Σούπερ Λιγκ:Παράταση αγωνίας-Η μάχη για την παραμονή δεν ξεκαθάρισε

Με τις αναμετρήσεις της 33ης και προτελευταίας αγωνιστικής, συνεχίζεται την Κυριακή το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ. Το ενδιαφέρον είναι στραμμένο, αποκλειστικά, στην «μάχη» για την παραμονή, καθώς αρκετές ομάδες είναι υποψήφιες για να ακολουθήσουν τον Αρη στην Football League, είτε απευθείας, είτε μέσω των μπαράζ.

Παράταση αγωνίας στην Σούπερ Λιγκ, καθώς η μάχη για την παραμονή δεν ξεκαθάρισε στην 33η αγωνιστική που ολοκληρώθηκε την Κυριακή. Η Βέροια πήρε σημαντική νίκη κόντρα στον Πανιώνιο (Βέροια – Πανιώνιος 2-1), όμως, την ίδια ώρα, ο Απόλλωνας Σμύρνης νίκησε τον Εργοτέλη στις καθυστερήσεις (Απόλλων – Εργοτέλης 1-0), ο ΟΦΗ ανέτρεψε το προβάδισμα της Ξάνθης (ΟΦΗ – Ξάνθη 3-2) αφήνοντας τους Ακρίτες στην «καυτή» ζώνη, εκεί όπου βρίσκεται και ο Πλατανιάς αν και νίκησε τον Παναιτωλικό (Πλατανιάς – Παναιτωλικός 1-0).

Στα ματς με ενδιαφέρον για τα πλέι οφ, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ατρόμητο (ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 2-0) και ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Λεβαδειακού (ΠΑΟ – Λεβαδειακός 3-1), ενώ ο Αστέρας πέταξε βαθμό με τον Αρη στην Τρίπολη (Αστέρας Τρίπολης – Αρης 2-2).

Η μεγαλύτερη έκπληξη έγινε στους «Ζωσιμάδες», όπου ο ΠΑΣ νίκησε τον Ολυμπιακό με δύο γκολ από τα πρώτα λεπτά της συνάντησης (ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός 2-0).

Νίκη που «σφράγισε» και τυπικά την παραμονή της πέτυχε η Καλλονή κόντρα στον Πανθρακικό (Καλλονή – Πανθρακικός 2-0).