Ούτε τώρα κατάφερε να νικήσει η Σάλκε.

Η ομάδα του Μάνουελ Μπάουμ ήρθε ισόπαλη 1-1 στη «Βέλτινς Αρένα» με την Ουνιόν Βερολίνου και παρέμεινε βυθισμένη στη βαθμολογία.

Οι «βασιλικοί μπλε» δεν έπεισαν για ακόμη μια φορά με την εμφάνισή τους, έπεσαν στην 17η θέση με έναν βαθμό και παραμένουν για 20ο παιχνίδι χωρίς νίκη από πέρσι στο πρωτάθλημα.

Η Ουνιόν άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Φρίντριχ, ενώ έχασε ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Λενζ στο 61ο λεπτό.

Ωστόσο, η Σάλκε κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μασκαρέλ, ο Πασιένσια με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 69ο λεπτό.

ΣΑΛΚΕ: Ρένοφ, Λούντεβινγκ, Σανέ, Νάσταζιτς, Ότσιπκα, Μασκαρέλ, Μπενταλέμπ, Σκριζίμπσκι, Μποζντογκάν (61′ Αρίτ), Ραμάν (82′ Σεφ), Ιμπίσεβιτς (56′ Πασιένσια)

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ: Λούτε, Τρίμελ, Φρίντριχ, Κνόχε, Λενζ, Άντριχ, Πρέμελ, Μπέκερ (77′ Γκέντνερ), Κρούζε (77′ Ίνγκβαρτσεν), Μπίλτερ (90+2′ Εντό), Πογιάνμπαλο (67′ Αβονίγι)