Μίλαν – Κάλιαρι 1-1

Στην έξοδό της στη Σαρδηνία, η Μίλαν, αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων στο Γιουρόπα Λιγκ, έφερε 1-1 με την Κάλιαρι, για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Το πρώτο γκολ του Γκονσάλο Ιγκουαΐν με τη φανέλα της Μίλαν, δεν συνδυάστηκε με νίκη των «ροσονέρι». Στην έξοδό της στη Σαρδηνία, η Μίλαν, αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των ομίλων στο Γιουρόπα Λιγκ, έφερε 1-1 με την Κάλιαρι, για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, όταν από αντεπίθεση και δοκάρι, ο Ζοάο Πέντρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο άρχισε να δημιουργεί ευκαιρίες, με πιο σημαντική σε μία προσπάθεια του Σούσο.

Στο 55ο λεπτό, ο Ιγκουαΐν, μετά από λάθος της Κάλιαρι, με διαγώνιο πλασέ από δεξιά ισοφάρισε για την Μίλαν. Πάντως, ο Αργεντινός επιθετικός βρέθηκε κοντά και στο δεύτερο γκολ με κοντινή κεφαλιά, χωρίς αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις ο Σάμου Καστιγέχο έπιασε δυνατό σουτ εντός περιοχής, αλλά ούτε αυτή τη φορά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Ακολούθησε το Βήμα στο Google news και μάθε όλες τις τελευταίες ειδήσεις.