από metereologos.gr
Πέμπτη 16 Αυγούστου 2018
 

Θ. Πάγκαλος: Πολλοί άλλοι εν ενεργεία δήμαρχοι κλέβουν το δημόσιο

Δήλωσε στη διάθεση του εισαγγελέα προκειμένου να καταθέσει στοιχεία
Θ. Πάγκαλος: Πολλοί άλλοι εν ενεργεία δήμαρχοι κλέβουν το δημόσιο
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Την πεποίθηση ότι υπάρχουν και πολλοί άλλοι δήμαρχοι «εν ενεργεία που κλέβουν το δημόσιο», μάλιστα από όλες τις πολιτικές παρατάξεις, εξέφρασε ο Θεόδωρος Πάγκαλος, σχολιάζοντας την υπόθεση Παπαγεωργόπουλου.

Μιλώντας σε πρωινή εκπομπή της ΝΕΤ, ο πρώην υπουργός διευκρίνισε ότι αναφέρεται στην εκλογική του περιφέρεια και δήλωσε στη διάθεση του εισαγγελέα προκειμένου να καταθέσει στοιχεία.

«Είμαι βουλευτής 32 χρόνια και ξέρω τι γίνεται στα ταμεία των δήμων που συγκροτούν την περιοχή μου» τόνισε.

Από τα πυρά του Θ. Πάγκαλου δεν γλίτωσε ο΄ΣΥΡΙΖΑ και οι δηλώσεις του περί πολιτικού χρήματος στην υπόθεση Παπαγεωργόπουλου.

«Αν έχει κάτι να αποδείξει ο ΣΥΡΙΖΑ ορθώς το λέει και να το αποδείξει. Εάν δεν έχει κάτι να αποδείξει να το βουλώσει, γιατί υπάρχουν εκατοντάδες στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ που δουλεύουν στην τοπική αυτοδιοίκηση με λεφτά του λαού και λειτουργούν ως κομματικός μηχανισμός».


Κοινωνία περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ο Παπαγεωργόπουλος ήταν μόνο η αρχή... 
Ξανά στο εδώλιο ο Β. Παπαγεωργόπουλος 
ΣΥΡΙΖΑ: Ο Παπαγεωργόπουλος παραμένει ακόμα στέλεχος της Ν.Δ. ; 
Πάγκαλος: Δεν μου αρέσει το σημερινό ΠαΣοΚ, ούτε ο πρόεδρός του 
Θ. Πάγκαλος: Δέχτηκε φραστική επίθεση από πολίτη 
 
 
σχόλια (18)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ | 03/03/2013 12:42
    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΟΛΕΥΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ,ΑΣΧΕΤΩΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΩΝ ,ΑΛΛΟΣ ΛΙΓΟ ΑΛΛΟΣ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΕΙΧΕ. ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΛΛΑ. ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ
    Μπαρμπαθόδωρος
    απάντηση30
     
     
    παλαια ξυνα σταφυλια ..... | 01/03/2013 13:41
    στην σαπιλα των δημαρχων με τον ενα ή τον αλλο τροπο ....Οι πολιτικοι ειναι βρεφη στην λαμογια !!! Το θεμα ειναι τι κανουν οι εισαγγελεις "διαβαζουν ; " οταν δινει στην δημοσιοτητα ο κ. Ρακιντζης την εκθεση του για την διαβρωση της διοικησης .... Καλη νυκτα και καλη τυχη ελληνοφωνες
    sise
    απάντηση113
     
     
    γιατι τωρα ? | 01/03/2013 13:27
    γιτι τωρα μεγαλε ? δινεις αλλους για να κρυψης δικα σου ? που ησουν πιο μπροστα ? μαζευες για τα γεραματα ? τους ειχες υποχρεωση ? σε απειλουσαν ?
    τοφαλος
    απάντηση117
     
     
    Αμεσα. | 01/03/2013 12:38
    Πιστευω ότι ήδη εχει κληθεί από τον/την Προιοστάμενο/η της Εισαγγελίας Αθηνών.
    ale. (ο ανορθογραφος)
    απάντηση121
     
     
    ΠΕΣ ΤΑ ΑΘΩΕ ΚΑΙ ΑΜΟΛΥΝΤΕ.... | 01/03/2013 11:57
    30 ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΝΤΕΛΗΦΘΕΙΣ....ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΘΩΣΟΥΝ ΔΙΠΛΑ-ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΕΠΕΣΕ ΤΙ[ΠΟΤΑ ΣΤΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΣΟΥ.....
    ΛΑΛΑΚΗΣ Ο ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΣ
    απάντηση338
     
     
     
    shut up | 01/03/2013 11:50
    You are out of the game no power any more, you lost the change to change things for the better when you was in. Now is waist of time to talk
    stelios
    απάντηση1516
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Μαγκιες εκ των υστερων | 01/03/2013 11:45
    Γιατι δεν λες καλλιτερα "ημουν 32 χρονια βουλευτης κι ενω ταξερα αυτα δεν εβγαλα αχνα μην τυχον και χασουμε ψηφους ".
    Petros A Lenas
    απάντηση4512
     
