Τα προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 συνεχίζονται, με την Πορτογαλία να κάνει μια απίστευτη ανατροπή κόντρα στην Ιρλανδία και από εκεί που έχανε 1-0 στο 89′ κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 χάρη σε δύο τέρματα του Κριστιάνο Ρονάλντο ο οποίος έγινε ο κορυφαίος σκόρερ όλων των εποχών σε επίπεδο εθνικών ομάδων.

Ο σούπερ σταρ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αστόχησε από το σημείο του πέναλτι στο 15′ και είδε την ομάδα του να μένει πίσω στο σκορ όταν ο Έγκαν έκανε το 0-1 και έβαλε μπροστά την Ιρλανδία.

Όμως ο «CR7» δεν είχε όρεξη για παιχνίδια και στο 89΄ισοφάρισε σε 1-1. Φυσικά δεν έμεινε εκεί αφού στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-1, χάρισε τη νίκη στην Πορτογαλία και έγινε ο πρώτος σκόρερ όλων των εποχών σε επίπεδο εθνικών ομάδων.