από metereologos.gr
Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018
 

«Ηλία, πού είναι οι κασέτες;» ρωτά ο Κακλαμάνης τον Κασιδιάρη

Επισημαίνει ότι ο πρωθυπουργός ξαφνικά δεν είναι κατά της απαγόρευσης της Χ.Α.
«Ηλία, πού είναι οι κασέτες;» ρωτά ο Κακλαμάνης τον Κασιδιάρη
Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Ν. ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ/STR
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

Αθήνα 

Την απορία του για το γεγονός ότι μέχρι πρότινος ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής μιλούσε για κασέτες που είχε στην κατοχή του και ξαφνικά σιώπησε, εξέφρασε ο Νικήτας Κακλαμάνης, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Ηλία, πού είναι οι κασέτες;»

Μιλώντας στον ΣΚΑΙ εξέφρασε την απορία του για το γεγονός ότι η κυβέρνηση το προηγούμενο διάστημα επικρότησε τις κινήσεις της δικαιοσύνης στο θέμα των διώξεων των στελεχών της Χ.Α. «και ξαφνικά ακούω τον πρωθυπουργό να λέει ότι δεν είναι κατά της απαγόρευσης του κόμματος».

Σχετικά με τον κ. Σπηλιωτόπουλο, σημείωσε ότι δεν τον εκπλήσσει η στροφή του σε «ακροδεξιά ατζέντα», αλλά έσπευσε να σημειώσει: «Δεν με απασχολεί ο κ. Σπηλιωτοπουλος, αισθάνομαι ότι ήδη βρίσκομαι μπροστά στην προτίμηση των Αθηναίων».

Ο κ. Κακλαμάνης συμπλήρωσε μάλιστα ότι ο συνδυασμός του έχει καταφέρει να συσπειρώσει τον δυσαρεστημένο κόσμο της ΝΔ, που είχε σκοπό να κάνει άλλες πιο ακραίες επιλογές, για να στείλει το μήνυμά του στην κυβέρνηση.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Χρυσαυγίτες: Εξω μάγκες, στη Βουλή «παρθένες» 
Αντιδράσεις για τα μέτρα ασφαλείας στη Βουλή λόγω των βουλευτών της Χ.Α. 
Αρθηκε η ασυλία των τεσσάρων βουλευτών της Χρυσής Αυγής 
Εκλογικό θρίλερ με τη Χρυσή Αυγή 
Καλούνται σε απολογία τέσσερις βουλευτές της Χρυσής Αυγής 
Υπόγειο τρίγωνο ΕΥΠ - Μπαλτάκου - Χρυσής Αυγής 
Απειλές Κασιδιάρη για συνομιλία πρωθυπουργού με ανώτατο δικαστικό 
Οι κρυφές σχέσεις του Π. Μπαλτάκου με τη Χρυσή αυγή 
Υπόγειες συνομιλίες-σοκ Π. Μπαλτάκου - Ηλ. Κασιδιάρη (video) 
Ν.Κακλαμάνης: Εχω κάνει λάθη ως δήμαρχος τα οποία έχω αναγνωρίσει 
Κακλαμάνης: Παράνομη προεκλογική δραστηριότητα από Σπηλιωτόπουλο 
 
 
σχόλια (18)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Απάντηση σε Αριστεροι=ισλαμοφασιστες | 15/05/2014 15:29
    Σιγά μην εινα και κου-κλουξ-κλαν οι μετανάστες ή οι αριστεροι.Η γλώσσα έχει ξεκάθαρες έννοιες.Αν οι άνθρωποι δε ξέρουν ή ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ να τη χρησιμοποιουν σωστά τότε τα συμπεράσματα που βγάζουν είναι επιοικώς άκυρα, ασχετα,ατοπα και επικίνδυνα γιατι παρασυρουν αδαης κ ημιμαθης. Ο Σωκράτης ειχε 4 ποδια (επίτηδες λάθος, όπως το πρωτο σκέλος του συλλογισμού σου).Η αγελάδα έχει 4 πόδια.Άρα ο Σωκράτης ήταν αγελάδα.Κάπως έτσι κινήθηκε ο ΄"λογικός" συλλογισμός σου.
    saouron
    απάντηση41
     
