Πέμπτη 30 Οκτωβρίου 2014
 
 

Δράκος της Πάρου: «Της έλιωσα το κεφάλι με μια πέτρα πέντε κιλών»

«Το Βήμα» αποκαλύπτει τη δικογραφία για τον 19χρονο Πακιστανό - Η απολογία του και οι κρίσιμες καταθέσεις - Διατάχθηκε έρευνα για τον εργοδότη του Πακιστανού
Δράκος της Πάρου: «Της έλιωσα το κεφάλι με μια πέτρα πέντε κιλών»
Ο 19χρονος υπήκοος Πακιστάν ενώ οδηγείται στον ανακριτή Σύρου συνοδευόμενος από αστυνομικούς (ΑΠΕ-ΜΠΕ)
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

«Γύρισα την κοπέλα ανάσκελα και την κτύπησα με μία μεγάλη πέτρα -βάρους πέντε κιλών- πάνω από το αριστερό της μάτι. Την είχα αρπάξει από το λαιμό και προσπαθούσα να την κρύψω σε μια σχισμή, όμως εκείνη αντιστεκόταν και με έβριζε. Την κτυπούσα συνέχεια με την πέτρα... Είδα να τρέχουν αίματα στο πρόσωπό της και πέταξα την πέτρα στην θάλασσα. Στην αρχή εγώ πήγα να της αρπάξω το κινητό για να το πουλήσω και να στείλω λεφτά στην άρρωστη μάνα μου, στο Πακιστάν, που έχει ανάγκη. Για να την πλησιάσω προσποιήθηκα ότι μιλούσα κι εγώ στο κινητό. Την ακινητοποίησα και της το πήρα. Ομως εκείνη κουνιότανε και άρχισα στην αρχή να της ρίχνω μπουνιές στο σώμα. Της έβγαλα το παντελόνι και το μαγιώ και την κακοποίησα. Μόλις τελείωσα σκουπίστηκα με τα ρούχα της! Της είχα βγάλει το παντελόνι και το μαγιώ και τα πέταξα μακριά για να μην τρέξει γρήγορα και ζητήσει βοήθεια. Μετά πήγα να την κρύψω στη σχισμή και άρχισα να την κτυπάω με την πέτρα. Αφού την εγκατέλειψα πήγα προς το εστιατόριο που δούλευα και πέταξα το κινητό στα σκουπίδια του ξενοδοχείου...»

Απόσπασμα από την απολογία που έδωσε, στις 5 Αυγούστου 2012, σε αξιωματικούς της ΕΛ.ΑΣ και σε δικαστικούς ο 19χρονος «δράκος της Πάρου» ο οποίος περιέγραψε με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες την κακοποίηση της 15χρονης Μυρτούς αλλά και ό,τι προηγήθηκε και ακολούθησε της εγκληματικής επίθεσης.

«Το Βήμα» αποκαλύπτει τη δικογραφία της υπόθεσης με τις μαρτυρίες του δράστη, του εργοδότη του, της μητέρας του θύματος και των βασικών μαρτύρων της εγκληματικής επίθεσης.

Την ίδια ώρα κύρια ανάκριση διατάχθηκε από τον Εισαγγελέα Κυκλάδων σε βάρος του εργοδότη του Πακιστανού, προκειμένου να διαπιστωθεί πώς ο δράστης της εγκληματικής επίθεσης απασχολείτο στην επιχείρησή του χωρίς να διαθέτει την προαπαιτούμενη άδεια και ταξιδιωτικά έγγραφα.

