από metereologos.gr
Δευτέρα 16 Ιουλίου 2018
 

Το Βήμα είχε προειδοποιήσει από τον Σεπτέμβριο για τις επαφές Μπαλτάκου - Χρυσής Αυγής

Το παρασκήνιο πίσω από τις συναντήσεις του πρώην γγ της κυβέρνησης με τον υπαρχηγό της Χρυσής Αυγής Χρ. Παππά
Το Βήμα είχε προειδοποιήσει από τον Σεπτέμβριο για τις επαφές Μπαλτάκου - Χρυσής Αυγής
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Από τον περασμένο Σεπτέμβριο το «Βήμα της Κυριακής» είχε προειδοποιήσει, μέσα από ρεπορτάζ του για τις επαφές του παραιτηθέντος γ.γ. της κυβέρνησης κ. Τ. Μπαλτάκου με στελέχη της Χρυσής Αυγής και συγκεκριμένα με τον βουλευτή της κ. Χρ. Παππά.
 
Συγκεκριμένα το Βήμα με δυο δημοσιεύματά του, στις 22 και 29 Σεπτεμβρίου 2013 είχε αναδείξει τις παρασκηνιακές επαφές του κ. Μπαλτάκου με τον υπαρχηγό της Χρυσής Αυγής κ. Παππά.

Οι σκληροί του Μαξίμου

Διαμοιράζουν τα ιμάτια της Ακροδεξιάς


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Παραιτήθηκε ο Π. Μπαλτάκος από γγ της κυβέρνησης 
Ν. Δένδιας:Νοσηρή φαντασία όσα αφορούν το πρόσωπό μου, στη συνομιλία Μπαλτάκου - Κασιδιάρη 
Άγριο επεισόδιο στη Βουλή με τον υιό Μπαλτάκο 
Υπόγειες συνομιλίες-σοκ Π. Μπαλτάκου - Ηλ. Κασιδιάρη (video) 
Βαθιά εκκαθάριση των ακροδεξιών θυλάκων στην κυβέρνηση ζητεί το ΠαΣοΚ 
ΣΥΡΙΖΑ: Η Νέα Δημοκρατία όμηρος της δικής της μεθόδευσης στο θέμα της Χ.Α. 
Υπέρ της άρσης ασυλίας βουλευτών της Χρυσής Αυγής ψήφισε η Βουλή 
Οι κρυφές σχέσεις του Π. Μπαλτάκου με τη Χρυσή αυγή 
Πολιτικός σεισμός στο Μαξίμου από την υπόθεση Μπαλτάκου  
Γεωργιάδης: Ως πατέρας συγκινήθηκα από τη στάση του γιου Μπαλτάκου  
Ο αρεοπαγίτης Φώτης Καϊμενάκης αντικαθιστά τον Μπαλτάκο 
Μπαλτάκος: Η πρόθεσή μου ήταν αγαθή, προϊόν εγκλήματος το βίντεο 
Για ανοίγματα της ΝΔ στους νεοναζί με κάλυψη Σαμαρά κάνει λόγο η ΔΗΜΑΡ  
Ηλ. Μόσιαλος: Απαιτείται νέο πλαίσιο λειτουργίας του πολιτικού συστήματος 
Γρηγοράκος: «Αδικήθηκε ο Πρωθυπουργός από το λάθος του Μπαλτάκου»  
Υπόθεση Μπαλτάκου: Μετασεισμικές δονήσεις στη κυβέρνηση - Αναστάτωση στην ΚΟ της Νέας Δημοκρατίας 
 
 
σχόλια (21)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Δεν βάζετε μυαλό...... | 03/04/2014 19:06
    θα τα βρούμε στις εκλογές.....
    Ανώνυμος / η
    απάντηση32
     
     
    είχε δίκιο ο ΣΥΡΙΖΑ | 02/04/2014 21:37
    ακροδεξιά κυβέρνηση που εκθέτει την χώρα.Άμεση παραίτηση Δένδια-Αθανασίου
    δημητρης
    απάντηση218
     
     
     
    Γιατί επικεντρώνεστε εκεί;;;; | 02/04/2014 21:32
    Και δεν λέτε ότι ο Σαμαράς έστησε την δίωξη της Χρυσής Αυγής;;;; Εκεί είναι το νόημα και όχι αν ο Μπαλτάκος είναι το ένα ή το άλλο......
    amola kaluba
    απάντηση208
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΣΑΜΑΡΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ | 02/04/2014 20:49
    αν ο αστικός κόσμος ενδιαφέρεται για τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ σήμερα κιόλας πρέπει να υπάρξει παραίτηση σαμαρά. αυτή η βουλή μπορεί να δώσει άλλη κυβέρνηση με ΔΗΜΟΚΡΑΤΗ πρωθυπουργό. διαφορετικά θα χουμε κακά ξεμπερδέματα. μεγάλες ευθύνες πέφτουν και στο πασοκ. έχουν τη χρυσή ευκαιρία να αποδείξουν ότι ακόμα υπάρχουν. ας ζητήσουν νέα κυβέρνηση. το πρόβλημα βέβαια είναι ο βενιζέλος. αν δεν θέλει ή δεν μπορεί ο κλήρος πέφτει στον ΓΑΠ...ας τομήσει...για χάρη της "πολιτικής σταθερότητας" μπορεί να υπάρξει νέος ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ πρωθυπουργός από τη νδ με τη στήριξη πασοκ, δημαρ, ανεξάρτητων με ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ατζέντα...
    grt
    απάντηση95
     
     
    ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΕΛΛΑΔΑ | 02/04/2014 20:33
    ΝΑΖΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ,ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ.
    Ανώνυμος / η
    απάντηση184
     
