από metereologos.gr
Τρίτη 22 Μαΐου 2018
 
 

Κατάσχεση στην Imako

Θα ακολουθήσει πλειστηριασμός
Κατάσχεση στην Imako
Τα γραφεία της εταιρείας στο Νέο Ηράκλειο
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Δικαστικός επιμελητής συνοδεία αστυνομικών με κατασχετήριο από εταιρεία στον χώρο του προωθητικού διαφημιστικού δώρου εισέβαλαν σήμερα Τρίτη 21 Φεβρουαρίου στα γραφεία της εκδοτικής εταιρείας «Imako» του Π. Κωστόπουλου και ενημέρωσαν το προσωπικό ότι πρέπει να απομακρύνουν άμεσα τα προσωπικά τους αντικείμενα.

Οι υπάλληλοι της εταιρείας  ενημερώθηκαν ότι θα γίνει κατάσχεση σε οχήματα, κομπιούτερ, ηλεκτρονικές συσκευές καθώς και άλλα αντικείμενα αξίας, τα οποία δεν τους ανήκουν. 

Σύμφωνα με μαρτυρία πρώην εργαζόμενου ο οποίος βρέθηκε τυχαία στα γραφεία της εταιρείας οι άνθρωποι που συνόδευαν τον δικαστικό επιμελητή «άρχισαν να σηκώνουν ό,τι δεν ήταν καρφωμένο στο πάτωμα».

Προς το παρόν γίνεται αγώνας δρόμου προκειμένου να βρεθεί ο μίτος της Αριάδνης στον λαβύρινθο των αγοραπωλησιών που έγιναν το τελευταίο διάστημα και αφορούν στο ποιες εταιρείες ανήκουν σε ποιον προκειμένου να μην κατασχεθεί και περιουσία των εταιρειών που πλέον δεν ανήκουν στον Πέτρο Κωστόπουλο.

Στη συνέχεια θα  ακολουθήσει πλειστηριασμός προκειμένου οι πιστωτές να λάβουν τα χρήματα που τους οφείλει η επιχείρηση. Πάντως, σύμφωνα με πληροφορίες, τα αντικείμενα με τη μεγαλύτερη αξία στα γραφεία της Imako είχαν ήδη μεταφερθεί σε άλλα γραφεία.


Media περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Τι λέει ο Π. Κωστόπουλος για την κατάσχεση στην ΙΜΑΚΟ 
Ο άλλος Πέτρος Κωστόπουλος  
 
 
σχόλια (16)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ | 06/07/2012 21:19
    ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΑΘΩΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, ΘΑ ΤΟΥΣ ΛΙΘΟΒΟΛΟΥΣΑΤΕ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΣΜΟ.
    E
    απάντηση00
     
     
    Οταν κάποιος πέφτει τον σέβεσαι... | 23/02/2012 00:08
    Δυστηχώς το μίσος στη χώρα μας και η αρνητική ενέργεια έχει βαρέσει κόκκινο- δεν ήμουν φάν της δουλειά του Κωστόπουλου όμως για να ρωτήσω του μάγκες παραπάνω πώς κατάφερνε και πούλαγε τόσα περιοδικά? Σε Ελληνες πούλαγε το προϊον του αυτοί το διάβαζαν αυτοί που τώρα βρίζουν- γιατί θέλει κότσια στο τέλος να πείς ότι απέτυχα έκανα λάθος- δεν είδα κάποιον πολιτικό να πείς έσφαλα- αλήθεια- και τέλος όταν είσαι στα πατώματα, στα τελευταία σου οικονομικά εννοώ δεν βρίζεις απλώς παίρνεις μαθήματα από αυτόν να γίνεις ΕΣΥ καλύτερος.. αλλά τέτοια αυτοβελτίωση στην Ελλάδα...που τέτοια τύχη.. θα βρίζουμε όσους πέφτουν και θα βγάζουμε όλα μας τα κόμπλεξ.. ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ προχωρήστε χωρίς μίσος να γίνουμε όλοι καλύτεροι...
    peris
    απάντηση92
     
     
    Τι θα κάνουμε τώρα; | 22/02/2012 15:14
    Τι θα κάνουμε τώρα χωρίς life style , opinion makers , attitudes , sexy models ( βιζιτούδες) , talks of the town , parties down town ( ομαδικό σεξ) , cigars and dom, rilken chromo shampoo , dhi hair revolution , music compiled by petros, 10 ways for better penetration, ............πέτρο γυρνά πίσω!
    AN
    απάντηση786
     
     
    Καράβλαχος | 22/02/2012 13:02
    Ασυμπάθηστος, Θρασύς και Καράβλαχος που με το ψευτο-lifestyle έκανε τους ήδη ημιμαθείς αναγνώστες του ψώνια και νούμερα. Καλά να πάθει. Να τελειώνουμε επιτέλους με αυτό το είδος του ψευτο-Έλληνα...
    Nick
    απάντηση8110
     
