Μια νίκη μακριά από την άνοδο ο Πανιώνιος – Όλα τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Ο Πανιώνιος επικράτησε 2-0 του Φωστήρα και ψάχνει ακόμη μία νίκη για να πανηγυρίσει την άνοδό του στη Football League. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα στους έξι ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίστηκε σήμερα με δράση στους έξι ομίλους και μπαίνει σταδιακά στην τελική του ευθεία.

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 του Φωστήρα στη Νέα Σμύρνη, για τον 6ο όμιλο, πέτυχε την 7η νίκη σε 9 παιχνίδια και έκανε αποφασιστικό βήμα για την άνοδό του στη Football League, καθώς χρειάζεται μία νίκη ακόμα για να πετύχει τον στόχο του.

Μεταξύ άλλων στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με την Καρίτσα (1-3), ενώ ο ΑΟ Σελλάνων διέλυσε με 5-0 τον Δία Δίου και πήρε βαθμολογική ανάσα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους έξι ομίλους της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος – 14η αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός 1-0
ΑΕ Εύοσμου-Άρης Αβάτου 2-1

Ελπίδα Σαπών-Αλεξανδρούπολη FC 2-2
Εθνικός Σοχού-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ηρακλής-Αετός Ορφανού 1-0
ΑΕ Αμπελοκήπων-Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0

2ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Θερμαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αετός Βαρβάρας-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 6-3
Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 0-1
Εθνικός Γιαννιτσών-Νίκη Αγκαθιάς 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Αναγέννηση Πλαγιάς 0-0
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 4-1
Ρεπό: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας

3ος όμιλος – 14η αγωνιστική

ΠΟ Φήκης-Ατρόμητος Παλαμά 3-1
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Ελασσόνας 0-1
ΑΟ Σελλάνων-Δίας Δίου 5-0
ΑΕ Καρίτσας-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Κοζάνη 2-2
Ερμής Αμυνταίου-Αετός Μακρυχωρίου 1-4
Μακεδονικός Φούφα-ΑΣ Μετέωρα 3-2
Ρεπό: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

5ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Θύελλα Κατσικάς-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Θύελλα 3-0
Κέρκυρα-ΑΕ Λευκίμμης 1-2
Αναγέννηση Άρτας-Αμβρακικός Λουτρού 2-0
Παναγρινιακός-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
ΟΦΑΜ-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αστέρας Καληράχης 2-2

6ος όμιλος – 9η αγωνιστική

Πανιώνιος-Φωστήρας 2-0
ΑΕ Μυκόνου-ΑΕ Μοσχάτου 3-1
Πανναξιακός-Εθνικός 1-2
Προοδευτικής-Μαρκό 2-0
Χαραυγιακός-Αήττητος Σπάτων 1-1
Ρεπό: Ηλιούπολη

10ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Άρης Σούδας-Γιούχτας 1-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πλατανιάς 3-0
Άρης Ρεθύμνου-Αστέρας Ρεθύμνου 0-3 α.α
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α
Ηρόδοτος-Άγιος Νικόλαος 1-0
Ρεθυμνιακός-Αλμυρός Γαζίου 2-1
Δαμάστα-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-2
Πόρος-ΑΕ Νέαπολης 3-1

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Δείτε επίσης
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk