από metereologos.gr
Τρίτη 22 Αυγούστου 2017
 

Συνάντηση του κινέζου Πρέσβη με τον Αλ.Τσίπρα στο Μαξίμου

Επισκέφθηκε τον πρωθυπουργό λίγο πριν την ανακοίνωση της κυβέρνησης
Συνάντηση του κινέζου Πρέσβη με τον Αλ.Τσίπρα στο Μαξίμου
εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

 

Το μεσημέρι της Τρίτης και λίγο πριν την ανακοίνωση της κυβέρνησης ο κινέζος Πρέσβης στην Αθήνα συναντήθηκε με τον Αλέξη Τσίπρα στο Μέγαρο Μαξίμου.


Πολιτική περισσότερες ειδήσεις

εκτύπωσημικρό μέγεθος  μεγάλο μέγεθος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

 
 
σχόλια (13)
 
 
απομένουν 700 χαρακτήρες
Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά
 
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το ΒΗΜΑ δεν υιοθετεί καθ’ οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή. Δεν δημοσιεύονται συκοφαντικά ή υβριστικά σχόλια και όσα είναι γραμμένα με κεφαλαία γράμματα. Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται όποτε εντοπίζονται.
     
    φιλος διχως συμφερον | 27/01/2015 18:57
    Οι Κινεζοι εχουν αποδεχτει πραγματικοι φιλοι της Ελλαδος διχως συμφεριον. Οι αλλοι που δεν ειναι πραγματικοι φιλοι, περιμενουν σαν τα ορνια να πεσει η Ελλαδα για να την καταβροχθησουν σαν ψωφιμι. ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο ΑΓΝΟ΅Σ ΦΙΛΟΣ. Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΡΙΤΗ ΟΠΩΣ Ο κ. Σαμαρας και η κ. Μερκελ.
    πρωτοπορος
    απάντηση00
     
     
    η αξία του λιμανιού | 27/01/2015 16:47
    Τον ρώτησε επίσης αν η Ελλάδα θα μείνει στην ΕΕ, γιατί αν όχι, το λιμάνι χάνει την αξία του.... (Και θα ξαναβγάλει ψωμί η ευγενής τάξη των εκτελωνιστών).... Τον ρώτησε επίσης αν ο ΟΣΕ θα γίνει ποτέ κανονικός σιδηρόδρομος - γιατί τότε έχει νόημα η επένδυση στην Πειραιά. Mr. Tsipras, welcome to globalization...
    sagamore
    απάντηση153
     
     
    αγορά και πώληση | 27/01/2015 16:12
    Κάτι ελληνικά χαρτιά χρέους που έχουν μαζέψει οι κινέζοι θύμισε στον νέο... ο Κινέζος. Μετά την αγορά υπάρχει και η πώληση... Σφίγγουν τα γάλατα...
    Ω
    απάντηση143
     
     
    είμαι σίγουρος πως του προσέφερε δάνεια... | 27/01/2015 15:36
    με χαμηλά επιτόκια, εκτεταμένη περίοδο χάρητος, και μακρά αποπληρωμή με αντάλλαγμα τις υπάρχουσες αλλά και τις μελλούμενες Κινεζικές επενδύσεις στη χώρα μας. Χθες ήταν οι Ρώσοι, σήμερα οι Κινέζοι.
    το πράγμα φωνάζει από μόνο του
    απάντηση74
     
     
    Μάλλον τους καίει το θέμα... | 27/01/2015 15:06
    Η ακτινοβολία των απόψεων Σύριζα, η προσωπικότητα του Κου Τσίπρα, το σταυροδρόμι των αποφάσεων, η πιθανή πιστοληπτική γραμμή, τα αμοιβαία συμφέροντα, οδηγούν τους Κινέζους στην πόρτα του Πρωθυπουργού μας. Να ζητήσουν συγνώμη πρώτα, για την κακοστημένη προεκλογική φιέστα της Cosco για τον Σαμαρά, και καλοδεχούμενοι να ακούσουμε την προσφορά τους!!!
    Μετανάστης
    απάντηση311
     
     
    Φυγε Κινέζε | 27/01/2015 15:02
    φυγε κινεζε δεν εχω τιποτα να σε φιλέψω. ασε που θα εθνικοποιήσω τα λιμάνια και θα σου παρω και τα σωβρακα Φυγε σε λέω
    l.eg
    απάντηση49