Η 3η αγωνιστική της Superleague 2 συνεχίστηκε με έξι αναμετρήσεις, ενώ απομένουν άλλα τέσσερα ματς. Στα σημερινά (20/11) αποτελέσματα ξεχωρίζουν η νίκη του ΠΑΟΚ Β’ επί του Απόλλωνα Πόντου, αλλά και η ισοπαλία της ΑΕΚ Β’ με το Αιγάλεω.

Ο Δικέφαλος του βορρά επικράτησε 2-1 των «Ποντίων». Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία προηγήθηκε στο 37′ με τον Μπράντονιτς για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τόσο τα δικά του τέρματα, όσο και των «ασπρόμαυρων», ενώ οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 με τον Καλογέρη.

Από την άλλη η Ένωση έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με το Αιγάλεω. Ο Κοσίδης άνοιξε το σκορ με τον Κοσίδη να γράφει το 1-0 λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43′.  Οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν στο τελικό 1-1 με τον Μπαστιανό στο 59′.