Μπορεί οι Μαϊάμι Χιτ με τους Σάρλοτ Χόρνετς να βρίσκονται στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας στην ανατολική περιφέρεια του NBA, ωστόσο τα ξημερώματα της Παρασκευής μας χάρισαν εξαιρετικό θέαμα στη μεταξύ τους αναμέτρηση.

Οι Χιτς υποδέχθηκαν τους Χόρνετς στην «FTX Arena» και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 117-112 στην παράταση, έχοντας για κορυφαίο παίκτη τον Τζίμι Μπάτλερ, όπου σημείωσε 35 πόντους, 10 και 8 ασίστς.

Μέχρι και τις αρχές της 4ης περιόδου οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν το πάνω χέρι στον αγώνα, με τη διαφορά μάλιστα να φτάνει μέχρι και του 15 πόντους. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν έδειξαν πάθος και κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση, εκεί οπού ο Τζίμι Μπάτλερ ήταν κομβικός και κατάφερε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Μαϊάμι εν τέλη.