από metereologos.gr
Τετάρτη 26 Απριλίου 2017
 

ΝΔ: «Ξήλωσε» την Παπακώστα για τα σχόλια κατά Αδωνι

Ποιοι θα συμμετάσχουν στην εξεταστική επιτροπή για την Υγεία
ΝΔ: «Ξήλωσε» την Παπακώστα για τα σχόλια κατά Αδωνι
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

Αθήνα 

Με απόφαση του προέδρου της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκου Μητσοτάκη, αντικαθίσταται η αναπληρώτρια τομεάρχης Υγείας, βουλευτής Β' Αθηνών, Κατερίνα Παπακώστα, από τον βουλευτή Αχαΐας, Ιάσωνα Φωτήλα.

Είχε προηγηθεί ανάρτηση της κ. Παπακώστα στο Facebook με σχόλια για τη στάση του Αδωνη Γεωργιάδη στο θέμα της εξεταστικής επιτροπής για την Υγεία.

Η κ. Παπακώστα ανέφερε: «Αφού ευχηθώ Καλή Ανάσταση και στον Άδωνι, θέλω να τονίσω ότι η μέρα σήμερα είναι μεγάλη για τη Χριστιανοσύνη για να απασχολεί με τα θέματά του ...επειδή όμως πιστεύει ότι, ως αντιπρόεδρος, βάλλεται, θα συμφωνήσω και θα του προτείνω το αυτονόητο ...έως ότου κλείσει η εξεταστική τις εργασίες της να απεκδυθεί του θεσμού ... Επίσης η παράταξη δίνει τις μάχες και δέχεται τις επιθέσεις, να τονίσω ότι εδώ διαφωνώ με την προσωπική αναφορά του... τέλος, κανείς δεν είναι πολυτιμότερος της παράταξης στην οποία έχουμε την παράδοση, ο βίος και τα έργα μας να μην την εκθέτουν...».

Μετά την απόφαση Μητσοτάκη να την αντικαταστήσει με τον κ. Φωτήλα, η κ. Παπακώστα έκανε νεώτερη ανάρτηση στο Facebook, στην οποία αναφέρει: «Σχετικά με την απόφαση του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας για την αντικατάστασή μου από την θέση της αναπληρώτριας Τομεάρχη Υγείας, δηλώνω πως είμαι πάντοτε στην διάθεσή του, τις αποφάσεις του οποίου σέβομαι.

» Είμαι και παραμένω μάχιμος στρατιώτης κάτω από την σημαία της Νέας Δημοκρατίας από την αρχή και δίχως αμφιταλαντεύσεις. Ανήκω σε μία μεγάλη ιστορική παράταξη, η οποία είναι η ελπίδα των Ελλήνων, την οποία υπηρετώ με γνώμονα το συμφέρον της Πατρίδας και της Ελληνικής κοινωνίας σε άγριους καιρούς.

» Εύχομαι καλή επιτυχία στον κ. Ιάσωνα Φωτήλα».

Η κ. Παπακώστα είχε διατελέσει υφυπουργός Υγείας στην κυβέρνηση του Αντώνη Σαμαρά.

Εξάλλου, η ΝΔ εξέδωσε ανακοίνωση, στην οποία αναφέρει τα ονόματα των βουλευτών που θα συμμετάσχουν στην Εξεταστική Επιτροπή για την Υγεία. Συγκεκριμένα, πρόκειται για τους:

Γιώργο Βλάχο, βουλευτή Περιφέρειας Αττικής
Γιώργο Γεωργαντά, βουλευτή Κιλκίς
Γιάννη Κεφαλογιάννη, βουλευτή Ρεθύμνης
Νότη Μηταράκη, βουλευτή Χίου
Χρήστο Μπουκώρο, βουλευτή Μαγνησίας.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Διπλό μήνυμα Μητσοτάκη στους βουλευτές του με την αποπομπή Παπακώστα 
 
