Μουντιάλ 2014: H Ελλάδα με Κολομβία, Ιαπωνία και Ακτή Ελεφαντοστού

Η Εθνική ξεκινάει το… ταξίδι του Μουντιάλ από το Μπέλο Οριζόντε που σημαίνει «Όμορφος Ορίζοντας». Οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος θα κάνουν πρεμιέρα στον 3ο όμιλο της διοργάνωσης απέναντι στους Κολομβιανούς (το Σάββατο, 14 Ιουνίου), θα συνεχίσουν στις 19 Ιουνίου με τους Ιάπωνς και θα ολοκληρώσουν τη φάση των ομίλων στις 24 Ιουνίου με την Ακτή Ελεφαντοστού.

Η Εθνική ξεκινάει το… ταξίδι του Μουντιάλ από το Μπέλο Οριζόντε που σημαίνει «Όμορφος Ορίζοντας». Οι παίκτες του Φερνάντο Σάντος θα κάνουν πρεμιέρα στον 3ο όμιλο της διοργάνωσης απέναντι στους Κολομβιανούς (το Σάββατο, 14 Ιουνίου), θα συνεχίσουν στις 19 Ιουνίου με τους Ιάπωνς και θα ολοκληρώσουν τη φάση των ομίλων στις 24 Ιουνίου με την Ακτή Ελεφαντοστού.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Μουντιάλ ανά όμιλο:

1ος Ομιλος

12/06 23:00 Σάο Πάουλο Βραζιλία-Κροατία
13/06 19:00 Νατάλ Μεξικό-Καμερούν
17/06 22:00 Φορτελέσα Βραζιλία-Μεξικό
18/06 22:00 Μανάους Καμερούν-Κροατία
23/06 23:00 Μπραζίλια Καμερούν-Βραζιλία
23/06 23:00 Ρεσίφε Κροατία-Μεξικό

2ος Ομιλος

13/06 23:00 Σαλβαντόρ Ισπανία-Ολλανδία
14/06 01:00 Κουϊάμπα Χιλή-Αυστραλία
18/06 19:00 Πόρτο Αλέγκρε Αυστραλία-Ολλανδία
19/06 01:00 Ρίο ντε Τζανέιρο Ισπανία-Χιλή
23/06 19:00 Κουριτίμπα Αυστραλία-Ισπανία
23/06 19:00 Σάο Πάουλο Ολλανδία-Χιλή

3ος Ομιλος

14/06 19:00 Μπέλο Οριζόντε Κολομβία-Ελλάδα
15/06 01:00 Ρεσίφε Ακτή Ελεφαντοστού-Ιαπωνία
19/06 19:00 Μπραζίλια Κολομβία-Ακτή Ελεφαντοστού
20/06 01:00 Νατάλ Ιαπωνία-Ελλάδα
24/06 23:00 Κουϊάμπα Ιαπωνία-Κολομβία
24/06 23:00 Φορτελέσα Ελλάδα-Ακτή Ελεφαντοστού

4ος Ομιλος

14/06 22:00 Φορτελέσα Ουρουγουάη-Κόστα Ρίκα
15/06 04:00 Μανάους Αγγλία-Ιταλία
19/06 22:00 Σάο Πάουλο Ουρουγουάη-Αγγλία
20/06 19:00 Ρεσίφε Ιταλία-Κόστα Ρίκα
24/06 19:00 Νατάλ Ιταλία-Ουρουγουάη
24/06 19:00 Μπέλο Οριζόντε Κόστα Ρίκα-Αγγλία

5ος Ομιλος

15/06 19:00 Μπραζίλια Ελβετία-Ισημερινός
15/06 22:00 Πόρτο Αλέγκρε Γαλλία-Ονδούρα
20/06 23:00 Σαλβαντόρ Ελβετία-Γαλλία
21/06 02:40 Κουριτίμπα Ονδούρα-Ισημερινός
25/06 23:00 Μανάους Ονδούρα-Ελβετία
25/06 23:00 Ρίο ντε Τζανέιρο Ισημερινός-Γαλλία

6ος Ομιλος

16/06 01:00 Ρίο ντε Τζανέιρο Αργεντινή-Βοσνία
16/06 23:40 Κουριτίμπα Ιράν-Νιγηρία
21/06 19:00 Μπέλο Οριζόντε Αργεντινή-Ιράν
22/06 01:00 Κουϊάμπα Νιγηρία-Βοσνία
25/06 19:00 Πόρτο Αλέγκρε Νιγηρία-Αργεντινή
25/06 20:00 Σαλβαντόρ Βοσνία-Ιράν

7ος Ομιλος

16/06 20:00 Σαλβαντόρ Γερμανία-Πορτογαλία
17/06 01:00 Νατάλ Γκάνα-ΗΠΑ
21/06 22:00 Φορτελέσα Γερμανία-Γκάνα
22/06 22:00 Μανάους ΗΠΑ-Πορτογαλία
26/06 19:00 Ρεσίφε ΗΠΑ-Γερμανία
26/06 19:00 Μπραζίλια Πορτογαλία-Γκάνα

8ος Ομιλος

17/06 19:00 Μπέλο Οριζόντε Βέλγιο-Αλγερία
18/06 01:00 Κουϊάμπα Ρωσία-Νότια Κορέα
23/06 01:00 Ρίο ντε Τζανέιρο Βέλγιο-Ρωσία
22/06 19:00 Πόρτο Αλέγκρε Νότια Κορέα-Αλγερία
26/06 23:00 Σάο Πάουλο Νότια Κορέα-Βέλγιο
26/06 23:00 Κουριτίμπα Αλγερία-Ρωσία

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

49 28/06 19:00 Μπέλο Οριζόντε 1ος όμιλος (1) – 2ος όμιλος (2)
50 28/06 23:00 Ρίο ντε Τζανέιρο 3ος όμιλος (1) – 4ος όμιλος (2)
51 29/06 19:00 Φορταλέσα 2ος όμιλος (1) – 1ος όμιλος (2)
52 29/06 23:00 Ρεσίφε 4ος όμιλος (1) – 3ος όμιλος (2)
53 30/06 19:00 Μπραζίλια 5ος όμιλος (1) – 6ος όμιλος (2)
54 30/06 23:00 Πόρτο Αλέγκρε 7ος όμιλος (1) – 8ος όμιλος (2)
55 01/07 19:00 Σάο Πάουλο 6ος όμιλος (1) – 5ος όμιλος (2)
56 01/07 23:00 Σαλβαντόρ 8ος όμιλος (1) – 7ος όμιλος (2)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
57 04/07 23:00 Φορτελέσα Νικητής 49 – Νικητής 50
58 04/07 19:00 Ρίο ντε Τζανέιρο Νικητής 53 – Νικητής 54
59 05/07 23:00 Σαλβαντόρ Νικητής 51 – Νικητής 52
60 05/07 19:00 Μπραζίλια Νικητής 55 – Νικητής 56

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
08/07 23:00 Μπέλο Οριζόντε Νικητής 57 – Νικητής 58
09/07 23:00 Σάο Πάουλο Νικητής 59 – Νικητής 60

ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ
12/07 23:00 Μπραζίλια

ΤΕΛΙΚΟΣ
13/07 22:00 Ρίο ντε Τζανέιρο

Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
  • Αναβολές και… private clubs Το τεράστιο ροζ, γεμάτο καθρέφτες, δωμάτιο στη βίλα «Ορτανσία», σκαρφαλωμένη στις ψηλότερες και πλέον θεαματικές οροσειρές της Εκάλης, ήταν... ΣΙΒΥΛΛΑ |
Helios Kiosk