Ποδαρικό με το αριστερό για την Ελλάδα κόντρα στην Αυστραλία στον πρώτο της αγώνα στο ATP Cup 2021 που διεξάγεται στη Μελβούρνη.

Ο ο Μιχάλης Περβολαράκης (Νο462) αντιμετώπισε τον Τζον Μίλμαν (Νο38), με αποτέλεσμα να ηττηθεί σε 1.21′ με 6-2, 6-3. Ετσι, η Αυστραλία έκανε το 1-0 κόντρα στη χώρα μας.

Αυτή την ώρα, διεξάγεται η αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Άλεξ Ντε Μινόρ και το διπλό με το οποίο θα τελειώσει η σειρά.

Πιο σίγουρος στις κινήσεις του στη Rod Laver Arena, ο Μίλμαν πέτυχε δύο breaks στο εναρκτήριο σετ το οποίο κατέκτησε σε 38 λεπτά αγώνα.

Ο Μίλμαν ήταν κυρίαρχος στο ματς και στο 2ο σετ, ο Αυστραλός πέτυχε το break στο 4ο game (3-1) διατηρώντας στη συνέχεια με σχετική άνεση το σερβίς του. Έτσι, η Αυστραλία έφτασε στην πρώτη της νίκη.