Το ημερολόγιο έγραφε 8 Νοεμβρίου του 1999. Ο Ολυμπιακός υποδεχόταν τον ΠΑΟΚ, με τους ερυθρόλευκους να φτάνουν στην νίκη με το εμφατικό 4-1.

Τι ξεχωρίζει από το παιχνίδι; Πέρα από το ότι στο ημίχρονο ήταν 4-0, αναμφίβολα το σπάνιας ομορφιάς τέρμα του Τζιοβάνι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τζιοβάνι, Νινιάδη και Γιαννακόπουλος… κρύβουν την μπάλα και την εμφανίζουν στα δίχτυα του Δικεφάλου του Βορρά.

Για την ιστορία το σκορ της αναμέτρησης είχε ανοίξει στο 7’ ο Γιαννακόπουλος, με τον Νινιάδη στο 25’ να κάνει το 2-0. Στο 31’ ήταν σειρά του Αμανατίδη να κάνει το 3-0, ενώ στο 45’ ο Τζιοβάνι σημείωσε ένα υπέροχο τέρμα, κάνοντας το 4-0. Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Φραντζέσκο στο 77′.