Με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, η ΑΕΚ κατάφερε να ανατρέψει το ματς και να φτάσει στην ισοφάριση (2-2) παίρνοντας ουσιαστικά την πρόκριση μέσα από τα χέρια της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, για να βρεθεί εκείνη στα playoffs του UEFA Champions League όπου θα αντιμετωπίσει την Άντβερπ.

Από την κόλαση… στα playoffs του UEFA Champions League 8′ λεπτά απόσταση για την ΑΕΚ, η οποία με τα γκολ των Σέρχιο Αραούχο (90+2′) και Ντομαγκόι Βίντα (90+10′), μετά την επέμβαση του Λιβάκοβιτς στο πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ (0-2) για να προκριθεί εκείνη στον επόμενο γύρο του UEFA Champions League, υποβιβάζοντας την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στα playoffs του UEFA Europa League.