Ο 19χρονος, λοιπόν, Πακιστανός ανέφερε στην απολογία του -εκπροσωπείται νομικά από την δικηγόρο Μυκόνου κ. Αλεξανδρα Δήμου- ότι είχε έλθει το 2010 στην Ελλάδα μέσω του Εβρου και αρχικά διέμενε στην Σκάλα Ωρωπού. Αμέσως μετά μετέβη στην Πάρο όπου φέρεται να βρήκε δουλειά σε μια τουριστική μονάδα «για να κουρεύει το γκαζόν», όπως χαρακτηριστικά αναφέρει. Σε αυτήν την δουλειά φέρεται να πληρωνόταν με 450 ευρώ τον μήνα. Οπως κατέθεσε στην συνέχεια «την προηγουμένη του περιστατικού, δηλαδή το Σάββατο, είχα πάει με έναν φίλο μου Πακιστανό σε ένα πανηγύρι που είχε γίνει στο Πίσω Λιβάδι της Πάρου από όπου φύγαμε στις 4 το πρωί και πήγα στο σπίτι του φίλου μου κοντά σε ένα βενζινάδικο της περιοχής. Κανονικά την επόμενη ημέρα το πρωί έπρεπε να γιορτάσουμε το Ραμαζάνι, όμως μας πήρε ο ύπνος και ξυπνήσαμε αργά, φάγαμε και είδαμε τηλεόραση. Το απόγευμα αποφάσισα να γυρίσω στο εστιατόριο που δούλευα. Φορούσα άσπρο παντελόνι και μια μπλε μπλούζα. Περνώντας μπροστά από την παραλία είδα να κάνει μπάνιο μία γυναίκα. Ενώ περνούσαν και δύο άνδρες. Μετά από λίγο είδα στα βραχάκια την 17χρονη κοπέλα».

Στην απολογία του ο 19χρονος Πακιστανός δείχνει, σε φωτογραφίες των αστυνομικών με το πρόσωπο της άτυχης κοπέλλας, σε ποιο ακριβώς σημείο της προκαλούσε τα βαρύτατα τραύματα!

Ο Πακιστανός αναφέρει ακόμα ότι μετά την επίθεση πήγε στο υπόγειο κατάλυμά του, έκανε μπάνιο και αργότερα έπλυνε τα ρούχα του.

Κρίσιμες θεωρήθηκαν οι δύο καταθέσεις του 37χρονου σερβιτόρου της ίδια ξενοδοχειακής μονάδας, ο οποίος αρχικά μίλησε για την παρουσία στην περιοχή ενός μοτοσυκλετιστή με μαγιώ βερμούδα που έκανε σούζες. Ομως στις 2 Αυγούστου ο ίδιος μαρτυρας κατέθεσε για τις κινήσεις του 19χρονου Πακιστανού με τον οποίο εργάζονται στην ίδια τουριστική μονάδα. Οπως κατέθεσε «εκείνη την ώρα είχα επιστρέψει από το σημείο και έτρωγα, όταν είδα τον Αλί να κατευθύνεται στο υπόγειο δωμάτιό του. Αργότερα τον ρώτησα για το περιστατικό και μου είπε ότι είχε δει δύο ύποπτα αυτοκίνητα στο σημείο που σημειώθηκε η επίθεση...».

Κατάθεση έδωσε και ο 40χρονος ιδιοκτήτης της τουριστικής μονάδας που είπε ότι «ο Αλί μου ζήτησε να φύγει για το Πακιστάν γιατί πέθανε η γιαγιά του. Μετά έκλεισε το τηλέφωνο. Με πήρε για να μου πει ότι τον έπιασε η Αστυνομία στην Ομόνοια μαζί με ένα άλλο παιδί από το Μπαγκλαντες. Μετά δεν είχα καμμιά άλλη επικοινωνία μαζί του».

Τελος συγκλονιστική είναι η κατάθεση της μητέρας του άτυχου κοριτσιού. Οπως προκύπτει από την κατάθεσή της είχε πάει από νωρίς το απόγευμα σε μικρή παραλία κοντά στη «Χρυση Ακτή» και γύρω στις 6 ή ώρα το απόγευμα η άτυχη Μυρτώ της ζήτησε να πάει για πρώτη φορά στα βραχάκια, για σωματική της ανάγκη, απ' όπου επέστρεψε σχετικά γρήγορα. Λίγη ώρα αργότερα η Μυρτώ -όπως καταθέτει η μητέρα της- της ζήτησε να πάει πάλι προς τα βράχια της «Χρυσής Ακτής» για να ακούσει μουσική από το κινητό της. Της είχε ζητήσει να την καλέσει στο κινητό της για να αναχωρήσουνν από το σημείο.

«Μετά από μισή ώρα άρχισα να την καλώ στο κινητό και αυτό ήταν κλειστό. Αρχισα να κινούμαι στην περιοχή πότε πεζή, πότε με το αυτοκίνητό μου και να την ψάχνω. Την καλούσα αλλά το τηλέφωνο ήταν κλειστό. Τότε έφυγα με το αυτοκίνητό μου και πήγα στην παραλία της Πούντας, όπου βρισκόταν η άλλη 19χρονη κόρη μου, για να ψάξουμε μαζί την Μυρτώ. Πήγαμε πάλι στη «Χρυση Ακτή», όπου ψάχναμε να την βρούμε. Καποια στιγμή κινήθηκα από την άλλη πλευρά της παραλίας, προς το ξενοδοχείο "Ποσειδών", και τότε μου φάνηκε ότι την είδα στα απέναντι βράχια. Πήγαμε τότε κοντά στο σημείο με την κόρη μου και την βρήκαμε....».



Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Κρίθηκε προφυλακιστέος ο 19χρονος Πακιστανός για την κακοποίηση της 15χρονης 
Επιδρομή Χρυσαυγιτών στο πλοίο που μετέφερε τον δράκο της Πάρου 
Δικαιολογίες Λιμενικού για την επιδρομή της Χρυσής Αυγής 
Ιατροδικαστής θα κρίνει αν είναι ανήλικοι αλλοδαποί κατηγορούμενοι 
Σε εξειδικευμένο κέντρο των ΗΠΑ μεταφέρεται η 15χρονη που κακοποιήθηκε στην Πάρο 
Πρώτη έξοδος από το νοσοκομείο της Βοστόνης για την 16χρονη Μυρτώ 
 
 
σχόλια (179)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    4569 | 14/08/2012 16:59
    η πετρα ειχε βαρος 4569 γραμμαρια
    parios
    απάντηση05
     
     
    ΕΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ! | 13/08/2012 12:33
    Τι άλλο περιμένουμε για να τους διώξουν ? Ειδικά μετά από αυτό πρέπει να γίνουν μαζικές συλλήψεις λαθρομεταναστών . Τέλος πάντων , ας ευχηθούμε ταχεία ανάρωση στην μικρή και όσο για τον Πακιστανό , θα τα περάσει στη φυλακή ...
    Nίκος - ΘΗΒΑ
    απάντηση110
     
     
    το κοριτσακι τον εβριζε,αν ειναι δυνατον τι αναπαραγετε | 09/08/2012 14:06
    ΤΗΝ ΧΤΥΠΑΓΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΩΝ ΕΒΡΙΖΕ.. ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΟΥ ΑΝΑΠΑΡΑΓΕΤΕ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΛΗΤΗ
    A
    απάντηση361
     
     
    Απορίες | 08/08/2012 22:33
    Κατ'αρχάς περαστικά στη Μυρτώ και κουράγιο στην οικογένειά της. Εκείνο που μου προκαλεί τεράστια εντύπωση και πολλά αναπάντητα ερωτήματα είναι η ακραία αντίθεση των όσων περιγράφει με απίστευτη κυνικότητα ο κατηγορούμενος με τις αρχικές εκτιμήσεις της αστυνομίας που μιλούσαν μέχρι και για ατύχημα!!!
    Ανδρέας
    απάντηση421
     
     
     
