Παρασκευή 29 Αυγούστου 2014
 

Γ. Καρατζαφέρης: στο δρόμο για το Μαξίμου

Εφθασε στο ΛΑΟΣ το κείμενο με την επίσημη μετάφραση του μνημονίου
Γ. Καρατζαφέρης: στο δρόμο για το Μαξίμου
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ κ. Γιώργος Καρατζαφέρης πηγαίνει τελικά στο συμβούλιο των πολιτικών αρχηγών που στηρίζουν την κυβέρνηση, με τον πρωθυπουργό κ. Λουκά Παπαδήμο.

Νωρίτερα ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, σημείωνε ότι δεν έχει φθάσει στα χέρια του το κείμενο με την επίσημη μετάφραση του νέου μνημονίου της τρόικας. Ακόμη και όταν αυτό γίνει θα χρειαστεί πολυήμερη μελέτη. Επίσης σημειώνει ότι ο «διάβολος κρύβεται στις λεπτομέρειες».

Περί τις 5 το απόγευμα της Τετάρτης, έφθασε στα χέρια του προέδρου του ΛΑΟΣ, η επίσημη μετάφραση του κειμένου του νέου μνημονίου έτσι ώστε να μπορέσει να το μελετήσει ο κ. Καρατζαφέρης. Μάλιστα λίγο πριν μεταβεί στο Μαξίμου  σημείωσε ο ίδιος «τα στενά χρονικά περιιθώρια είναι σαν τα στενά παπούτσια. Οσο πιο γρήγορα απαλαγείς από αυτά τόσο το καλύτερο». 


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Ολοκληρώθηκε η μαραθώνια συνεδρίαση στο Μέγαρο Μαξίμου 
 
 
σχόλια (21)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    stena papoutsia | 08/02/2012 17:04
    Ο τίτλος του σχολίου μου είναι με αγγλικούς χαρακτήρες. Κύριε Καρατζαφέρη το πρόβλημα με τους κάλους είναι που τους έχεις. Φαίνεται ότι στο Μαξίμου πήγες ξιπόλυτος. Η μήπως δεν πήγες γιατί δεν θα πήγαινες.
    G.K.
    απάντηση32
     
     
    Ποιός θα μας σώσει? | 08/02/2012 17:03
    Δεν του βγαίνει τίποτα του Καρατζαφέρη τελευταία.Κάποιος τον μάτιασε.Εκεί που ότι έκανε και έλεγε του έβγαινε πάντα σε καλό τώρα δεν του βγαίνει τίποτα (ούτε οι προφητείες του,ούτε περιστέρια στο κεφάλι...). Οτι κυτάει το συμφέρον του και μόνο,είναι δεδομένο.Σε κάποια φάση ,το είδε λίγο πατριωτικά (νόμιζε ότι θα πάρει και πόντους),στήριξε τη κυβέρνηση.Μετά είδε τα γκάλοπ και προσπαθεί τώρα να απαγκιστρωθεί, αλλά και πάλι δεν του βγαίνει.Γενικά τον πήρε από κάτω. Κύριε Καρατζαφέρη,αφού αποφασίσατε να στηρίξετε ,συνεχίστε να στηρίζετε.Γιατί τα πισογυρίσματα είναι που θα σας πάνε στο 2%. Μην λαμβάνετε υπ όψιν σας τα γκαλοπ.Οι Ελληνες είμαστε βόδια.Αυτούς που βρίζουμε σήμερα ,θα τους χειροκροτάμε αύριο.Αυτοί οι "προδότες" που κόβουν σήμερα τους μισθούς,θα είναι σε 2 μήνες αυτοί που έσωσαν την Ελλάδα από τη χρεοκοπία (και μπορεί να είναι και έτσι). Δυο κουβέντες να πει ο Πρετεντέρης και η Τρέμη και άλλαξε το κλίμα στα βόδια.Το υπογράφω,δεν υπογράφω,κάτσε να δω κλπ είναι γελοίο και ανεύθυνο.Στη τελική έχεις και τη πισινή.Κλείνεις το κόμμα σου πας στη ΝΔ (μαζί με Βορίδη,Βελόπουλο και 2-3 άλλους) γίνεσαι υπουργός του Σαμαρά και σε 3-4 χρόνια που θα χάσει η ΝΔ τις εκλογές,πας για αρχηγός της,και σε 7-8 χρόνια γίνεσαι και πρωθυπουργός.
    DZ
    απάντηση91
     
