από metereologos.gr
Πέμπτη 29 Ιουνίου 2017
 

Τσίπρας: Η μπάλα τώρα είναι στο γήπεδο των δανειστών

Δήλωση μετά την ψήφιση του πολυνομοσχεδίου από τη Βουλή
 Τσίπρας:  Η μπάλα τώρα είναι στο γήπεδο των δανειστών
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Μήνυμα στους δανειστές ότι πλέον είναι στιγμή να τηρήσουν και εκείνοι τις δεσμεύσεις τους και να σεβαστούν τις θυσίες του ελληνικού λαού, έστειλε ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπας, λίγο αφότου η Ολομέλεια της Βουλής υπερψήφισε το πολυνομοσχέδιο με τα μέτρα και αντίμετρα της συμφωνίας.


«Με το αποτέλεσμα και της σημερινής ψηφοφορίας η Ελλάδα έχει τηρήσει στο ακέραιο τα συμφωνηθέντα. Τώρα είναι η μπάλα στο γήπεδο των δανειστών. Είναι η σειρά τους να τηρήσουν και αυτοί τις δεσμεύσεις τους, στο ακέραιο όπως κάναμε κι εμείς. Αναμένουμε και δικαιούμαστε , από τη συνεδρίαση του Eurogoup της ερχόμενης Δευτέρας, μια απόφαση για τη ρύθμιση του ελληνικού δημόσιου χρέους που θα είναι αντίστοιχη των θυσιών του ελληνικού λαού», δήλωσε αμέσως μετά την ψηφοφορία στη Βουλή ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Τσίπρας: Τώρα Γερμανία και ΔΝΤ πρέπει να κάνουν υποχωρήσεις 
Το ζήτημα του ελληνικού χρέους συζήτησαν Τσίπρας, Μέρκελ και Μακρόν 
 
 
σχόλια (15)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    Αλλο νόμος και άλλο υλοποίησή του | 20/05/2017 20:56
    Λαϊκισμός. Αλλο η ο νόμος και τελείως άλλο η υλοποίησή του. Ακριβώς αυτό ανταποκρίνεται στη νεοελληνική νοοτροπία, αλλά οι "Κουτόφραγκοι" έχουν ξυπνήσει, και αυτές οι βαλκανολαβαντίνικες πονηριές δεν περνούν πια.
    Panos Terz
    απάντηση20
     
     
    Πού κουρεύεσαι Τσίμπλα;; | 20/05/2017 17:07
    Πολύ ΙΝ τελικά αυτό το λαμόγιο!
    Πότε φεύγετε;
    απάντηση20
     
     
    Μια γενικη δηλωση: | 20/05/2017 08:13
    «Οι πολιτικοί είναι πολύ πιθανότερο να έχουν ψυχοπαθολογικές ασθένειες, από ότι ο υπόλοιπος πληθυσμός μίας χώρας, σύμφωνα με την πλειοψηφία των εμπειρογνωμόνων, στον τομέα της διαταραχής της προσωπικότητας. Το γεγονός αυτό επεξηγεί πολλά πράγματα, ένα εκ των οποίων είναι η χωρίς ντροπή δόλια πολιτική συμπεριφορά τους» (Dr. Martha Stout, clinical psychologist Harvard).
    AZAZEL
    απάντηση30
     
     
    kyriakos | 20/05/2017 02:52
    Λόγω μεν δημοκρατία, έργω δε η του πρώτου ανδρός αρχή. Οι αρχή του πρώτου ανδρός είναι η αρχή του πουστη που κυβερνά. Οι πουστηδες εξέλεξαν έναν αδίστακτο μπινε.
    kyriakos
    απάντηση20
     
     
    Η φράση του Τσακαλώτου ότι ... | 19/05/2017 17:17
    ...οι 9 στους 10 Έλληνες βλέπουν Survivor, αποκαλύπτει τι γνώμη έχουν οι κυβερνώντες για τη διανοητική κατάσταση των Ελλήνων. Έχοντας τη γνώμη αυτή λένε "βάρα τους και πούλα τους φύκια για για μεταξωτές κορδέλλες και 'αντίμετρα', δεν χαμπαρίζουν με τίποτα".
    MIK
    απάντηση30
     
     
    Οχι, | 19/05/2017 16:20
    η μπάλα τώρα είναι στην εξέδρα.
    Απόδημος
    απάντηση383
     
