από metereologos.gr
Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
 

Λαφαζάνης: Φαρσοκωμωδία η εκλογή αρχηγού στην Κεντροαριστερά

Σε δηλώσεις του για τη διαδικασία ανάδειξης ηγεσίας του νέου πολιτικού φορέα
Λαφαζάνης: Φαρσοκωμωδία η εκλογή αρχηγού στην Κεντροαριστερά
Έκανε λόγο για βαθύτατη παρακμή της κατεστημένης πολιτικής τάξης ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΝΙΚΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ (File: 18453723.jpg )
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Αιχμηρές οι δηλώσεις του επικεφαλής της ΛΑΕ, Παναγιώτη Λαφαζάνη, ο οποίο χαρακτήρισε "φαρσοκωμωδία" την εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη ηγεσίας του νέου πολιτικού φορέα της Κεντροαριστεράς.

Συγκεκριμένα, ο Παναγιώτης Λαφαζάνης αναφερόμενος στην εκλογή αρχηγού στο «αβάπτιστο κόμμα της ψευδεπίγραφα λεγόμενης Κεντροαριστεράς, των πολλών κοινοβουλευτικών ομάδων και υβριδικών κομμάτων», δε διστάζει να την χαρακτηρίσει «φαρσοκωμωδία και βαθύτατη παρακμή της κατεστημένης πολιτικής τάξης». 

Ο κ. Λαφαζάνης θεωρεί το νέο κόμμα «άθυρμα των ορφανών του Σημίτη» τον οποίο επίσης χαρακτηρίζει «πρωτεργάτη και αρχιτέκτονα» της σημερινής καταστροφής της χώρας.Μιλάμε, συνεχίζει ο επικεφαλής της ΛΑΕ «για ένα κόμμα των συστημικών μέσων ενημέρωσης, αποθέωση του πελατειακού συστήματος, το οποίο συναποτελούν κρατικοδίαιτα στελέχη του Σημιτικού ΠΑΣΟΚ και εκφραστές, του βαθέος παρασιτικού κράτους των διαπλοκών, των αδιαφανών διασυνδέσεων και της οργανικής υποτέλειας».

Κάνοντας λόγο για την έλλειψη προγράμματος που χαρακτηρίζει το υπό διαμόρφωση κόμμα, «κινούμενη άμμος και συμπληρωματική απόφυση του εξαρτημένου μνημονιακού μπλοκ» όπως το αποκαλεί, σημειώνει ότι «δεν χρειάζεται πρόγραμμα και γι' αυτό δεν το διαθέτει».

Τέλος, σημειώνει στον ίδιο ύφος ότι «το πρόγραμμα για κόμματα τέτοιου χαρακτήρα αντιπροσωπεύει η εκάστοτε βούληση των «αγορών», τα κελεύσματα των Βρυξελλών και ενός ψευδεπίγραφου «ευρωπαϊσμού», μαζί με τα νεοαποικιακά δόγματα της λεγόμενης «παγκοσμιοποίησης».


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Διεργασίες και παρασκήνιο στην Κεντροαριστερά για τον δεύτερο γύρο 
 
 
σχόλια (19)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    λαφαζάνια στον ατμό, γεμιστά με λιαστά κόπρανα | 14/11/2017 13:53
    δεν τα πληρώνω! δεν τα πληρώνω! λείπει από τη συνταγή η γαρνιτούρα, Ζωή κοκκινιστή σιγοψημένη στη γλάστρα και τα κάγκελα!
    νικ
    απάντηση42
     
     
     
    μια νέα παροιμία... | 14/11/2017 00:53
    Από μικρό ,από τρελό και από βλάκα!!ακούς που και που καμιά αλήθεια.
    Δημήτρης Χατζησάββας Κιλκίς
    απάντηση18
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    Ντου | 13/11/2017 14:46
    Εγώ περιμένω το ντού...(στο νομισματοκοπείο)
    Peter
    απάντηση134
     
     
     
    Στην παρανομια τους τον νομο | 13/11/2017 10:14
    Με τι μουτρα εμφανιζεται αυτος,που περιφερει την επαναστατικοτητα του σε βαρος της Ελληνικης κοινωνιας,διακωμωδωντας τη σεισμικη παρουσια 2000000 συμπολιτων μας,πιυ οραματιζονται μεσα απο μια ρεαλιστικη πλατφορμα.Τι ειναι αυτος που περιφερει τους δε πληρωνω,για να πληρωνουμε εμεις οι γονοι των ροκεφελερ,δεξια αριστερα,απευθυνομενος στην απελπισια που ο ΙΔΙΟΣ φορτωσε σε χιλιαδες με τα 100 δις του μενα νομο και τα ντου στο νομισματοκοπειο.Μηπως ΤΕΛΙΚΑ η παρανομια του θελει συμμαζεμα,γιατι πως αλλοιως θα προχωρησει η δημοκρατια με δαυτους ν αλωνιζουν
    DKK
    απάντηση276
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    ηρεμείστε... | 13/11/2017 01:25
    Βαρειές κουβέντες λες και βρισκόμαστε στον 3ο τρίτο γύρο...
    Μπάμπης
    απάντηση154
     
     
    Φαρσοκωμωδία... | 12/11/2017 23:45
    ...είσαι και φαίνεσαι! 210.000 άνθρωποι στήθηκαν στην ουρά και ψήφισαν. Λίγη σοβαρότητα εκ μέρους των οπαδών της δραχμής δεν βλάπτει.
    Αθηναίος πολίτης
    απάντηση357
     
     
    Ο μεγάλος ηγετης | 12/11/2017 23:32
    Ο άρχων του νομισματοκοπείου βγάζει γλώσσα όχι βέβαια σε βάρος του κόμματος που τον έδιωξε κακήν κακώς αλλά σε βάρος της δημοκρατικής παράταξης. Χωρίς καμμία αξία και απήχηση οι δηλώσεις του απλά τον εκθέτουν . Πιστεύαμε παλιότερα πως οι αριστεροί είχαν κάποιες αξίες, πόσο λάθος κάναμε.
    Κωστας
    απάντηση338
     
     
    Τι είναι η φαρσοκωμωδία; | 12/11/2017 23:11
    Είναι η κωμωδία με πολλά στοιχεία φάρσας, δηλαδή με την γρήγορη εναλλαγή απρόοπτων κωμικών παρεξηγήσεων. Εντόπισε κάποια τέτοια στοιχεία στη σημερινή εκλογική διαδικασία ο κ. Λαφαζάνης, ή μήπως αγνοεί τον ορισμό; Ειδικά ως προς την ταχύτητα εναλλαγής; Μήπως άθελά του αναθυμάται κάποια τραγικωμωδία στην οποία είχε κι εκείνος τον ρόλο του; Αναφέρομαι σε μια πολυπρόσωπη τραγικωμωδία με φίσκα το θέατρο. Μόνο που τώρα το κοινό απεχώρησε. Δεν επιθυμεί άλλη φάρσα ούτε κωμωδία ούτε καν τραγωδία. Αρκετά. Το πολύ το Κύριε Ελέησον το βαριέται κι ο ραγιάς φορολογούμενος.
    jimmy
    απάντηση245
     
     
    Αυτός ο τύπος ήταν Υπουργος | 12/11/2017 22:52
    Τι να σχολιασει κανεις για την κριτικη του κου Λαφαζ,ανη.Θυμηθε.ιτε μονο τις βαθει,ες υποκλ,ισεις στον Ρ,ωσο αξιωματούχο στο Υπουργείο Ανάπτυξης.Πραγματικός Χατζηαβάτης......Φανταστείτε να ήταν μάλιστα και κουμμουνιστής ο Ρωσος τι θα βλέ-παμε..........
    Petros
    απάντηση417
     
     
    κατώτερος των περιστάσεων | 12/11/2017 22:50
    τέτοιες χαιρέκακες δηλώσεις ρεζιλεύουν και τον εαυτό του και το χώρο από που όπου προέρχεται για πάντα περιθωριακός...
    deckard
    απάντηση296
     
     
    ASE MAS RE ARXIGE | 12/11/2017 22:28
    EIDAME KAI SENA TI EKANES OTAN HSOUN YPOURGOS...KONTEPSES NA MAS BOULIAXEIS GIA TA KALA
    GK
    απάντηση307
     
     
    Το πρόβλημα δεν είναι οι απόψεις του Λαφαζάνη... | 12/11/2017 22:18
    ... το πρόβλημα είναι ότι ο παρανοϊκός αυτός τύπος είναι πολιτικός παράγων-έστω και περιθωριακός πλέον μετά από πολλές γνωστές περιπέτειες- στην Ελλάδα του 2017, αρκετά... σημαίνων φαίνεται ώστε να δημοσιεύετε τα υστερικά τσιτάτα του...
    anti
    απάντηση326
     
     
    ΕΛΕΟΣ | 12/11/2017 19:48
    Κοίτα ποιός μιλά!!!! Το ορφανό του καπτάν Γιώτη. Λυπηθείτε μας κύριε δεν φτάνουν τόσα και τόσα από αυτό το χώρο !!!! Καί μη πιάνεις στο στόμα σου το Σημίτη συμπλέεις με του ακροδεξιούς (αλλά σιγά τη διαφορά σας) ήρωα θεάτρου σκιών ε ήρωα θεάτρου σκιών. (ταπεινή συγνώμη από τους τελευταίους)
    Νίκος
    απάντηση259
     
     
    Τυπικός | 12/11/2017 19:47
    Έλληνας πολιτικός ο κ. Λαφαζάνης. Ασφαλώς τον ενοχλεί η ανάδειξη αρχηγού κόμματος από τη βάση. Αυτό από μόνο του σημαδεύει μιά νέα εποχή. Έστω κι αν δεν υπαρχει ο ηγέτης που θα θέλαμε μεταξύ των υποψηφίων.
    Απόδημος
    απάντηση284
     
     
    Ο Λαφαζάνης το απόβλητο.. | 12/11/2017 18:51
    ..,της αριστεράς,να δεί τα χάλια του που περιφερόμενος ψάχνει λόγο ύπαρξης μετά το άδειασμα απο τον Τσίπρα και μη βλέποντας τα χάλια του,μιλά για το ΠΑΣΟΚ που θα λυτρώσει τους προδομένους απο τον ΤΣΗΠΡΑ ´Ελληνες.
    Volos
    απάντηση275
     
     
    χολή | 12/11/2017 18:04
    ο άνθρωπος αυτός είναι χολερικός, τι θα περίμενε κανείς να πει... αναρωτιέμαι για τη δημοσιοτητα που του δίνεται
    dde
    απάντηση277