 
σχόλια (16)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    εγκληματική οργάνωση η ψόφια Ν.Δ. | 19/04/2017 01:10
    “Δίνουν” ο ένας τον άλλο στην εγκληματική οργάνωση της Νεας Δούλας: Μέσα από τη ΝΔ «καρφώνουν» τον Άδωνι για τα σκάνδαλα στην Υγεία...στις καταγγελίες Παπακώστα προσθέτει το γεγονός ότι είναι αναπληρωτής τομεάρχης Υγείας της Νέας Δημοκρατίας και συνεπώς τα σκάνδαλα που υπονοεί είναι σε γνώση της...
    Δημήτρης Χατζησάββας-Κιλκίς
    απάντηση713
     
     
    kyriakos | 18/04/2017 22:53
    Αυτή είναι μία μουρλογρια με μυαλό συνοικίας της χαβούζας. Μια καθώς πρέπει πατσαβούρα ελληνικής κοπής. Παρασιτική σοβαροφάνεια και τρελοκεφαλο. Ένα εκατομμύριο κοπρανθρωποι σαν κι αυτή δεν αξίζουν όσο ένας Γεωργιάδης.
    kyriakos
    απάντηση158
     
     
    Στο σπιτι της.... | 18/04/2017 22:53
    Και νωριτερα επρεπε να εχει παρει δρομο η Παπακωστα!! Τι τις θελουν αυτες στα κομματα;;;;;;
    A
    απάντηση146
     
     
    ΕΞΩ ΟΙ ΛΑΙΚΙΣΤΕΣ | 18/04/2017 19:36
    Κυριάκο, πέταξε τον Αντώναρο απ΄το τρένο τώρα.
    IRENE
    απάντηση134
     
     
    Άσχετα | 18/04/2017 19:21
    αν υποστηρίζεις τον Άδωνη και δεν σ' αρέσει η Παπακώστα (εμένα δεν μ' αρέσει) η αντικατάσταση είναι απαράδεκτη και "τύπου Ερτογκάν". Πρώτον επειδή η κριτική της κυρίας ήταν ήπια και αντικειμενική. Δεύτερον έχουν ακουστεί χειρότερα από άλλους της ΝΔ και Τρίτον θα έπρεπε να την κρίνει το πολιτικό συμβούλιο, όχι ο εκλεγμένος αρχηγός. Αν βέβαια πιστεύουν στη δημοκρατία. Ατυχώς, στην Ελλάδα η κομματική πειθαρχία και το συμφέρον του κόμματος από εκείνο της δημοκρατίας και του κράτους. Και εμείς πληρώνουμε τα σπασμένα. Στις ΗΠΑ δεν είναι λίγοι εκείνοι που στηρίζουν το αντίθετο κόμμα όταν οι νόμοι αφορουν την περιφερειά τους.
    Συνταξιούχος
    απάντηση88
     
     
    Κοιταξτε... | 18/04/2017 18:31
    ο Γεωργιαδης τοποθετηθηκε εκει που βρισκεται παρα το βρισιδι κατα του Σαμαρα απο συγκεκριμενους τεκτονικους κύκλους. Γι αυτο δεν τον πειραζει κανεις. Και παρα την αρπαχτη που εκανε στο Υ. Υγειας τιποτα δεν θα γινει (εξεταστικες και πρασινα αλογα) και γι αυτο κανει μαγκιες. Αυτα δεν τα ξερει η Παπακωστα? Τωρα βεβαια με αυτα που κανει ο ΚΟΥΛΗΣ δεν βαδιζει καλα .......
    AZAZEL
    απάντηση412
     
     
    kyriakos | 18/04/2017 17:40
    Κάτω τα χέρια από τον Άδωνη.
    kyriakos
    απάντηση137
     