    @ΠΕΡΙΑΝΔΡΟΣ | 08/08/2012 22:07
    ...και όποιος δεν πιστεύει τον ΠΕΡΙΑΝΔΡΟ αν κοιτάξει το ακόλουθο http://www.youtube.com/watch?v=jsK001Ty_JU θα διαπιστώσει τί μαμόθρευτα και κουραμπιέδες είναι οι χρυσαυγίτες. Υπάρχει περίπτωση γκόμενα, έστω και κουτσή, τρελή ή αλλήθωρη να πάει με αυτά τα φυσικά και κοινωνικά εκτρώματα; Εσείς οι υπόλοιποι είστε περήφανοι να λέτε ότι αυτά φυράματα είναι συμπατριώτες σας;;;;
    ΕΣΑΤΖΗΣ ο ΕΚΔΟΡΕΥΣ
    απάντηση1528
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Ακόμα και ο Μαχάτμα Γκάντι | 08/08/2012 21:48
    διαβάζοντας την απολογία του ανθρωποειδούς αυτού, θα έχανε την ψυχραιμία του και θα τον κρέμαγε για παραδειγματισμό έξω από το κτίριο της ....... Κουμουνδούρου.
    Υπάρχουνε και όρια
    απάντηση445
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Σόλων – Μέρος 1ον | 08/08/2012 21:12
    Συμφωνώ απόλυτα μέ ολους όσους σχολιάζουν εδώ, και ιδίως με τους Χρυσαυγίτες, όταν μαίνονται γιά να ξαποστείλουμε τους μετανάστες από εκεί που ήρθαν! Εγώ επαυξάνω, και προτείνω στις Αστυνομικές Αρχές να συλλάβουν όλους, μά όλους τους ντόπιους κωλοχωριάτες, Κιτσους και Παγώνες, που κατέκλυσαν την Αθηνα και την κατάκαψαν και την έκαναν μπουρδέλο. Κανένας δεν τους προσκάλεσε εδώ. Αυτοί οι κωλοχωριάτες κατάκαψαν τον Υμητό με το Θεϊκό Μέλι, την Πεντέλη με τα καταπράσινα πεύκα, την επιβλητική Πάρνηθα με τα χιόνια και της χαράδρες της, το ιστορικό Αιγάλεω απ’οπου ο Ξέρξης αγνάντευσε την καταστροφή του, τις ασυναγώνιστες παραλίες της Αττικής που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από την Κυανή Ακτή.
    Σόλων ο Αθηναίος
    απάντηση1728
     
     
     
    Σόλων – Μέρος 2ον | 08/08/2012 21:11
    Τα κατάκαψαν όλα. ΓΙΑΤΙ; Για να τα κάνουν οικόπεδα και να κτίσουν τα τσαντήρια τους με Ευρωπαϊκά δανεικά και να κάνουν μόστρα ο ένας στον άλλο, κάνοντας βόλτες στο Κολωνάκι με τα Cayenne και τα ξεσκούφοτα Mercedes τους! Μετέτρεψαν την πιό όμορφη συνοικία, αυτήν του Θησείου απ’όπου αγνάντευες την Ακρόπολη και τον Λυκαβηττό φωτισμένα το βράδυ, σένα απέραντο φραπετζίδικο. Να τους γυρίσουν όλους πίσω. Να πάνε στον Διάολο και πάρα πέρα. Και να πάρουν μαζί τους τα κωλοαυτοκίνητά τους που με τις εξατμήσεις τους κατέστρεψαν αυτό που χιλιετηρίδες και άπειροι εισβολείς δεν μπόρεσαν να καταστρέψουν: Την Ακρόπολη με τον αιώνιο Παρθενώνα της.
    Σόλων ο Αθηναίος
    απάντηση1723
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Σόλων – Μέρος 3ον | 08/08/2012 21:10
    Τα κατάκαψαν όλα. ΓΙΑΤΙ; Για να τα κάνουν οικόπεδα και να κτίσουν τα τσαντήρια τους με Ευρωπαϊκά δανεικά και να κάνουν μόστρα ο ένας στον άλλο, κάνοντας βόλτες στο Κολωνάκι με τα Cayenne και τα ξεσκούφοτα Mercedes τους! Μετέτρεψαν την πιό όμορφη συνοικία, αυτήν του Θησείου απ’όπου αγνάντευες την Ακρόπολη και τον Λυκαβηττό φωτισμένα το βράδυ, σένα απέραντο φραπετζίδικο. Να τους γυρίσουν όλους πίσω. Να πάνε στον Διάολο και πάρα πέρα. Και να πάρουν μαζί τους τα κωλοαυτοκίνητά τους που με τις εξατμήσεις τους κατέστρεψαν αυτό που χιλιετηρίδες και άπειροι εισβολείς δεν μπόρεσαν να καταστρέψουν: Την Ακρόπολη με τον αιώνιο Παρθενώνα της.
    Σόλων ο Αθηναίος
    απάντηση612
     
     
     
