Σουηδία – Ελλάδα 2-0 – Τους πάτησε, αλλά την… πάτησε

Η Εθνική ομάδα ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, είχε δύο δοκάρια, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με την Σουηδία στο δεύτερο μέρος να εκμεταλλεύεται τα λάθη της «γαλανόλευκης» άμυνας και να παίρνει τη νίκη με 2-0.

Κρίμα και άδικο. Η Εθνική μας ομάδα πάτησε στο πρώτο ημίχρονο την Σουηδία, έχοντας 8 τελικές και δύο δοκάρια, αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τους Σκανδιναβούς στο δεύτερο ημίχρονο να εκμεταλλεύονται τα λάθη της «γαλανόλευκης» άμυνας και να παίρνουν τη νίκη με 2-0, για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ.

Στο 58’ ο Μαυροπάνος ανέτρεψε τον Ισάκ και ο Φόρσμπεργκ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0, ενώ στο 68’ οι Χατζηδιάκος και Βλαχοδήμος δεν συνεννοήθηκαν, ο Ισάκ «τσίμπησε» την μπάλα μπροστά από τον Ελληνα τερματοφύλακα και σε κενή εστία έκανε το 2-0.