     
    Σε όποιον δεν αρέσει, σπίτι του. | 18/04/2017 17:35
    Η απάντηση του Μητσοτάκη πρέπει να είναι προς πάσα κατεύθυνση μια. Όποιος δεν είναι συντεταγμένος με το κόμμα, δρόμο. Όχι, να γίνει Σύριζα να λέει ο καθένας ότι θέλει(Όπως η Βάκη για ψευδοθαύματα και το επόμενο λεπτό να κρατάει λαμπάδα δίπλα στον Τσίπρας που χαμογελάει σαν κουτός). Δρόμο. Α, και κάτι Μειμαράκηδες το ίδιο. Δεν μπορεί να βγαίνει ο ταβερνιάρης και να μιλάει για τζάμπα μαγκιές. Δρόμο και σε αυτόν αν ξαναμιλήσει.
    Ιδιωτικός Υπάλληλος
    απάντηση157
     
     
    Πατρικιοι Βρουτοι. | 18/04/2017 16:17
    Ο Αδωνις ειναι ενα κατακραιουργημενο ΛΙΟΝΤΑΡΙ απο τις υαινες των ΜΜΕ και τους ανελεηουτους πολιτικους του αντιπαλους. Αγεροχα στεκεται καθε μερα, καθε μερα, καθε μερα, πανετοιμος και πρωτοπορος στην επιθεση εναντια τη καπηλευσης της πατριδας και προστασιας της παραταξης του. Ειναι απαραδεκτο και υπουλο να δεχεται βελη στη πλατη του απο την οιαδηποτε οπισθοφυλακη τηε κομματικης παραταξης που ανοικει. Αναθεμα στους οιουδηποτε Βρουτους της φαλαγγας του.
    Αντωνυμους
    απάντηση3818
     
     
    Η δημοκρατια στην Ελλαδα | 18/04/2017 16:00
    Ετσι .... δημοκρατικα αποφασιζομεν και διατασσομεν εν Ελλαδι. Αυτη ειναι η δημοκρατια που εφαρμοζουν ολα τα πολιτικα κομματα και οι ηγεσιες τους στην Ελλαδα. Τολμας να εκφερεις γνωμη; δεν .... ειμαστε καλα, αδειασε μας την γωνια να τελειωνουμε. Φυσικα ισχυει για ολους, δεξιους, αριστερους, κεντρωους, κομμουνιστες και χρυσαυγητοφασιστες. Μπιαφρα ημασταν και Μπιαφρα παραμενουμε. "ΑΧ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΟΥ ΚΑΥΜΕΝΗ ΠΙΑ ΚΑΤΑΡΑ ΣΕ ΒΑΡΑΙΝΕΙ".
    Ονειροπολος
    απάντηση1623
     
     
    gia tous sxoliastas | 18/04/2017 15:36
    gia ta 215 ekatomyria...., ki an einai xreokopimeno komma h N Dimokratikomafia oute pou niazete kanenas..kalla kanoun kai sas tin foran .....
    infojunk
    απάντηση1220
     
     
    Καλά έκανε | 18/04/2017 14:29
    Το σούργελο η Παπακώστα ήταν πάντα βαρίδι, με το ύφος και τις ανοησίες που ξεστόμιζε. Και ο Άδωνης πρέπει να ηρεμήσει λίγο, αλλά ξέρει να μιλάει και χρησιμοποιεί στέρεη επιχειρηματολογία. Απορώ ποιοι την ψήφιζαν.
    Μανώλης
    απάντηση3915
     
     
     
    τον φασίστα... | 18/04/2017 14:15
    κι' αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς...
    Ιάσων Ξεφτύλας
    απάντηση2339
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
     
    Κυριακο, | 18/04/2017 13:57
    συγχαρητηρια για την αποφαση σου.Καθως βλεπουμε εχουμε και στο κομμα μας ατομα που ζηλευουν τον Αδωνι.Η Παπακωστα πρεσβευει την παλαια ελληνικη συνηθεια.[ Οποιον δεν μπορεις να τον φθασεις γκρεμισετον στο δικοσου επιπεδο.] Καιμενε Αδωνι τι τραβας !
    Νεοδημοκρατης
    απάντηση4026
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-