    Σόλων – Μέρος 3ον | 08/08/2012 21:09
    Εάν καμαρώνουν που τους λένε (κατά λάθος) Έλληνες σήμερα, είναι μόνον γιατί υπήρξε η ΑΘΗΝΑ και η ΑΤΤΙΚΗ. Χωρίς αυτήν, χωρίς τον Σωκράτη, τον Πλάτωνα, τον Δημοσθένη, το Αισχύλο, τον Ευριπίδη, τον Αριστοφάνη και όλα τ’άλλα παιδιά της, κανείς δεν θα ήξερε την ψωροκώσταινα σήμερα. Όποιος αμφιβάλλει, ας ρωτήσει ποιός θέλει να δει την Σπάρτη ή την Θήβα σήμερα. Ούστ από δώ, ξεβράκωτοι τενεκέδες ντόπιοι Πακιστανοί. Τουρκοσπορικοί Καραγκιόζηδες ! Τολμάτε και αγανακτήτε τώρα που σας βίασαν. Όταν το κάνατε στους άλλους ήταν καλά. Μαέστρο βάλε ν’ακούσουμε το «Αθήνα και πάλι Αθήνα» και αμέσως μετά το «Αθήνα Κόρη τ’ουρανού» και στις «Πλάκας τις ανηφοριές».
    Σόλων ο Αθηναίος
    απάντηση1021
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ο -συγκεκριμένος, όχι όλοι-Πακιστανός είναι κάθαρμα | 08/08/2012 20:31
    "Ο -συγκεκριμένος, όχι όλοι-Πακιστανός είναι κάθαρμα". Αν βρεθούν κάποιοι να διαφωνήσουν με το παραπάνω κάνοντας dislike ο amola caluba έχει δίκιο!.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση2516
     
     
     
    Το σύνδρομο της αρνητικής ψήφου | 08/08/2012 19:09
    Είναι εύκολο να παρατηρήσει κάποιος ότι ακόμα και σε σχόλια που δεν επιδέχονται κριτικής υπάρχουν πάντα και κάποιες αρνητικές ψήφοι... Ακόμα κι αν απλά γράψεις "Ο Πακιστανός είναι κάθαρμα" θα βρεθούν κάποιοι να διαφωνήσουν!.. Απλά αναρωτιέμαι ποιοί είναι αυτοί οι 'ανθρωποι και τι πρεσβεύουν. Ή δεν γνωρίζουν την σημειολογία του αντίχειρα προς τα κάτω ή είναι τόσο ηλίθια αντιδραστικοί που ακόμα και οι ίδιοι να γράφαν το σχόλιο θα του ρίχναν στο τελείωμα και μια αρνητική ψήφο!...
    amola kaluba
    απάντηση4810
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Kατακρεούργηση μιας ανυπεράσπιστης | 08/08/2012 18:23
    Αν ήμουν στη θέση της κοπέλας και ζούσα μετά το κώμα -της εύχομαι να ζήσει, να είναι γερή και να μάθει οτι ο εν λόγω θα σαπίσει ισόβια στη φυλακή- και τον σκότωνα θα είχα άραγε ελαφρυντικά στο δικαστήριο ; Aν ήσασταν εσείς στη θέση της κοπέλας θα είχατε ελαφρυντικά ; Aν ήσασταν εσείς οι γονείς της κοπέλας σε μια χώρα όχι του δυτικού πολιτισμού θα είχατε ελαφρυντικά ; Αυτά τα ελαφρυντικά -διαχρονικά και πανανθρώπινα-μας καθιστούν ζούγκλα περισσότερο από την κατακρεούργηση μιας ανυπεράσπιστης; Το να μην σιχαθούμε και να μην προβληματιστούμε και να μην ενδιαφερθούμε -διαχρονικά και πανανθρώπινα-μας καθιστούν ζούγκλα για την κατακρεούργηση της ανυπεράσπιστης.
    Φλώρα Κ.
    απάντηση406
    Απαντήσεις  3 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Kremala | 08/08/2012 16:52
    An ola ayta isxyoun, tote mono h thanatikh poinh exei enoia.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση419
     