     
    Νικήτα γιατί έκοψες το δένδρο;;; | 14/05/2014 16:20
    Δεν είχες διαβάσει το ποιηματάκι Νικήτα μου; Για κείνα τα δεντράκια που πήγες νύχτα και τα θέρισες έχασες τη 2η τετραετία. Τώρα τι ψάχνεις να βρεις σε κασέτες και τρεχαγύρευε, δεν σώζεσαι από πουθενά, καλύτερα παραιτήσου να δούμε και την πραγματική δύναμη των κομμάτων -- αν και θα βγεί οπωσδήποτε ο ακομμάτιστος Καμίνης, σας σιχάθηκε ο κόσμος που ψηφίζετε ό,τι Μνημόνιο σας διατάξει ο αρχηγός!
    Ελελεύ
    απάντηση2517
     
     
    Ρε Κακλαμάνη | 14/05/2014 16:19
    στις προηγουμενες τοπικες εκλογες το 2010 εκανες δημοσια δηλωσεις πως δεν θα ξανακατεβεις υποψηφιος εαν χασεις. Εχασες. Τωρα τι κανεις παλι εδω;
    ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ
    απάντηση624
     
     
    Αριστεροι=ισλαμοφασιστες | 14/05/2014 16:04
    Οι μονοι ΝΑΖΙ που υπαρχουν σημερα στην Ελλαδα ειναι τα 2.000.000 των ισλαμοναζι λαθροεισβολεων και οι ισλαμοναζιδες αριστεροι συνεργατες τους......... Στην Κατοχη συνεργαζονταν με τους εισβολεις οι δωσιλογοι....ΑΡΑ ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ ΔΩΣΙΛΟΓΟΙ ειναι οι αριστεροι που ειναι υποστηρικτες και συνεργατες των 2.000.000 μωαμεθανων εισβολεων.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση5629
     
     
    vlakeia erwtisi | 14/05/2014 15:16
    .....an exei kasetes ....tha tis xrisimopoihsi opws thelei ki opws thelei......
    trifero kontari
    απάντηση439
     
     
    Αν ησουν εντιμος, | 14/05/2014 14:18
    Κακλαμανη,θα εκανες την προεκλογικη σου πορεια,χωρις να αναμειγνυεις τα ναζιστικα φιδια!Το οτι μπλεκεις τους ναζι,μονο και μονο για μικροπαραταξιακο οφελος,δειχνει ποσο σοφοι ειναι οι Αθηναιοι που δεν σε θελουν!Ποσο χαμηλωτερα εισαι διατεθειμενος να πεσεις,μπας και αποτρεψεις το αναποτρεπτο;
    Abdul
    απάντηση3741
     
     
    Υπάρχουν όρια ή όχι; | 14/05/2014 13:06
    Αναρωτιέμαι πόσο άθλιος σαλτιμπάγκος πρέπει να είναι κανείς, όταν για ψηφοθηρικούς λόγους λέει ανοιχτά ότι υπάρχει αποτελεσματικός εκβιασμός του πρωθυπουργού της παράταξής του από ένα ναζιστάκι, αποκαλώντας μάλιστα το ναζιστάκι με το μικρό του όνομα, λες και είναι κολλητάρια… (για κάτι τέτοια, Καμίνης δαγκωτό).
    πειραχτήρι
    απάντηση3749
     
     
    Νικητας | 14/05/2014 12:42
    Μωραινει Κυριος ον βουλεται απολεσαι!!!
    Spy.Spy
    απάντηση505
     
     
     
