US Open – Η Σάκκαρη κάνει πρεμιέρα το απόγευμα της Τρίτης

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Μάρτα Κόστγιουκ στον πρώτο γύρο του US Open το απόγευμα (18:00) της Τρίτης.

Μετά τους Στέφανο Τσιτσιπά και Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου που θα κάνουν πρεμιέρα στο US Open την Δευτέρα, σειρά θα πάρει η Μαρία Σάκκαρη, η οποία θα αντιμετωπίσει την Μάρτα Κόστγιουκ το απόγευμα της Τρίτης στις 18:00, στο court 10.

Την ίδια μέρα, το πρώτο τους παιχνίδι στο αμερικανικό όπεν θα κάνουν και οι Νόβακ Τζόκοβιτς, Άσλεϊ Μπάρτι, Ίγκα Σβιάτεκ, Αλεξάντερ Σβέρεφ και Πέτρα Κβίτοβα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τρίτης (31/8)

Arthur Ashe Stadium (19:00)
1) Alexander Zverev [4] v. Sam Querrey
2) Ashleigh Barty [1] v. Vera Zvonareva

(όχι πριν τις 02:00)
3) Novak Djokovic [1] v. Holger Rune
4) Viktorija Golubic v. Bianca Andreescu [6]

Louis Armstrong Stadium ( 18:00)
1) Karolina Pliskova [4] v. Caty McNally
2) Emma Raducanu v. Jennifer Brady [13]
3) Federico Delbonis v. Denis Shapovalov [7]

(όχι πριν τις 02:00)
4) Alison Riske v. Anastasia Pavlyuchenkova [14]
5) Taylor Fritz v. Alex De Minaur [14]

Grandstand (18:00)
1) Salvatore Caruso v. Kei Nishikori
2) Jeremy Chardy v. Matteo Berrettini [6]
3) Jamie Loeb v. Iga Swiatek [7]
4) Petra Kvitova v. Polona Hercog

Court 17 ( 18:00)
1) Soon-woo Kwon v. Reilly Opelka
2) Belinda Bencic [11] v. Arantxa Rus
3) Gael Monfils [17] v. Federico Coria
4) Anastasia Potapova v. Jessica Pegula [23]

Court 5 (18:00)
1) Mackenzie McDonald v. David Goffin [27]
2) Zarina Diyas v. Amanda Anisimova
3) Sebastian Korda v. Nikoloz Basilashvili
4) Shelby Rogers v. Madison Brengle

Court 10 (18:00)
1) Marta Kostyuk v. Maria Sakkari [17]
2) Paula Badosa [24] v. Alison Van Uytvanck
3) Max Purcell v. Jannik Sinner [13]
4) Fabio Fognini [28] v. Vasek Pospisil

Court 13 (18:00)
1) Aslan Karatsev [21] v. Jaume Munar
2) Fiona Ferro v. Nao Hibino
3) Yoshihito Nishioka v. Jack Sock
4) Misaki Doi v. Storm Sanders

Court 4 (18:00)
1) Hailey Baptiste v. Shuai Zhang
2) Martina Trevisan v. Coco Vandeweghe
3) Pablo Carreno Busta [9] v. Maxime Cressy
4) Jenson Brooksby v. Mikael Ymer

Court 6 (18:00)
1) Karen Khachanov [25] v. Lloyd Harris
2) Clara Burel v. Clara Tauson
3) Steve Johnson v. Maximilian Marterer
4) Karolina Muchova v. Sara Sorribes Tormo

Court 7 (18:00)
1) Lorenzo Musetti v. Emilio Nava
2) Oscar Otte v. Lorenzo Sonego [20]
3) Anett Kontaveit [28] v. Sam Stosur
4) Su-wei Hsieh v. Claire Liu

Court 8 (18:00)
1) Anastasija Sevastova v. Katerina Siniakova
2) Andreas Seppi v. Marton Fucsovics
3) Marco Cecchinato v. Zachary Svajda

Court 9 (18:00)
1) Pablo Cuevas v. Ernesto Escobedo
2) Varvara Gracheva v. Nuria Parrizas Diaz
3) Tallon Griekspoor v. Jan-Lennard Struff
4) Liudmila Samsonova v. Katie Boulter

Court 11 (18:00)
1) Ajla Tomljanovic v. Katie Volynets
2) Hubert Hurkacz [10] v. Egor Gerasimov
3) Anna Karolina Schmiedlova v. Ashlyn Krueger
4) Tennys Sandgren v. Ilya Ivashka

Court 12 (18:00)
1) Dalma Galfi v. Petra Martic [30]
2) Yannick Hanfmann v. Alexander Bublik [31]
3) Roberto Carballes Baena v. Tommy Paul
4) Lauren Davies v. Viktoriya Tomova

Court 14 (18:00)
1) Albert Ramos-Vinolas v. Lucas Pouille
2) Corentin Moutet v. Stefano Travaglia
3) Sorana Cirstea v. Veronika Kudermetova [29]
4) Jelena Ostapenko [27] v. Nadia Podoroska

Court 15 (18:00)
1) Denis Kudla v. Laslo Djere
2) Jordan Thompson v. Gianluca Mager
3) Cristina Bucsa v. Jil Teichmann
4) Danka Kovinic v. Kristyna Pliskova

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Δείτε επίσης
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk