Τεράστια ανατροπή και κορυφή για τη Μίλαν! Οι «ροσονέρι» μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 0-2, όμως στο δεύτερο 45λεπτο έφεραν τα πράγματα τούμπα, επικρατώντας 3-2 και ανεβαίνοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Καπράρι στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, για να έρθει ο Μπαράκ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-2, βάζοντας πολύ δύσκολα στη Μίλαν, που βρισκόταν πίσω με δύο γκολ στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος όμως όλα άλλαξαν για το σύνολο του Στέφανο Πιόλι. Αρχικά ο Ζιρού μετά από πάσα του Λεάο έδωσε το σύνθημα της ανατροπής μειώνοντας σε 1-2 στο 59. Στο 76′ οι «ροσονέρι» κέρδισαν και εκείνοι πέναλτι, με τον Φρανκ Κεσιέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Τη μεγάλη ανατροπή που έστειλε τη Μίλαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Serie A ολοκλήρωσε ένας παίκτης της Βερόνα. Συγκεκριμένα, ο Γκούντερ με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Μιλάνο.