     
     
    ΒΑΛΤΕ ΠΛΑΤΗ | 22/02/2012 12:15
    Σύντροφοι βαλτε ολοι πλατη να σωθει η Imako. Δεν πρεπει να αφησουμε εναν απο τους στυλοβατες του πασοκ να καταρευσει ετσι. Βγειτε ολοι και αγοραστε περιοδικα imako. H κυβερνηση τι κανει ? Ο Λαλιώτης που είναι ? Μιας και δεν υπαρχουν βιβλια στα σχολεια μια καλη ιδεα θα ηταν να μοιρασει η κ. Διαμαντοπουλου nitro και downtown στα σχολεια της χωρας. Ετσι θα λυθουν 2 προβληματα.
    Πάσχος Μ.
    απάντηση6413
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    μετα το Nitro το χαος | 22/02/2012 05:54
    την αλληλεγγύη τους στον δοκιμαζομενο Πέτρο κωστοπουλο εκφράζουν η DHI, η Crystal Color και ο Hugh Hefner, φημες οτι ποστερ "Ευαγγ. Γιαννοπουλος" και περουκες με κουρεμα "καπελακι" φυγαδευτηκαν χαραματα στη μυκονο ειναι ανεξακριβωτες προς το παρον. κατα την εισοδο η κατασχετηριος αρχη βρηκε αδεια γραφεια, εξι κουτες χρωμοσαμπουαν, ενα μπρελοκ New Kids on The Block και CD Tsillihristos. συναυλια αλληλεγυης για τον αδικα συρρομενο Π. Κωστοπουλο ετοιμαζουν οι 2Unlimited, ο Scooter, οι PMDawn, οι Milli Vanilli και ο Dr Alba
    Laliotis is alive
    απάντηση3912
     
     
    ΑΣΧΕΤΟ | 21/02/2012 23:13
    ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΥΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΕΡΙΤΖΗΔΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΧΑΥΝΩΝΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΤΗΝΗ ΜΑΓΚΙΑ ΓΚΛΑΜΟΥΡΙΑ
    ΑΣΧΕΤΟ
    απάντηση449
     
     
    Και όμως | 21/02/2012 18:56
    ... Έχει κάτι γοητευτικό το να προσπαθείς μέχρι τελευταία στιγμή για τη δουλειά σου. Δεν τα άφησε σε λογιστές και δικηγόρους. Πτώχευσε μαζί με τη δουλειά του. Συμφωνώ πάντως οτι με την κρίση πολλά θα έρθουν στις σωστές τους διαστάσεις. The revenge of the nerds? Maybe
    Nikos
    απάντηση3444
     
     
     
    Να αφήνεις απλήρωτους... | 21/02/2012 18:00
    τους εργαζομενούς σου, είναι μέσα στη λίστα με τα 100 πράγματα που πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις πριν πεθάνεις, κ Κωστόπουλε??? Ενα καλό έχει το μνημόνιο : Τελειώνουμε με τα σκουπίδια και τους σκουπιδιαραίους που βρωμίζουν το μυαλό και τη ψυχή μας, εδω και 25 χρόνια!! Από γκλαμούρα, χαμούρα, ε Πετράκη?
    tassos
    απάντηση14010
    Απαντήσεις  2 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ψψψψψττττ | 21/02/2012 17:59
    Πέτρο?? Λουουουουουουυκανικολαχανοκαροτοπαιδια !!!!!!!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση5210
     
     
    ΜΙΤRO | 21/02/2012 15:53
    EΓΩ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΛΥΠΑΜΑΙ. ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΕΛΟΙ ΤΥΠΟΥ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΠΙΠΛΕΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ...
    ΚΟΣΜΙΚΟΣ...
    απάντηση1199
     
     
    Καιρος ήταν! | 21/02/2012 15:30
    Έκλεισε αυτή η εκδοτική της κακιάς ώρας, η οποία εκδίδει τα περισσότερα ανουσια κουτσομπολο-περιοδικά της Ελλάδας. Στο καλό και να μη μας ξαναρθετε!
    d.p.
    απάντηση11310
     
     
    ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ!! | 21/02/2012 14:27
    Επιτέλους, έρχεται το τέλος της ψευτο-γκλαμουριάς, του ψευτο-lifestyle, της μούρης, του βυζιτο-modelling, του light πορνό και γενικά του κοπανιστού αέρα. Καιρός να βγούν στην επιφάνεια σοβαροί άνθρωποι με γνώση, ικανότητες και πάνω από όλα ήθος. Εταιρίες σαν την παραπάνω δεν μας χρειάζονται.
    Lysimachos
    απάντηση17714