2/8 τρίποντα, 7/7 βολές, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Κορνέτ, Μίχαϊλιουκ 9 (2/3 τρίποντα), Στίβενς 5 (1/6 σουτ), Μπάντον 4 (1/5 σουτ), Κέτα 4