Σαν… σίφουνας πέρασε από τη Λαμία ο Ολυμπιακός, με τους Ερυθρόλευκους να διαλύουν με 6-0 την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ και να πετυχαίνουν την 9η νίκη τους σε 10 παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι Πειραιώτες έβαλαν από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο και πρόσφεραν απλόχερα πλούσιο θέαμα σε όσους παρακολουθήσαν την αναμέτρηση το μεσημέρι της Κυριακής.

Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης στο 13’ άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές Ελλάδας, με τους Γιαν Εμβιλά στο 34’ να κάνει το 2-0 για τους Πειραιώτες και τον Ελ Αραμπί ένα λεπτό αργότερα το 3-0. Στο 82’ ο Σουντανί με πέναλτι ανέβασει τον δείκτη του σκορ στο 4-0, με τους Κάιπερς και Μασούρα να προσθέτουν στο 83’ και στο 87’ αντίστοιχα τα ονόματά τους στον πίνακα των σκόρερ.