Ο ΑΠΟΕΛ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Σλόβαν Λίμπερετς και αποκλείστηκε από το Europa League.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει με αποτέλεσμα να μην συνεχίζει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Ο ΑΠΟΕΛ είχε την πρώτη του μεγάλη ευκαιρία στο 15′ με την κεφαλιά του Νούχιου να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Έκτοτε δεν υπήρξε άλλη μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τη λευκή ισοπαλία.

Στο 52′ οι φιλοξενούμενοι έχασαν νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Νουχίου ο οποίος σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα της Σλόβαν. Οι χαμένες ευκαιρίες του ΑΠΟΕΛ πληρώθηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Η Σλόβαν κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ζεράλδες και στο 95′ ο Μάρα ευστόχησε για το 1-0 δίνοντας την πρόκριση στους Τσέχους.