    ακομη δεν τρελαθηκαμε | 14/05/2014 12:20
    Nικητα ξεχασες οτι εκτακτως κανατε ποινικο αδικημα οποιον εχει κασετες?????? και δεν αντεδρασες βεβαια..........αλλα βεβαια εσυ ΜΟΝΟ μνημονια ψηφιζες.......ο Ηλιας ειναι ηδη δημαρχος και συ ξερεις οτι με το να ασχολεισαι με τον Ηλια θα δημιουργησεις ενδιαφερον να σε προσεξουν.......και μαλιστα τον κατηγορεις??? σε συστημικα καναλια που τον εχουν αποκλεισμενο????? αυτο δεν ειναι ανδρισμος Νικητα μου...........και καποτε σε συμπαθουσα και σε ψηφιζα οταν ησουν στην Πολιτικη Ανοιξη........
    τωρα πια χρυσαυγιτης
    απάντηση5728
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Πάει, λάλησε τελείως αυτός... | 14/05/2014 12:15
    Μα τόοοοση πρεμούρα αμέτι μουχαμέτι να ξαναγίνεις δήμαρχος βρε Νικήτα? Ελεος! Και καλά, πες τα χίλια μύρια στο Σαμαρά, και δίκιο θάχεις, αλλά πώς σού ήρθε τώρα αυτό με τις κασέτες? Και πότε ακριβώς είπε ο Σαμαράς ότι η Χ.Α πρέπει να βγεί εκτός νόμου αναιρώντας το τώρα -κατά σέ- εκβιαζόμενος -πάλι κατά σε-? Ηρέμησε βρε άνθρωπε, κοντεύεις να παραβείς και τα νόμιμα! Και πάρτο απόφαση, δεν γίνεσαι Δήμαρχος αυτή τη φορά -καλώς ή κακώς άλλο θέμα-!
    anti
    απάντηση493
     
     
    Υποψηφιότητες για τα μπάζα! | 14/05/2014 11:55
    Μέσα στους γελοίους υποψήφιους για το δήμο της Αθήνας, ο Καμίνης φαντάζει εξαίρετος! Δε λέει φούμαρα, δεν ξεκατινιάζεται, είναι αξιόπιστος και σέβεται τους οικονομικούς πόρους του Δ.Α. Δεν ψηφίζω στην Αθήνα, ούτε ταυτίζομαι με τον Καμίνη, αλλά έχω αγανακτήσει με τους πολιτικάντηδες υποψήφιους για την ιστορική πόλη με την παγκόσμια φήμη!
    γιωργος σ.
    απάντηση2744
     
     
    Κ.Κακλαμάνη | 14/05/2014 10:35
    θητεύσατε,δοκιμαστήκατε, καταψηφιστήκατε.
    Next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    απάντηση1168
     
     
    χα, χα... | 14/05/2014 10:25
    καλό ερώτημα...
    κι' ας μείνει ρητορικό...
    απάντηση4612
     
     
    Υπερφιαλε και ανικανε | 14/05/2014 10:23
    Υπερφιαλε και ανικανε υπουργέ του Καραμανλή , αυτο που εστειλε την ΧΑ στην ψυρού ειναι τα 74 περιστατικά αστικής βίας στα οποία πρωτοστάτησε μαζι με τους μπαχαλάκηδες της αριστεράς (μαχαιρωματα , ντου , πυρποληση ιδιωτικής περιουσίας πλάτη με πλάτη με τους αναρχικους ). Ενέργειες τις οποίες πρωτος εσυ επρεπε να καταδικάζεις ρε ΛΑΙΚΟΦΑΣΙΣΤΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ Προσεχε γιατι μπορεί να υπάρχουν και αλλου ειδους κασέτες , αλλωστε η προσωπική σου ζωή σε εχει εκθέσει ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΓΕΛΑΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
    ntek
    απάντηση6835
     
     
     
    Καλά, αυτός τα έχει χάσει εντελώς... | 14/05/2014 09:38
    Ο Νικήτας Κακλαμάνης δηλώνει ότι:"... ο συνδυασμός του έχει καταφέρει να συσπειρώσει τον δυσαρεστημένο κόσμο της ΝΔ, που είχε σκοπό να κάνει άλλες πιο ακραίες επιλογές, για να στείλει το μήνυμά του στην κυβέρνηση"!!! Για να μην έχει ψευδαισθήσεις, τον ενημερώνω ότι ο ίδιος είμαι νεοδημοκράτης, αλλά θα ψηφίσω τον Ηλία Κασιδιάρη για δήμαρχο Αθηναίων. Δαγκωτό!!!
    Νεοδημοκράτης
    απάντηση6076
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Τους μόνους δυσαρεστημένους | 14/05/2014 09:38
    που μπορεί να ενώσει ο Νικήτας είναι κάτι βιτσιόζους που θεωρούν ότι τα δημοτικά τέλη είναι πολύ χαμηλά και θέλουν να τους τα αυξήσει κι άλλο.
    bel
    απάντηση769
     
-