από metereologos.gr
Σάββατο 19 Αυγούστου 2017
 

Συνάντηση Μητσοτάκη- Σαμαρά στα γραφεία της ΝΔ

Στην ατζέντα βρίσκονται όλες οι τελευταίες πολιτικές εξελίξεις
Συνάντηση Μητσοτάκη- Σαμαρά στα γραφεία της ΝΔ
Ο πρώην πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς (Δ) υποδέχεται τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας Κυριάκο Μητσοτάκη (Α) κατά τη συνάντησή τους στο γραφείο του πρώην πρωθυπουργού στη Βουλή, Αθήνα, την Τρίτη 12 Ιανουαρίου 2016. ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΣΥΜΕΛΑ ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΗ (File: 16138555.jpg )
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Με τον Αντώνη Σαμαρά συναντάται ο πρόεδρος της ΝΔ Κυριάκος Μητσοτάκης. Η συνάντηση πραγματοποιείται στα γραφεία της ΝΔ και στην ατζένταβρίσκονται όλες οι τελευταίες πολιτικές εξελίξεις.

Πρόκειται για την πρώτη επίσκεψη του πρώην πρωθυπουργού στα γραφεία της ΝΔ για να συναντηθεί με τον κ. Μητσοτάκη, αν και οι δύο άντρες βρίσκονται σε τακτική επικοινωνία.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Μητσοτάκης: Η χώρα δεν θα ανταπεξέλθει απλώς, αλλά θα ξανανθίσει 
Μητσοτάκης: Αίτημα εξεταστικής επιτροπής για επικοινωνίες Καμμένου 
 
 
σχόλια (9)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Σεμνά και ταπεινά ! | 20/06/2017 12:50
    Από το πολύ το γέλιο , θα κάνουν ρυτίδες !! .....Συμπάσχουνε .... με τον δυστυχούντα λαό !!...
    ΛΗΣΤΑΡΧΟΣ ΒΟΙΔΟΥΜΠΑΣ .
    απάντηση31
     
     
    Αχ βρε Κουλη | 20/06/2017 02:43
    Για να πάρει μια αποφαση ο Κουλης, πρέπει να πάρει εγκριση α)απο τον καρμανλή β)απο την αδελφη του γ)απο τον Σαμαρά δ)απο τον μειμαράκη ε)απο τον Αβραμόπουλο ζ)απο τους Χουντικους η) απο τους Βασιλοφρονες θ)απο τον Αρχιεπίσκοπο ι) απο την χαρτορίκτρα k)απο τον Βενιζέλο λ)απο το πασοκ μ) απο το ποτάμι ν)απο τους φοροφυγάδες ξ)απο τους διαπλεκομενους ο)απο τα ΜΜΕ π)απο τον Σοιμπλε ρ)απο τον Τζημερο σ)απο τον Σκυλακακη τ)απο την Μαρέβα υ)απο το πνευμα του πατέρα του και παει λεγοντας
    Σχεδον ολη την αλφαβητα
    απάντηση33
     
     
    Τρίζουν κάτι κόκαλα. | 19/06/2017 19:45
    Αλλά ποιος τα ακούει και να σκεφτείς ότι δεν έκλεισε ακόμη τα σαράντα. Αλλά όπως είπαμε, πρώτα η κουτάλα και μετά τα μνημόσυνα.
    Εις υγείαν.
    απάντηση32
     
     
    Απάντηση σε Ν.Πειρουνάκης | 19/06/2017 19:20
    Σας συναντώ αγαπητέ στο ΄΄ΒΗΜΑ΄΄ να σχολιάζετε μονότονα και υποκειμενικά τις ΄΄αρετές΄΄ της Ν.Δ. σαν να πρόκειται για κανένα νέο και αμόλυντο κόμμα . Δικαίωμά σας προφανώς ,αλλά δεν βλέπετε όπως εύστοχα έγραψε ο τελευταίος σχολιαστής της στήλης ότι η Ν.Δ . εκτός του ότι (μαζί με το ΠΑΣΟΚ) χρεοκόπησαν την Χώρα έχουν χρεοκοπήσει οικονομικά και το κόμμα τους και περιμένετε να (ξανα)ρθούν για να μας (ξανα)σώσουν ,νομίζετε ότι απευθύνεστε, σε ανόητους και απερίσκεπτους ανθρώπους ;
    Αντι δεξιός
    απάντηση42
     
     
     
    Κυριάκος και Αντώνης! | 19/06/2017 15:23
    Ο μεν Αντώνης έφερε την χρεωκοπημένη Ελλάδα ένα βήμα πριν απαλλαγεί απ' τα μνημόνια και αρχίσει η ανάπτυξη - λαμβανομένου δε υπ' όψιν ότι δεν ήταν μόνος του, πρωθυπουργός σε συγκυβέρνησι ήταν, με κυριώτερο βαρίδι τον ολέθριο Κουβέλη. Ο δε Κυριάκος θα είναι ο νέος πρωθυπουργός, έχων εκλεγή απ' την βάσι με φιλελεύθερο αέρα. Αμφότεροι μορφωμένοι και αποφασιστικοί, η συνεργασία των θα ενισχύσει την δημιουργία μιάς ΝΔ σε κατεύθυνσι φιλελευθέρα - πατριωτική, με έμφασι στο μικρό, αποτελεσματικό, συνεχώς αξιολογούμενο Δημόσιο, τις περικοπές κρατικών δαπανών και φόρων, την ενθάρρυνσι επενδύσεων και επιχειρηματικότητος, την ανάπτυξι, τα ΑΕΙ ως χώρους μαθήσεως και μόνο, τον νόμο και τάξι - επιτέλους!
    Ν. Πειρουνάκης
    απάντηση1210
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Συνέχεια του ρεπορτάζ | 19/06/2017 14:59
    Συνάντηση Μητσοτάκη- Σαμαρά στα γραφεία της ΝΔ. Στην ατζέντα βρίσκονται όλες οι τελευταίες πολιτικές εξελίξεις και σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες σκέφτονται σοβαρά να πληρώσουν οι ίδιοι, και όχι οι πολίτες, τα δικαστικά έξοδα του κ. Γεωργίου της ΕΛΣΤΑΤ. Τελικά, συμφώνησαν πως το έλλειμμα ήταν 15,6% κι όχι 4% ή 6% όπως νόμιζαν.
    θα μας ξανασώσουν!
    απάντηση613
     
     
    Οι αρχιτέκτονες του αντιμνημονιακού αγώνα | 19/06/2017 14:50
    Ανταλλάσουν ιδέες από τα Ζάππεια με σκληρές διαπραγματεύσεις και με άλλα μείγματα!
    άλλος για κολοτούμπες...
    απάντηση913
     
     
    Ta kamarines mas | 19/06/2017 12:10
    aytoi xreokopisan to komma tous, tin Ellada fiaksoun? ligo logiki den yparxei?
    Papaladias
    απάντηση1315