     
    Χαίρε μαλακία της εξουσίας, ατελειώτη. | 08/02/2012 16:57
    Οι 4 κλόουν στου Μαξίμου, σε χαιρετούν,
    Ο μανάβης
    απάντηση53
     
     
    ψυχραιμια | 08/02/2012 16:34
    Προεδρε μαλλον επεσες θυμα των ποσοστων που 77% υπερ ευρω αλλά οσοι πηραν το πολιτικο κοστος χανουν απο τους λαίκιστες . Εαν παμε δραχμη να δουμε που θα κρυφθουν οι δραχμοποστηρικτες . Μαλλον θα αρχισουν τα ανεκδοτα οτι εμεις ειπαμε να μην τηρουμε υποχρεώσεις οχι ομως και δραχμη !! τα γνωστα γελοία επιχειρήματα
    ψυχραιμος 2
    απάντηση22
     
     
    Άπαιχτοι | 08/02/2012 16:34
    Θ.Μ. και Αδιάβαστος Έχετε χιούμορ παιδιά, το έχουμε ανάγκη αυτές τις δύσκολες ώρες. Ευχαριστούμε.
    Δημήτρης
    απάντηση00
     
     
    Τα ακροδεξιά ποντίκια... | 08/02/2012 16:32
    ...είναι τα πρώτα που πηδούν από το σαπιοκάραβο της "εθνοσωτηρίου" που βουλιάζει. Είθε να πάει αύτανδρο!
    ΣπΖ
    απάντηση52
     
     
    Αυτή είναι λοιπόν η Ελλάδα? | 08/02/2012 16:31
    Εκπροσωπείτε από τον Καρατζαφέρη? Μη σώσει και πάει ο... (θου Κύριε...), αν νομίζει ότι έτσι θα γλυτώσει μερικά ψηφαλάκια... Και μετά απορείτε ακόμα γιατί έφτασε εδώ η χώρα...
    τι να πρωτοφτύσει κανείς?
    απάντηση20
     
     
    ΟΙ ΑΡΕΤΕΣ | 08/02/2012 16:25
    ΦΑΥΛΟΣ....ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ....ΧΥΔΑΙΟΣ ....ΑΚΟΛΑΣΤΟΣ....ΨΕΥΤΗΣ .....ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΣ ....ΕΚΒΙΑΣΤΗΣ ......ΜΑΣΚΑΡΑΣ .....ΨΕΥΔΟΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ....ΛΑΙΜΑΡΓΟΣ ...ΠΡΟΓΑΣΤΩΡΑΣ ......ΒΑΨΟΜΑΛΛΙΑΣ ....ΜΝΗΣΙΚΑΚΟΣ.....ΑΘΕΟΣ .....ΑΛΑΖΟΝΑΣ .....ΟΥΤΙΔΑΝΟΣ ....ΑΝΑΙΣΧΥΝΤΟΣ ...ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΟΣ ....ΑΣΠΑΛΑΚΑΣ ....ΤΥΦΛΟΠΟΝΤΙΚΑΣ ......ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ .....ΓΛΟΙΩΔΗΣ ....ΝΑΡΚΙΣΣΙΣΤΗΣ ....ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ .....ΧΑΜΕΡΠΗΣ ....ΘΕΑΤΡΟ....ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΗΣ .....ΔΟΣΙΛΟΓΟΣ ....ΚΑΜΠΟΤΙΝΟΣ ...ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΣ ...
    ΡΕΠΡΟΒΟΣ
    απάντηση50
     
     
    ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΤΟ GOOGLE? | 08/02/2012 16:12
    Ο Ολυμπιονίκης Μελισσανίδης είναι δυσκίνητος μπροστά στον κωλοτούμπα Πρόεδρο. Παραταύτα σε αυτό που λέει για το αγγλικό κείμενο, έχει δίκηο. Το θέμα δεν είναι ποιος ξέρει αγγλικά και ποίος όχι αλλά δεν είναι δυνατό να κρίνεται σε επίσημο επίπεδο το μέλλον της χώρας με βάση ένα κωλόχαρτο που έδωσαν οι υπάλληλοι της τρόικας στα αγγλικά. Με ορολογία, φαντάζομαι, που ένα και η μια αμφιλεγόμενη μετάφραση, μπορεί να βάλει φωτιές. Επίσημη μετάφραση λοιπόν για να λείπουν οι παρανοήσεις. και στη συνέχεια ..... στο καλάθι των αχρήστων .......
    kos
    απάντηση31
     
     
    Από αλλού το περιμέναμε, από αλλού μας ήρθε... | 08/02/2012 15:50
    Υπάρχει το χαμηλά.... χαμηλότερα.... ακόμη πιο χαμηλά....
    @
    απάντηση552
     
     
    Nιαου | 08/02/2012 15:48
    Κοιτα ναζακια συνεχεια ο Καρατζαφερης! Πανε οι εποχες του body building. Το χρυσουλι μου, εχει γινει πολυ ευθραυστο...
    Ανωνυμος
    απάντηση555
     
     
    Κονφερανσιέ; | 08/02/2012 15:43
    Μα δεν είναι κονφερανσιέ! Είναι φακίρης!
    Ανώνυμος / η
    απάντηση492
     
     
    Το θέατρο του παραλόγου | 08/02/2012 15:41
    Μήπως βλέπει τα δύσκολα και θέλει να ξεφύγει? Γιατί δηλαδή, δεν ξέρει κανείς Αγγλικά, τι δικαιολογίες είναι αυτές? Μας έχουν τρελάνει οι πολιτικοί μας, το μόνο που σκέφτονται είναι οι πολιτικοί εντυπωσιασμοί. Τους τόσους έντιμους ελληνες, γιατι υπάρχουν και αυτοί, δεν τους σκέφτεται κανείς τους?
    kapia
    απάντηση421
     
     
    Πως προωθουσε τις θεσεις στο εξωτερικο ? | 08/02/2012 15:39
    ενταξει τωρα βρηκαμε θεμα . Να θυμισω οτι τον πληρωναν ως ευρωβουλευτη για να προωθει τις ελληνικες θεσεις σε ελληνόφωνους ευρωβουλευτες .
    ελληναρας
    απάντηση381
     
     
    Οπότε; | 08/02/2012 15:37
    Τι σημαίνει τώρα αυτή η άρνηση; Αν ισχύει, βέβαια, η πληροφορία. Διότι από κωλοτούμπες και βρυχηθμούς...
    Λούης
    απάντηση301
     
     
     
    Καρατζαφέρης | 08/02/2012 15:37
    Κύριε Kαρατζαφέρη να σας πω γιατί δεν πάτε στην συνάντηση; Διότι χάνετε ψήφους που πάνε στην χρυσή αυγή. Καληνύκτα σας.
    G.K.
    απάντηση452
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Καλύτερα... | 08/02/2012 15:35
    Να του το πάτε λαξευμένο πάνω σε πέτρα..Ταιριάζει με την εποχή από την οποία προέρχεται...
    Θ.Μ
    απάντηση411
     
     
    Είπα να γράψω κάτι "σοβαρό" | 08/02/2012 15:33
    αλλά με τον Καρατζαφέρη αυτό είναι πλέον αδύνατο. Αστείρευτη πηγή γέλιου ο τούμπας. Τώρα παίρνει φόρα για την επόμενη τούμπα. E ε ε, ωπ!
    Ζήτουλας
    απάντηση453
     
     
    διάβασμα | 08/02/2012 15:30
    Τώρα όλοι θέλουν να το διαβάσουν...
    Αδιάβαστος
    απάντηση392
     
-