     
    Μαλλον μπαρουφες λεει, οπως παντα | 01/03/2013 11:45
    Αν καταθεσει κι αποδειχθει αυτο που λεει, οτι δηλ. υπαρχουν κι αλλοι εν ενεργεία δημαρχοι που κλέβουν το δημόσιο, θα ειναι η πρωτη φορα που θα επαινεσω τον κ. Παγκαλο!!.
    Xaralampos
    απάντηση256
     
     
    Είναι τα επικείκια | 01/03/2013 10:49
    παλιά όταν οι κατακτητές επικρατούσαν θεωρούσαν αυτονόητο το πλιάτσικο. Οι δημοτικοί άρχοντες με την εκλογή τους θεωρούσαν δικό τους και το ταμείο.Ο έλεγχος για πολλούς είναι τυπικός. Αρκεί να έχουν τιμολόγια. Αν αρχίσει ο ουσιαστικός έλεγχος δηλαδή τι αγοράστηκε και που είναι αυτά που αγοράστηκαν ,να ετοιμάσουν την Γιάρο να τους στείλουν όλους μαζί!Οι φυλακές δεν χωρούν.
    Nik
    απάντηση463
     
     
    το βλέπουν και η πέτρες | 01/03/2013 10:46
    Καλά αυτό Πάγκαλε το βλέπουν και η πέτρες, γίνετε δήμαρχος και δεν έχει τίποτα, και σε ένα χρόνο είναι πλούσιος μόνο αυτοκίνητο από 70 χιλ €, δεν ξέρω τον μισθό του κάθε δήμαρχου αλλά όσος και να είναι, τα πλούτει δεν δικαιολογούνται, ανεξαρτήτως πολίτικης παράταξης, στο κλέψιμο δεν γκρινιάζουν.
    Γεωργιος Συριωτης
    απάντηση284
     
     
    επίσης | 01/03/2013 10:39
    πολλοί πολιτικοί, εν ενεργεία και μη, όχι απλά κλέβουν αλλά κατακλέβουν το δημόσιο κύριε Πάγκαλε αλλά δεν λέτε κάτι για αυτό, ούτε κάνετε κάτι. Και προτού μιλήσετε για άλλα κόμματα καλό θα ήταν να κάνετε κριτική στο κόμμα στο οποίο ανήκετε και σε αυτό με το οποίο συνεργάζεστε, που δεν έχουν κάνει και λίγα από άποψη κλεψίματος. Δεν είστε δίκαιος και όχι φανφαρολόγος.
    Spiros
    απάντηση248
     
     
    και πως το 'μαθες ρε Πάγκαλε; | 01/03/2013 10:35
    αποκλείεται να το 'μαθες υπηρεσιακά, δεδομένου πως δεν έχεις κυβερνητική θέση. Τι τρέχει λοιπόν; Μην είχες την επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος; Ή μήπως οι κλέφτες δήμαρχοι σε κρατάνε ενήμερο για τις κομπίνες τους; Ή τέλος μήπως ψάχνεις απεγνωσμένα τρόπους να παραμείνεις στη δημοσιότητα, τώρα που 'συνταξιοδοτήθηκες', επειδή για κάποιο λόγο φοβάσαι μήπως σε ξεχάσουμε;
    Πάγκαλος; ποιός Πάγκαλος
    απάντηση1229
     
     
    Ερινυες.... | 01/03/2013 10:34
    Δεν θα μας λειψει ο Μητσοτακης....Θα αναλαβει ο Παγκαλος την θεση του..!! ....Στην περιπτωση που μας αφησει βεβαια, ε, γιατι εινα και αυτο κατι που δεν το ξερουμε....
    S...telios
    απάντηση424
     
     
    kyriakos | 01/03/2013 10:22
    H ΤΑ ειναι γεματη απο ζωα, λαμογια και στοκους μεγαλου βεληνεκους. Σα το κατεστημενο δηλ. αλητοβλακες, αλλα χωρις το λουστρο που τους δινει αιγλη στα ματια των μπουλουκιων. Μια τρανη αποδειξη του οτι το να δινεις περισσοτερη εξουσια στο λαο εχει τα ορια του, επειδη οι χαμπιμπιδες δε μπορουν ν' αυτοκυβερνηθουν.
    kyriakos
    απάντηση413
     
     
    81687 | 01/03/2013 09:51
    δηλαδη αυτη η χωρα εχει μονο κλεφτες ? και τους ανεβαζαμε επανω για να μας κλεβουν?τι παραδειγματα δινουμε στα παιδια μας?απλως αναρωτιεμαι.
    niki
    απάντηση333
     
     
    Petridis | 01/03/2013 09:47
    Εσύ που ήσουν βρέ μοσχάρι ολο το διάστημα που ήσουν στίς κυβερνήσεις και τους άφηνες να κλέβουν; Ε μοσχάρι; Οι υπηρεσίες στην ρωσία, όταν έδιναν μέ 500 δολάρια διαβατήρια Ελληνικά, δεν ήσουν υπουργός εξωτερικών; χοντρομπαλά της κακιάς ώρας; Που ήσουν και κάνης τώρα κριτική!! Βλάκα!! ε βλάκα !! εξυπνάκια. Δέν ψοφάτε κι όλας να τελειώσουμε με σάς, γιατί ήσαστε και παχύδρμα και δέν καλαταλβαίνετε.
    Petridis
    απάντηση3130
     
-