     
    Απιστευτα πραγματα | 02/04/2014 20:23
    Τωρα βριζουν ολοι τον Μπαλτακο γιατι αποκαλυψε την ...ΑΛΗΘΕΙΑ!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση194
     
     
    Δεν είναι καλή ιδέα | 02/04/2014 20:16
    Δεν είναι καλή ιδέα να εξακολουθείτε να στηρίζετε τη ΝΔ .... Γιατι ο καιρός εχει γυρίσματα. Για τον αδωνη , τον Βορίδη και τις λοιπές ακροδεξιές μεταγραφές προειδοποίησατε;
    Epifanios
    απάντηση234
     
     
    Το επόμενο... | 02/04/2014 19:58
    και πολύ πιθανόν το βίντεο με το Μπαλτάκο να ήταν το ορεκτικό και η προειδοποίηση για ό,τι ακολουθήσει ..... για τον ίδιο τον Σαμαρά?
    Κώστας
    απάντηση133
     
     
    Γιά την ταμπακιέρα... | 02/04/2014 19:45
    Θα πει κανείς τίποτα? Ο γραμματέας της κυβέρνησης, ο κολλητός του πρωθυπουργού, ο Νο 2 της εκτελεστικής εξουσίας ομολογεί ότι οι 3 πρώτοι απολογηθέντες βουλευτές της ΧΑ δεν προφυλακίσθηκαν ελλείψει αποδεικτικών στοιχείων και επειδή δεν είχαν "πιαστεί" οι εισαγγελείς και ανακριτές ,πράγμα που έγινε από τους υπουργούς Δικαιοσύνης και Προστασίας του πολίτη όταν απολογήθηκαν οι υπόλοιποι βουλευτές...
    ανάδελφος
    απάντηση172
     
     
    Πέραν του μέτρου... | 02/04/2014 19:30
    Ο Αντρεότι, γνωστός για τον πολιτικό του αμοραλισμό, είχε δηλώσει κάποτε –όταν τον ήλεγχαν για τους απατεώνες συνεργάτες του– ότι και οι τριανταφυλλιές έχουν ανάγκη από κοπριά. Να υποθέσουμε ότι ο Αντώνης το παράκανε με την κοπριά, άσε που ήταν και φρέσκια, και τώρα έπεσε μεσ' τα σκατά.
    Εμπρός να καθαρίσουμε την κόπρο του Αυγεία
    απάντηση112
     
     
    τεο | 02/04/2014 19:26
    Ο μπαλτάκος δεν ήταν το δεξί χέρι του Σαμαρά? Πολιτικό κόμμα βάζει στην φυλακή άλλο κόμμα γιατί φοβάται ότι θα χάσει τις εκλογές απο άλλο κόμμα. Μιλάμε τουλάχιστον πρέπει να παραιτηθεί η κυβέρνηση μόνο σε χώρες τις αφρικής τα κάνουν αυτα
    teo
    απάντηση140
     
     
    Όταν όλες οι συστημικές... | 02/04/2014 19:05
    ...εφημερίδες δημοσιεύουν σαχλαμάρες εναντίον των ναζιστών τότε δημιουργούν τεχνητή συμπάθεια σε αυτά τα αποβράσματα. Όταν δημοσιεύατε σε πηχυαίους το Νόμος και Τάξη του κ. Χρυσοχοΐδη και το παραλήρημα του κ. Λοβέρδου εναντίον των ιερόδουλων και μάλιστα προεκλογικά τότε δεν βοηθούσατε τους ναζιστές και τους συνοδοιπόρους τους? Λίγη αυτοκριτική, λοιπόν, δεν θα έβλαπτε. ΥΓ: όλο το παραμυθάκι το χάλασε η δολοφονία του Π. Φύσσα. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξεχάσουμε γιατί αλλιώς θα πρέπει να υπάρξει άλλος ένας Φύσσας για να ξαναθυμηθούν κάποιοι.
    Papatsakalos
    απάντηση123
     
     
     
    ΑΠΟ-ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ?? | 02/04/2014 18:56
    ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΕΤΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΩΝ ΔΙΚΑΣΤΩΝ ?? Ή ΘΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ ΑΘΩΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΣΤΟΙ ??
    ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ !!
    απάντηση8143
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Θύματα | 02/04/2014 18:52
    Αποδεικνύεται ακόμα μια φορά οτι οι ΝΑΖΙ δεν έχουν φίλους παρά μόνο θύματα
    ΕΛΛΗΝ
    απάντηση5848
     
     
     
    κύκλοι της υψηλής εξουσίας στη ΝΔ... | 02/04/2014 18:46
    παράλληλα με τα σχέδια σύλληψης των στελεχών της ΧΑ, επεξεργάζονταν σχέδια συνεργασίας με αυτήν, καθότι α) μονοκομματικές κυβερνήσεις πλέον δεν υπάρχουν β) το πασοκ καταρρέει και γ) ΝΔ και ΧΑ είναι συγγενή κόμματα, του αυτού πολιτικού χώρου, με στελέχη που τα συνδέει κοινή αντικομμουνιστική ιδεολογία. Η εγκαρδιότητα στη συνομιλία των κ.κ. Μπαλτάκου και Κασιδιάρη είναι εντελώς αποκαλυπτική. Είναι σαν να μιλάνε δυο άτομα του ιδίου κόμματος, δυο παλιοί συνεργάτες, δυο κολλητοί φίλοι.
    τι δεν καταλαβαίνετε;
    απάντηση7341
    Απαντήσεις  3 | Εμφάνιση όλων
     
-