Επεισοδιακό ήταν το παιχνίδι της Χιμπέρνιαν με την Ρέιντζερς, για την 29η αγωνιστική του σκωτσέζικου πρωταθλήματος, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο αρχηγός των φιλοξενούμενων, Τζέιμς Ταβιερνιέ, πιάστηκε στα χέρια με οπαδό των γηπεδούχων.

Λίγο μετά το 0-1 της Ρέιντζερς, ο Ταβιερνιέ πήγε να εκτελέσει το πλάγιο που είχε κερδίσει η ομάδα του, αλλά… πετάχτηκε από τις κερκίδες ένας οπαδός της Χιμπέρνιαν και κλώτσησε την μπάλα. Ο αρχηγός των φιλοξενούμενων τον έσπρωξε, αλλά ευτυχώς με την παρέμβαση των σεκιούριτι ο οπαδός απομακρύνθηκε.

Για την ιστορία, το ματς έληξε 1-1, καθώς ο Καμπερί στο 78’ απάντησε στο γκολ που είχε πετύχει στο 43’ ο Καντεϊάς. Η Ρέιντζερς βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 59 βαθμούς, ενώ η Χιμπέρνιαν είναι στην 9η θέση με 42 πόντους.