     
    Το έγκλημα αυτό είναι σοβαρό | 08/08/2012 16:45
    Όντως η παιδεραστία είναι το πιο φρικτό έγκλημα. Την απέχθειά της η ελληνική κοινωνία και η νεολαία την έχει εκφράσει. Ο βιασμός δεν έχει έθνος ούτε και φύλο πλέον. Αλλά ο κόσμος έχει αγανακτήσει περισσότερο, όχι γιατί δεν είναι έλληνας ο δράστης, αλλά γιατί ένα 15χρονο είναι στην εντατική, έτσι όπως είναι και επειδή επί τόσες μέρες ο δράστης κυκλοφορούσε ελεύθερος. Είναι λογικό η κοινωνία να έχει κλονιστεί (βλ υπόθεση Άλεξ, που θυμάστε τι σάλος έγινε) Τα χαρακτηριστικά δράστη και θύματος καταγράφονται. Άρχισε στις ΗΠΑ και συνεισέφερε στην εγκληματολογία. Το προφίλ του δράστη εννοείται ότι ενδιαφέρει και οι στατιστικές έρευνες επίσης. Δεν είναι θέμα ρατσισμού, αλλά επιστημονικής έρευνας.
    και απέχει πολύ από το μέσο όρο βιασμών
    απάντηση395
     
     
    Απορία | 08/08/2012 16:29
    Ειχε μαζί του και ζυγαρια και την ζυγισε την πετρα και ηξερε ότι ήταν πέντε κιλών; Πως στο καλό ομολογει και περιγραφει τέτοια πραγματα.
    Κ.Π.
    απάντηση2436
     
     
     
    Aτομική και συλλογική ευθύνη | 08/08/2012 15:58
    Φυσικά η ευθύνη είναι ατομική. Ένας Πακιστανός διέπραξε το έγκλημα όχι όλοι οι Πακιστανοί στη χώρα. Τη συλλογική ευθύνη την έχει το ελληνικό κράτος. Γιατί ανέχεται και ενθαρρύνει την ανεξέλεγκτη παράνομη μετανάστευση. Είναι αυτονόητο, πως μέσα στους παράνομους μετανάστες θα υπάρχουν και εγκληματίες: ληστές, βιαστές, δολοφόνοι. Είναι επίσης βέβαιο, πως πολλοί απο αυτούς που μπαίνουν παράνομα, εφόσον η χώρα δεν έχει ούτε τις υποδομές για να τους δεχτεί και να τους ενσωματώσει, ούτε φυσικά και τις δουλειές, θα καταλήξουν να τους εκμεταλλεύονται κυκλώματα (παρεμπόριο, πορνεία, εμπόριο ναρκωτικών) και στο έγκλημα. Αυτό για κάποιους "προοδευτικούς" ονομάζεται "ανθρωπισμός". Περαστικά μας.
    Κατερίνα Δ. απο εξωτερικό
    απάντηση689
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Έτσι για να μην λέτε... | 08/08/2012 15:30
    Ποιος από σας αγανάκτησε έτσι για τη μετανάστρια κοπέλα λυκείου που βιάστηκε στην Αμάρυνθο? όλη η ελληνική κοινωνία το αποσιώπησε κ πήρε το μέρος τον βιαστών, έτσι γιατί αυτή τους κουνιότανε...,για τον έλλην πετράκη μέλος της ΧΑ με κονέ στη ΝΔ? για τον έλλην προπονητή στο Ρέθυμνο? για τους ελληνες παιδεραστές στην Αρκαδία, για τον ελλην 45χρν. δημοτικό υπάλληλο που δήλωσε ΧΑ μέλος, για τον έλλην προπονητή στο περιστέρι? για τον έλληνα πατέρα που βίαζε την κόρη του στην κόρινθο? για τον στρατιωτικό στην Παλλήνη? για τον έλλην στη Λάρνακα? για τον έλλην παππού στη Ρόδο που βίαζε την 6 χρονών εγγονή του? για όλους αυτούς τι είπατε, μας τα πρήξατε με τους Πακιστανούς, αλλά όχι με τους βιαστές.
    θύμιος αντισεξιστης
    απάντηση5169
    Απαντήσεις  8 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗ ΗΛΙΚΙΑ | 08/08/2012 15:28
    Τον βγάλανε τώρα 19 χρονών, φυσικά κατόπιν συμβουλών των αόρατων υποστηρικτων του (αφού ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν χαρτιά, ότι ηλικία θέλουν λένε) για να τεκμηριωθεί η μεταγωγή του στις φυλακές ανηλίκων και εβήβων Αυλώνος (όπου οι τρόφιμοι είναι κυρίως παρόμοιων εθνικοτήτων και να μην μεταχθεί σε κατάστημα ενηλίκων, (όπου τα πράγνματα ενδεχομένως θα ήταν δύσκολα για αυτόν)
    Γ
    απάντηση625
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-