     
    ΜΟΝΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ | 19/05/2017 14:33
    Για την αλητεια του Συριζα υπαρχει μονο μια πολιτικη κνηση ματ που θα τους ανατρεψει συλληδβην. Εκλογες με προταση για παραπομπη τους σε Ειδικο δικαστηριο για τους Τσιπρα, Δραγασακη, Βαρουφακη, Παππα, Τσακαλωτος.. και ολα τα λουλουδια της ηγεσιας του Τσυριζα. Στα αναθεμα αλητεια.
    From NY with poisonous LOve!!!
    απάντηση537
     
     
    Ειναι χαζος | 19/05/2017 14:26
    Δηλαδη για να καταλαβω, ποιος πρεπει τωρα να τρομαξει ????
    ο Τσιμπλας ??????
    απάντηση464
     
     
    kyrie a.tsipra | 19/05/2017 12:42
    to oti xoun psifisthi ta metra den simeni oti ke tha efarmostoun,i danistes perimenoun ta apotelesmata ean exoun ontos efarmosti ta metra
    verona
    απάντηση415
     
     
    Μία λέξη τα λέει όλα... | 19/05/2017 12:41
    Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,Ψεύτης, Ψεύτης,
    A.
    απάντηση568
     
     
    αναρωτήθηκες τι θα την κάνουν ? | 19/05/2017 12:38
    Μετά από τόσα αυτογκόλ , την μπάλα την έχουν οι δανειστές ! Είσαι το μεγαλύτερο λαμόγιο που πέρασε από αυτόν τον τόπο !
    AKHS MOMOLO
    απάντηση594
     
     
     
    ΣΧΟΛΙΟ | 19/05/2017 11:55
    Σου το έχει πει επανειλλημένα ο Σώϋμπλε: Συζήτηση για το χρέος μετά το τέλος του Προγράμματος δηλ. μετά την 31η Αυγούστου 2018...Τα υπόλοιπα είναι φθηνά λόγια απευθυνόμενα στους ιθαγενείς και στους άσχετους...........
    Frixos
    απάντηση616
    Απαντήσεις  1 | Εμφάνιση όλων
     
     
    kyriakos | 19/05/2017 11:32
    Σωστός ο πρωθυπουργός μας!!! Αφού έκανε παραπανω απ'ότι του ζητούσαν, η μπάλα τώρα είναι στο γήπεδο τους!!! Ενώ ο Ψυχοπαθης Αλήτης ξεσήκωνε τα ζώα και φρεναρε την οικονομία, έλεγε ότι θα σκίσει τα μνημόνια κι αγριευε τους δανειστές!!! Μετά η κοινωνική σαβουρα τον έκανε πρωθυπουργο. Πήγε να κάνει τα κουτσαβακικα που κάνουν όλοι οι αριστεροί κατσαπλιαδες ενώ είχε το χέρι απλωμένο. 'Εκτίμησαν' την αρετή του αρουραίου οι δανειστές και μας τον εχωσαν λίγο πιο βαθιά για να θυμόμαστε ότι δεν πρέπει να αφήνουμε την κοινωνική σαβουρα να παίρνει το πάνω χέρι.Τωρα κάνει τα μεγαλύτερα δώρα στους δανειστές, σαν την πόρνη που την σκίζεις και μετά γίνεται σκλάβα σου και περιμένει ανταμοιβή. Γκέισα μαγκιωρα ή πουστης μάγκας. Όπως το μεγάλο ποσοστό των ψηφοφόρων.
    kyriakos
    απάντηση563
     
     
    kyriakos | 19/05/2017 11:28
    Σωστός ο πρωθυπουργός μας!!! Αφού έκανε παραπανω απ'ότι του ζητούσαν, η μπάλα τώρα είναι στο γήπεδο τους!!! Ενώ ο Ψυχοπαθης Αλήτης ξεσήκωνε τα ζώα και φρεναρε την οικονομία, έλεγε ότι θα σκίσει τα μνημόνια κι αγριευε τους δανειστές!!! Μετά η κοινωνική σαβουρα τον έκανε πρωθυπουργο. Πήγε να κάνει τα κουτσαβακικα που κάνουν όλοι οι αριστεροί κατσαπλιαδες ενώ είχε το χέρι απλωμένο. 'Εκτίμησαν' την αρετή του αρουραίου οι δανειστές και μας τον εχωσαν λίγο πιο βαθιά για να θυμόμαστε ότι δεν πρέπει να αφήνουμε την κοινωνική σαβουρα να παίρνει το πάνω χέρι.Τωρα κάνει τα μεγαλύτερα δώρα στους δανειστές, σαν την πόρνη που την σκίζεις και μετά γίνεται σκλάβα σου και περιμένει ανταμοιβή. Γκέισα μαγκιωρα
    kyriakos
    απάντηση354
     
-