Ολυμπιακός : Θρυλική πρόκριση στα ημιτελικά του CEV Cup

Με μεγαλειώδη εμφάνιση η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού ισοπέδωσε τη Μπουργκάς (κέρδισε και τα τέσσερα σετ που χρειαζόταν) και προκρίθηκε στα ημιτελικά του CEV Cup

Θρυλική εμφάνιση από την ομάδα βόλεϊ ανδρών του Ολυμπιακού που ισοπέδωσε τη βουλγαρική Μπουργκάς, ανέτρεψε την ήττα 3-1 του πρώτου αγώνα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του CEV Cup.

Οι Ερυθρόλευκοι πέτυχαν στο κλειστό του Ρέντη την καθαρή νίκη με 3-0 σετ που χρειάζονταν ως προαπαιτούμενο (λογίζεται ως ίδια με το 3-1) και ακολούθως επιβλήθηκαν των αντιπάλων τους και στο χρυσό σετ (25-23, 25-17, 25-19 και 15-11).

Ο Ολυμπιακός θα διεκδικήσει πλέον την πρόκριση στον τελικό του CEV Cup με αντίπαλο την ιταλική Τρεντίνο. Το πρώτο ματς θα διεξαχθεί στο Ρέντη στις 26 Φεβρουαρίου και ο επαναληπτικός στις 5 Μαρτίου στην Ιταλία.