Το αθλητικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της εβδομάδας (12/8-18/8)

Οι ολυμπιακές μεταδόσεις της ΕΡΤ

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/8

11.30, ΕΤ3: Βόλεϊ ανδρών (μικρός τελικός)

12.20, ΕΤ1: Πόλο ανδρών (θέσεις 7-8)

13.00, ΕΤ1: Μπάσκετ ανδρών (μικρός τελικός)

13.00, ΝΕΤ: Μαραθώνιος ανδρών (εκκίνηση)

13.40, ΕΤ1: Πόλο ανδρών (θέσεις 5-6)

15.00, EΤ3: Βόλεϊ ανδρών (μεγάλος τελικός)

16.30, ΕΤ1: Πόλο ανδρών (μικρός τελικός)

17.00, ΕΤ1: Χάντμπολ ανδρών (μεγάλος τελικός)

17.00, ΝΕΤ: Μπάσκετ ανδρών (μεγάλος τελικός)

17.50, ΕΤ3: Πόλο ανδρών (μεγάλος τελικός)

23.00, ΝΕΤ: Τελετή λήξης 30ών Ολυμπιακών Αγώνων

Το υπόλοιπο τηλεοπτικό πρόγραμμα

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/8

Φρανκφούρτη – Χέρτα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα B’ Γερμανίας), 16.30, ΟΤΕ sport 1

Αγιαξ – Αλκμααρ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Ολλανδίας), 17.30, Sport TV

ΠΑΟΚ – Μαγιόρκα, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 19.00, OTE sport 1

Γκενκ – Λόκερεν, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Βελγίου), 19.00, Sport TV

Ανόρθωση – Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 20.00, OTE sport 2

Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Ολυμπιακός, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας) 21.00, Nova 1

Μπάγερν Μονάχου – Μπορούσια Ντόρτμουντ, ποδόσφαιρο (Σούπερ Καπ Γερμανίας), 21.00, OTE sport 1

Σερκλ Μπριζ – Αντερλεχτ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Βελγίου), 21.30, Sport TV

Εστουδιάντες – Ρίβερ Πλέιτ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αργεντινής), 22.00, Nova 2

Μπόκα Τζούνιορς – Τίγκρε, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αργεντινής), 02.00, Nova 2

Tελικός «Ρότζερς Καπ», τένις (Καναδάς), 02.00, Nova 1

Νιου Γιορκ Μετς – Ατλάντα Μπρέιβς, μπέιζμπολ (πρωτάθλημα ΗΠΑ), 04.00, Nova 4

ΔΕΥΤΕΡΑ 13/8

ATP Masters, τένις (1η ημέρα), Σινσινάτι, 18.00, Nova 1

Αρης – Βέροια, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 19.00, OTE sport 1

Ντιναμό Δρέσδης – Μόναχο 1860, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Β’ Γερμανίας), 21.15, OTE sport 1

ΤΡΙΤΗ 14/8

ATP Masters, τένις (2η ημέρα), Σινσινάτι, 18.00, Nova 1

Κλάσικα Σαν Σεμπαστιάν, ποδηλασία (Ισπανία), 16.45, Eurosport 1

ΠΑΟΚ – Ξάνθη, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 20.00, OTE sport 1

Γερμανία – Αργεντινή, ποδόσφαιρο κάτω των 21 (φιλικός αγώνας), 21.45, Eurosport 2

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/8

ATP Masters, τένις (3η ημέρα), Σινσινάτι, 18.00, Nova 1

Νορβηγία – Ελλάδα, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 21.00, OTE sport 1

Σουηδία – Βραζιλία, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 21.00, OTE sport 3

Γαλλία – Ουρουγουάη, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 22.00, OTE sport 2

ΠΕΜΠΤΗ 16/8

ATP Masters, τένις (4η ημέρα), Σινσινάτι, 18.00, Nova 1

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/8

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης, ποδόσφαιρο (φιλικός αγώνας), 20.00, Nova 1

Προημιτελικός ATP Masters, τένις, Σινσινάτι, 22.00, Nova 1

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/8

Νιούκαστλ – Τότεναμ, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Αγγλίας), 19.30, Nova 1

Ημιτελικοί ATP Masters, τένις, Σινσινάτι, 22.00, Nova 4

Μπενφίκα – Μπράγκα, ποδόσφαιρο (πρωτάθλημα Πορτογαλίας), 23.15, Nova 1

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από
Αθλητισμός
ΒΗΜΑτοδότης
Σίβυλλα
Helios Kiosk