Πανιώνιος, Ηρακλής και Προοδευτική «καθάρισαν» στην επανέναρξη

Ο Πανιώνιος, ο Ηρακλής και η Προοδευτική επέστρεψαν με νίκες στην αγωνιστική δράση της Γ΄ Εθνικής.

«Τρίποντα» στην επανέναρξη για τους Ηρακλή, Πανιώνιο και Προοδευτική. Συγκεκριμένα, ο Ηρακλής επικράτησε της Ένωσης Αλεξανδρούπολης (2-1), ο Πανιώνιος νίκησε εκτός έδρας τον Αήττητο Σπάτων (0-1) και η Προοδευτική πήρε τη νίκη επί του Εθνικού (2-0).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

5η αγωνιστική

ΑΕ Αμπελοκήπων – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α.

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Οφρυνίου 0-1

Εθνικός Σοχού – Πανδραμαϊκός 0-2

Ελπίδα Σαπών – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-1

Ηρακλής – Ένωση Αλεξανδρούπολης 2-1

Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – ΑΕ Ευόσμου 1-1

Επόμενη Αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

Αετός Οφρυνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου

Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σαπών

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Σοχού

Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής

Πανδραμαϊκός – ΑΕ Ευόσμου

2ος όμιλος

5η αγωνιστική

Αγροτικός Αστέρας – Νίκη Αγκαθιάς 3-0

Αετός Βαρβάρας – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-1

Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-2

Καλλικράτεια – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-1

Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 1-1

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 2-2

ΠΑΟ Κουφαλίων – Αναγέννηση Πλαγιάς 0-1

Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

Επόμενη Αγωνιστική

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων

Αναγέννηση Γιαννιτσών – Αετός Βαρβάρας

Αναγέννηση Πλαγιάς – Μακεδονικός

Εδεσσαϊκός – Εθνικός Γιαννιτσών

Θερμαϊκός Θέρμης – Καλλικράτεια

Νίκη Αγκαθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σαρακηνών

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

3ος όμιλος

5η αγωνιστική

ΑΟ Σελλάνων – Φήκη (14/4)

Ατρόμητος Παλαμά – Αετός Μακρυχωρίου 1-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Ηρακλής Λάρισας 2-0

Ερμής Αμυνταίου – Δίας Δίου 0-0

Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-4

Μετέωρα – Κοζάνη 1-1

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ελασσόνα 0-2

Ρεπό: ΑΕ Καρίτσας

Επόμενη Αγωνιστική

Αετός Μακρυχωρίου – Μακεδονικός Φούφα

Αναγέννηση Καρδίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης

Δίας Δίου – ΑΕ Καρίτσας

Ελασσόνα – ΑΟ Σελλάνων

Κοζάνη – Ερμής Αμυνταίου

Μετέωρα – Ατρόμητος Παλαμά

Φήκη – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

4ος όμιλος

5η αγωνιστική

Αλμυρός – Ηρακλής Ψαχνών 0-2

Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου 0-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-0

Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη 0-3.α.α

Φωκικός – Θησέας Αγριάς 2-2

Ρεπό: Νέα Αρτάκη

Επόμενη Αγωνιστική

Αλμυρός – Φωκικός

ΑΟ Υπάτου – Διαγόρας Στεφανοβικείου

Αταλάντη – Νέα Αρτάκη

Ηρακλής Ψαχνών – Οπούντιος Μαρτίνου

Θησέας Αγριάς – Αμβρυσσέας Διστόμου

Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος

4η αγωνιστική

Άγιος Ματθαίος – Πρέβεζα 1-1

Αναγέννηση Άρτας – Μεσολόγγι 2-0

Κέρκυρα – Αμβρακικός Λουτρού 1-0

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικά 2-0

Παναγρινιακός – Αχέροντας Καναλακίου 0-0

Τηλυκράτης – Θύελλα Μοναστηρακίου 2-0

Επόμενη Αγωνιστική

Αχέροντας Καναλακίου – Κτηνοττροφικός Αστέρας Καληράχης

Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός

Θύελλα Κατσικά – Πρέβεζα

Θύελλα Μοναστηρακίου – Κέρκυρα

Λευκίμμη – Αναγέννηση Άρτας

Μεσολόγγι – Άγιος Ματθαίος

Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

6ος όμιλος

4η αγωνιστική

Αήττητος Σπάτων – Πανιώνιος 0-1

Πανναξιακός – Ηλιούπολη 3-2

Προοδευτική – Εθνικός 2-0

Φωστήρας – ΑΕ Μυκόνου 2-0

Χαραυγιακός – Μαρκό 1-1

Ρεπό: Μοσχάτο

Επόμενη Αγωνιστική

Εθνικός – Αήττητος Σπάτων

Ηλιούπολη – Χαραυγιακός

Μοσχάτο – Προοδευτική

Πανιώνιος – Μαρκό

Φωστήρας – Πανναξιακός

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

7ος όμιλος

5η αγωνιστική

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Άγιος Ιερόθεος 1-3

Κορωνίδα Κοιλάδας – Κηφισιά 0-1

Παναρκαδικός – Μολαϊκός 2-1

Πανγυθεατικός – Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Πανναυπλιακός – Ένωση Ερμιονίδας 0-0

ΠΑΟ Ρουφ – Άρης Σκάλας 3-1

Ρεπό: Ερμής Μελιγούς

Επόμενη Αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος – Παναρκαδικός

Άρης Σκάλας – Πανγυθεατικός

Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανναυπλιακός

Ένωση Ερμιονίδας – ΠΑΟ Ρουφ

Μολαϊκός – Ερμής Μελιγούς

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Κορωνίδα Κοιλάδας

Ρεπό: Κηφισιά

8ος όμιλος

5η αγωνιστική

Αίας Σαλαμίνας – Θύελλα Ραφήνας 0-1

Αιολικός – Μικρασιατική Χίου 1-0

Αστέρας Βάρης – Πανελευσινιακός Αναβλήθηκε

Καραβάς – ΑΟ Πυλίου 3-2

Κερατσίνι – Ακράτητος 1-0

Πυθαγόρας Σάμου – Αετός Λουτρών 2-2

Επόμενη Αγωνιστική

ΑΕ Πυλίου Κω – Αιολικός

Αετός Λουτρών – Καραβάς

Ακράτητος – Μικρασιατική Χίου

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Βάρης

Πανελευσινιακός – Κερατσίνι

Πυθαγόρας Σάμου – Αίας Σαλαμίνας

9ος όμιλος

5η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος 1-3

Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών 0-1

Πάμισος Μεσσήνης – Ναυπακτιακός 1-0

Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης 0-2

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέϊκων 2-1

Τσιλιβή – ΑΟ Διαβολιτσίου 0-1

Ρεπό: Αχαϊκή

Επόμενη Αγωνιστική

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου

ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Βάρδας

Ζάκυνθος – Τσιλιβή

Θύελλα Πατρών – Πάμισος Μεσσήνης

Ναυπακτιακός – Αχαϊκή

Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέϊκων

10ος όμιλος

5η αγωνιστική

Αναγέννηση Ιεράπετρας – Άρης Ρεθύμνου 3-0 α.α.

Ατσαλένιος – Άρης Σούδας 2-2

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-0

Δαμάστα – Παλαιόχωρα 3-0 α.α.

Ηρόδοτος – Πλατανιάς 3-0

Νεάπολη – Αλμυρός Γαζίου 0-0

Πόρος – Άγιος Νικόλαος 0-2

Ρεθυμνιακός – Αστέρας Ρεθύμνου 1-0

Επόμενη Αγωνιστική

Άγιος Νικόλαος – Ρεθυμνιακός

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Πόρος

Αλμυρός Γαζίου – Δαμάστα

Άρης Σούδας – Αναγέννηση Ιεράπετρας

Αστέρας Ρεθύμνου – Ατσαλένιος

Νεάπολη – Γιούχτας

Παλαιόχωρα – Ηρόδοτος

Πλατανιάς – Άρης Ρεθύμνου

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk