από metereologos.gr
Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017
 
 

Ν.Δ:Μετά τον αποκλεισμό Τραγάκη σε αναμμένα κάρβουνα οι γαλάζιοι γόνοι

Ο Κ. Μητσοτάκης θα πρέπει να συγκρουστεί με αρκετές νεοδημοκρατικές οικογένειες
Ν.Δ:Μετά τον αποκλεισμό Τραγάκη σε αναμμένα κάρβουνα οι γαλάζιοι γόνοι
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Οι γόνοι πολιτικών της ΝΔ που θεωρούσαν ότι… κληρονομικώ δικαίω θα είχαν μία σίγουρη θέση στα γαλάζια ψηφοδέλτια βρίσκονται από προχθές σε αναμμένα κάρβουνα.

Η απόφαση του Κυριάκου Μητσοτάκη να αποκλείσει τον γιο του Γιάννη Τραγάκη από τις βουλευτικές υποψηφιότητες της Β΄ Πειραιώς έχει προκαλέσει ανησυχία και εκνευρισμό σε πολλές πολιτικές οικογένειες της ΝΔ. Κι αυτό διότι θεωρούν ότι το ηχηρό μήνυμα που έστειλε ο πρόεδρος της ΝΔ δεν αποκλείεται να έχει αποδέκτες και τα... βλαστάρια τους.

Το βέβαιο είναι ότι ο πολιτικός νεποτισμός καλά κρατεί στις τάξεις της δεξιάς παράταξης. Και αν ο Κυριάκος Μητσοτάκης είναι αποφασισμένος να βάλει το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης σε ευρωπαϊκή και εκσυγχρονιστική τροχιά - όπου όλοι θα αξιολογούνται - τότε, όπως εκτιμάται, θα πρέπει να συγκρουστεί με αρκετές νεοδημοκρατικές οικογένειες.

Η λίστα πάντως με τους γόνους πρώην βουλευτών και υπουργών της ΝΔ που έχουν αυτοχριστεί υποψήφιοι βουλευτές και πολιτευτές είναι μακρά. Πολλοί από αυτούς έχουν ξεκινήσει δε κανονικό προεκλογικό αγώνα στις Περιφέρειές τους.

Η απόφαση του αρχηγού της ΝΔ επιδοκιμάστηκε από μεγάλη μερίδα στελεχών και βουλευτών της Πειραιώς. Kαι μένει να φανεί στη συνέχεια, αν θα ληφθούν δραστικά μέτρα από την ηγεσία του κόμματος και για άλλες περιπτώσεις καθώς η μάχη των υποψηφιοτήτων θα φουντώνει όσο πλησιάζουν οι εκλογές.




Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (18)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Το προβλημα... | 09/09/2017 01:26
    …δεν ειναι οτι οι κανακαρηδες κατεβαινουν υποψηφιοι. Ειναι οτι οι Ελληνες τους ψηφιζουν. Γενικοτερα, το προβλημα της χωρας ειναι οτι οι πολιτες ψηφιζουν προσωπα και πολιτικες με κριτηρια 6χρονων παιδιων….
    BM
    απάντηση10
     
     
    re μας δουλευετε | 08/09/2017 12:52
    αυτός που θεωρεί τη νδ δικό του μαγαζί μιλάει για γόνους.. πόσο σανό πια? ποτέ ξανά νδουληδες... ακολουθήστε και εσείς τη μοίρα του πασοκ.... στο 5%
    j
    απάντηση34
     
     
    To aθερινόδυχτο με μήκος 20μ. κοστίζει 40€ | 07/09/2017 14:57
    και το ρίχνετε όταν ο ήλιος δύει, Για το ψάρεμα στα ρηχά χρειάζεται η συνεργασία 2 ατόμων Σχηματίζετε κύκλο περπατώντας και συγκλινοντας προς το κέντρο στα ρηχά αργά - αργά, Βγάζετε 3kg μέσα σε 5 λεπτά Κατόπιν τα ψήνετε στα κάρβουνα, συνοδεύεται με ρακί. Ποτέ δεν τον γούσταρα τον κ τραγάκη αλλά ο υιός αποκλείστηκε διότι επιχείρησε να πηδήξει την αξιολόγηση; Αυτά να τα βλέπει η αριστερά που έχει αλλεργία με την αξιολόγηση..
    Katsikis
    απάντηση204
     
     
    Αρχηγικη (και ηθικα σωστη) η κινηση του Κουλη. Πολιτικα ομως..? | 07/09/2017 14:20
    Αναρωτιεμαι τι ηθελε να αποδειξει ο Κυριακο(υλη)ς οταν απαγορευσε την κληρονομικω δικαιω συμμετοχη του υιου Τραγακη στα ψηφοδελτια της ΝΔουλας. Ηθελε να αποδειξει οτι απο εδω και εμπρος ενα νεο ηθος θα διεπει τους κοινοβουλευτικους και εκλογικους κανονες του κομματος αυτου 'η απλα ηθελε να δειξει οτι αυτος ειναι ο αρχηγος και κανεις δεν μπορει να αποφασιζει κομματικα χωρις την εγκριση του (οπως εκανε αρκετα τσαμπουκαλιδικα ειναι η αληθεια ο μπαμπας Τραγακης)? Το θεμα ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι ουτως 'η αλλως ο Κουλης ειναι (ο ψηφισμενος) αρχηγος και αρα θα πρεπει ο λογος του να ειναι νομος. Ομως οι βογυαροι και βαρωνετοι της ΝΔ εχουν επισης δυναμη (διαλυτικη) και θα πρεπει να προσεξουν εκει
    Σπυρος
    απάντηση222
     
     
    (: | 07/09/2017 14:20
    ....mh ta grafete toso wma! katourithika apo to gelio!!!!!
    INK
    απάντηση153
     
     
    αμαν πια με αυτόν τον λαϊκισμό σας... | 07/09/2017 13:44
    ε! λοιπόν φτάνει πια, να μου κατηγορείτε ακόμη και τον αρχηγό της ΝΔ ως πορφυρογέννητο για νεποτισμό. Μα σαν δεν ντρέπεστε λίγο. Ο Κυριάκος έγινε αρχηγός της ΝΔ όχι με το όνομά του, αλλά μετά από ψηφοφορία, όπου τα μέλη έκριναν τον απολογισμό του μεγάλου έργου που είχε ήδη επιτελέσει ως υπουργός.
    ο Κούλης μας είναι αυτοδημιούργητος
    απάντηση3515
     
     
    είπε ο γάιδαρος τον πετινό κεφάλα | 07/09/2017 11:28
    υποθέρω ότι αυτά ισχύουν μόνο για τους άλλους γόνους, για τον ίδιο και τα αδέρφια του και ανήψια του ως συνήθως ισχύουν άλλοι κανόνες
    ...
    απάντηση338
     
     
    Μέλη Ν.Δ. | 07/09/2017 10:43
    Τα μέλη της Ν.Δ. θα έπρεπε σύμφωνα με τις δεσμεύσεις του Προέδρου, να έχουν συμμετοχή στην επιλογή των υποψηφίων Βουλευτών και όχι να γίνεται αποκλειστικά με δική του τελική απόφαση.
    I.k.k.
    απάντηση191
     
     
    μα και ο ίδιος είναι γόνος δεξιάς οικογένειας.... | 07/09/2017 10:36
    δεν κατάλαβα; τον εαυτό του τον εξαιρεί;
    Θουκυδίδογλου
    απάντηση3410
     
     
     
    Παραιτησου λοιπον κ. Μητσοτακη | 07/09/2017 09:57
    Γονος δεν εισαι κι εσυ κ. Μητσοτακη; Δωσε λοιπον το παράδειγμα σαν αρχηγος! ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ!!!
    piranha
    απάντηση5451
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
-